۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
بورس های مهم جهانی سبزپوش شدند

بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان صعودی شدند.

به گزارش صدای بورس، مدت زمان لازم برای احیای اقتصادی، زمان مناسب برای پایان دادن به سیاست های حمایتی فعلی بانک های مرکزی در جهان و همچنین چشم انداز تورم و مدیریت نقدینگی اصلی ترین عواملی هستند که در حال حاضر روی رفتار معامله گران بورسی تاثیر می گذارند.

در نتیجه بهبود کلی تقاضا، میزان صادرات بسیاری از کشورها در سه ماهه نخست امسال به نسبت سه ماهه پایانی سال قبل بهبود قابل توجهی داشته و این مساله برای شرکت های بورسی بزرگ مطلوب بوده است. 

بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بودند؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۲۹ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۴ هزار و ۵۶۵.۰۳ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۳۲ درصد افزایش تا سطح ۴۲۱۴.۱۳ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۴۹ درصد صعود در سطح ۱۳ هزار و ۸۰۳.۵۵ واحدی بسته شد.


بیشتر بخوانید:

چرخش سرمایه‌گذاری به صندوق‌های با درآمد ثابت


بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۲.۱۰ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۱۴۹.۴۱ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۰.۰۴ درصد بالا رفت و در سطح ۲۹ هزار و ۱۲۴.۴۱ واحد بسته شد. در چین شاخص "شانگهای  کامپوزیت" افت ۰.۳۲ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۳۲۱.۰۹ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۱.۱۹ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۱۷۹.۵۱ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۴۵ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۰۴۷.۱۶ واحد بسته شد.  شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با جهش ۰.۸۴ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۵۳۶.۲۹ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با پیشروی ۰.۸۱ درصدی در سطح ۶۴۸۷.۹۲ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۰.۳۴ درصد بالا رفت و به ۹۲۱۷.۶۰ واحد رسید.

کد خبر 433582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =