۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
قیمت جهانی طلا بالا رفت

با کاهش دلار و سود خزانه‌داری آمریکا، قیمت طلا افزایش یافت.

به گزارش صدای بورس، طلای اسپات با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۷۳۳.۳۱ دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلا با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۷۳۵.۱۰ دلار در هر اونس رسید. دلار در برابر سایر ارزها تقریباً به پایین ترین حد دو هفته سقوط کرد، در حالی که سود خزانه داری آمریکا نیز کاهش داشت در حالی که سرمایه گذاران فروش اخیر اوراق قرضه دولتی را متوقف کردند.

بیشتر بخوانید:

قیمت کالاهای ویژه ماه رمضان اعلام شد

روز سه شنبه قیمت طلا افزایش یافت، با اینکه دلار پایین تر، شمش را برای خریداران خارج از ایالات متحده ارزان تر و جذاب تر کرد و کاهش سود خزانه داری ایالات متحده هم از آن بیشتر پشتیبانی کرد.

سود خزانه داری کمتر به معنای هزینه کمتر برای نگهداری شمش است که بازگشتی ندارد.اما، داده ها نشان می دهد که فعالیت صنعت خدمات ایالات متحده در ماه مارس با رکورد بالایی افزایش داشته و به جذابیت طلا رسیده است.

این داده ها پس از ثبت رکوردهای شاخص های اس اند پی ۵۰۰ و داوجونز، با درخشش این فلز زرد، سهام های آسیایی را در مسیر صعودی قرار داد. روز دوشنبه جانت یلن گفت که با کشورهای G۲۰ در تلاش است تا در مورد حداقل نرخ مالیات شرکت های بزرگ به توافق برسد.

روز دوشنبه لورتا مستر، رییس بانک رزرو فدرال کلیولند، گفت: فدرال رزرو باید به سیاست پولی خود پایبند باشد تا به رشد بیشتر کمک کند. نقره با ۰.۳ درصدافزایش به ۲۴.۹۶ دلار رسید، در حالی که هر اونس پالادیوم با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۶۵۷.۶۶ دلار رسید. هر اونس پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۰۹.۷۶ دلار رسید.

منبع: ایبِنا

کد خبر 431082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =