۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۱
سربازی داوطلبانه می‌شود

یک نماینده مجلس گفت: افرادی که به خدمت نمی‌روند باید تا ۵۰ سالگی برای خدمات عمومی مالیات بدهند.

به گزارش صدای بورس، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی در رابطه با طرح سربازی در مجلس، اظهار کرد: امنیت کشور جزء خطوط قرمز است؛ در این صورت برای اینکه امنیت کشور در یک منطقه ناامن تامین شود نیاز به نیرو سرباز است و از این رو سالانه کشور نیاز به ۴۰۰ هزار نیرو سرباز دارد.

بیشتر بخوانید:

حقوق کارمندان دولت همسان می شود/ امسال استخدام داریم

ابوالفضل ابوترابی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی قصد دارد سربازی را از ۲ سال به ۵ سال افزایش داده و این نوع خدمت وظیفه را به صورت حرفه‌ای برگزار شود در این جهت هزینه‌ای که برای یک سرباز انجام می‌شود مفیدتر از دو سال است.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس با اشاره به نیاز ستادکل به ۴۰۰ هزار سرباز در سال، گفت: در این طرح نیاز ستادکل نیروهای مسلح به سرباز را به ۸۰ هزار نفر کاهش داده ایم، زیرا در حال حاضر کشور تا ۱۴۱۵ حدوداً سالانه ۵۰ هزار نفر وجود دارد که مشمول خدمت سربازی می‌شوند.

ابوترابی تصریح کرد: از این افراد طبیعتاً ۸۰ هزار سرباز درسال که با حقوق یک کارمند کادری رسمی دریافت می‌کنند می‌توانند به خدمت سربازی بروند بدین معنا که از ۴۰۰ هزار نفر ۸۰ هزار نفر آن به صورت داوطلبانه می‌توانند به سربازی بروند. به‌نوعی سربازی داوطلبانه می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه طرح مجلس منابع مالی را برای دولت دیده است، تاکید کرد: کسانی که قصد رفتن به خدمت سربازی را ندارند باید تا ۵۰ سالگی بر اساس خدماتی که از دولت دریافت می‌کنند یعنی این افراد اجازه سفر خارجی را دارند و یا می‌توانند کارمند دولت یا نماینده مجلس و ...، ولی بابت دریافت خدمات باید یک مبلغ خیلی کمی به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند تا برای آن‌هایی که سرباز هستند صرف شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه رسانه‌ها و جامعه طرح مجلس را بد برداشت کرده اند، بیان کرد: نکته مهمی که وجود دارد این است که یک زمانی ستاد کل نیروهای مسلح احساس نیاز بیش از اندازه سرباز را دارد یعنی برای یک رشته در یک مقطع زمانی نیاز بیش از حد نیرو را دارد در آن زمان سربازی می‌تواند اجباری شود.

منبع: فارس

کد خبر 431057

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد IR ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷
    0 0
    فکر کنم این نماینده اصلا سربازی نرفته ک حرفها رامیزندباامنیت شوخی نکن شوخیش هم قشنگ نیست