۱۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
قیمت نفت بالا رفت

در معاملات روز پنج شنبه قیمت نفت بین کاهش و افزایش در نوسان بود و در نهایت بیش از دو درصد افزایش یافت.

به گزارش صدای بورس، آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا که نشان داد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته به شکل غیرمنتظره کاهش پیدا کرده است، به تقویت قیمتها کمک کرد.

بیشتر بخوانید:

۱۱ درصد چک‌ها برگشتی است/ قانون جدید چک موانع تولید را برمی‌دارد؟

بهای نفت برنت یک دلار و ۳۲ سنت معادل ۲.۱ درصد افزایش یافت و در ۶۴ دلار و ۸۶ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای وست تگزاس اینترمدیت آمریکا دو دلار و ۲۹ سنت معادل ۳.۹ درصد افزایش یافت و در ۶۱ دلار و ۴۵ سنت در هر بشکه بسته شد.

تحت توافق روز پنج شنبه، محدودیت عرضه اوپک پلاس در ماه مه اندکی بیش از ۶.۵ میلیون بشکه در روز در مقایسه با حدود هفت میلیون بشکه در روز در آوریل خواهد بود.

وزیران گروه اوپک پلاس که متشکل از اعضای اوپک و متحدانشان نظیر روسیه است، در نشست روز پنج شنبه توافق کردند محدودیت عرضه خود را به میزان ۳۵۰ هزار بشکه در روز در ماه مه، ۳۵۰ هزار بشکه در روز در ژوئن و ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ژوییه تسهیل کنند.

اوپک پلاس با توجه به وضع قرنطینه های جدید که روند احیای تقاضا را ضعیف می کند، در پیش بینی رشد تقاضا برای نفت در سال میلادی جاری بازبینی کرده و آن را به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش داده است. فرانسه وارد سومین قرنطینه ملی شده و در تلاش برای مهار شیوع ویروس کرونا، مدارس را به مدت سه هفته تعطیل کرد. با وجود موج جدید شیوع بیماری، بازارهای اروپایی عمده افت تقاضای ناشی از پاندمی را تحت تاثیر فعالیت تولیدی قوی احیا کرده اند. آمار مارس نشان داد که فعالیت کارخانه ای منطقه یورو با سریعترین روند در تاریخ این بررسی رشد کرده است.

عامل دیگری که از افزایش قیمتهای نفت پشتیبانی کرد، رونمایی برنامه ۲.۳ تریلیون دلاری دولت آمریکا برای سرمایه گذاری در پروژه های زیرساخت مانند جاده ها و پلها به همراه مقابله با تغییرات اقلیمی بود. اما رشد غیرمنتظره شمار متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا خوش بینی بازار را تعدیل کرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 430843

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • افزایش جهانی قیمت نفت

  افزایش جهانی قیمت نفت

  در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی قیمت نفت با نشانه‌های رشد فعالیت تولید در چین و پیش بینی کاهش تولید اوپک افزایش داشت.

 • قیمت جهانی نفت در ۱۴۰۰/۰۱/۱۱

  قیمت جهانی نفت در ۱۴۰۰/۰۱/۱۱

  امروز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال به ۶۴ دلار و ۵۱ سنت رسید.

 • بررسی بازار جهانی نفت

  بررسی بازار جهانی نفت

  قیمتهای جهانی نفت تحت تاثیر قرنطینه های جدید اروپا برای مقابله با شیوع کووید ۱۹ برای بازیافتن روند صعودی نیرومندی که طی چهار ماه گذشته داشت، به تقلا افتاده است.

 • قیمت جهانی نفت شانزدهم دی ماه ۱۳۹۹

  قیمت جهانی نفت شانزدهم دی ماه ۱۳۹۹

  پس از آنکه اوپک و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس نتوانستند در مذاکرات دیروز خود بر سر سطح تولید ماه فوریه به توافقی دست یابند، قیمت هر دو شاخص نفتی دیروز شاهد بیش از یک درصد افت بود.

 • قیمت جهانی نفت ۱۵ بهمن ۹۹

  قیمت جهانی نفت ۱۵ بهمن ۹۹

  قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۹ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۷۵ سنت رسید.

 • الاکلنگ کرونا و نفت

  الاکلنگ کرونا و نفت

  قیمت نفت روز چهارشنبه به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران نسبت به موج دوم شیوع ویروس کرونا در کشورهایی که کاهش محدودیت‌های قرنطینه را آغاز کرده‌اند و همچنین رشد ذخایر نفت آمریکا، کاهش پیدا کرد.

 • قیمت جهانی نفت در ۹۹/۱۲/۱۵

  قیمت جهانی نفت در ۹۹/۱۲/۱۵

  امروز جمعه ۱۵ اسفند ۹۹ قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۵۹ سنت معادل ۰.۸۸ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۳۳ سنت رسید.

 • نفت از صعود باز ایستاد

  نفت از صعود باز ایستاد

  قیمت‌های نفت در معاملات جمعه تحت تاثیر افت بازده اوراق قرضه و عقب نشینی دلار آمریکا، بهبود قابل توجهی از ریزش روز پنج شنبه داشتند اما کاهش هفتگی بیش از شش درصد را به ثبت رساندند.

 • رشد 23 درصدی قیمت نفت

  رشد 23 درصدی قیمت نفت

  قیمت نفت برنت از ۲۱  دلار و ۴۴ سنت در آغاز معاملات روز دوشنبه به ۲۶ دلار و ۴۴ سنت رسید که نشان از رشدی ۲۳ درصدی در هفته‌ای که گذشت دارد.

 • قیمت نفت سقوط کرد

  در آستانه باز شدن کانال سوئز؛

  قیمت نفت سقوط کرد

  در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی، قیمت نفت بیش از دو درصد سقوط کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =