هشدار نسبت به افت و خیزهای بیت کوین

به گفته مدیر سابق صرافی بی تی سی سی، امکان ریزش شدید بیت کوین پس از رسیدن به ۱۰۰ هزار دلار وجود دارد.

به گزارش صدای بورس به نقل از اسپوتنیک، بیت کوین کماکان در تلاش برای فتح مجدد کانال ۶۰ هزار دلاری قرار دارد و گمانه زنی های زیادی از مسیر آتی این ارز مطرح شده است. بالت لی- مدیر سابق صرافی ارزی بی تی سی سی- گفت: این احتمال وجود دارد که تا فصل تابستان بیت کوین خود را به ۱۰۰ هزار دلار هم برساند اما این نکته را هم باید در نظر داشت که هر صعود زیادی، ریزش زیادی را هم در پی خواهد داشت و سرمایه گذارانی که در اوج وارد شوند، متحمل ضرر سنگینی خواهند شد.  

لی در ادامه با اشاره به اینکه بیت کوین دارای یک چرخه صعودی است و احتمالا تاریخ تکرار خواهد شد، افزود: وقتی که حباب قیمتی بترکد ارزش سرمایه شمار بسیاری از افزاد دود خواهد شد و برای همین افراد باید با کنترل کامل بر احساسات خود اقدام به تصمیم گیری و سرمایه گذاری کنند. شاید بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار یا حتی بیشتر از آن به ۲۰۰ هزار و ۳۰۰ هزار دلار هم برسد اما معامله گران باید این را بدانند که پس از آن یک ریزش ۸۰ تا ۹۰ درصدی در قیمت ها کاملا محتمل است و این می تواند بازار رمزارزها را وارد یک زمستان طولانی کند که تا سال ها ادامه داشته باشد.  

ارزش بیت کوین در سال ۲۰۲۰ رشد قابل توجه ۷۰۰ درصدی را تجربه کرد و قیمت آن از ۷۰۰۰ دلار به ۴۹ هزار رسید اما امسال با رشد ادامه دار، این رمزارز در استانه فتح کانال ۶۰ هزار دلاری قرار دارد. بیت کوین پس از آن رشد قابل توجهی کرد که شرکت های بزرگ از تصمیم خود برای سرمایه گذاری سنگین در ان خبر دادند. تنها شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری خواهد کرد.  جهت  آشنایی با نحوه خرید بیت کوین در داخل ایران مطالعه مقاله خرید بیت کوین در ایران میتواند مفید باشد.

بیت کوین در حال حاضر بیشترین سهم از بازار ارزهای دیجیتالی را دارد.  

کد خبر 430618

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =