افزایش ۲میلیونی دستمزد کارگران

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با بیان اینکه درخواست کارگران افزایش دستمزد به‌میزان ۱میلیون و ۹۵۵هزار تومانی سبد معیشت است گفت: اگر دولت به فکر حفظ اشتغال و سبد معیشت است باید هزینه‌های آن را بپردازد.

به گزارش صدای بورس، محمدرضا تاجیک، نماینده کارگران در شورای‌ عالی کار درباره جلسه امروز شورای‌عالی کار گفت: درخواست کارگران افزایش ۱میلیون و ۹۵۵هزار تومانی سبد معیشت کارگران است تا قدرت خرید آنها حفظ شود.

وی با ابراز اینکه "درخواست داریم که شرکای اجتماعی بیشتر از گذشته درد معیشت کارگران را درک کنند" گفت: همدردی برای کارگران فایده‌ای ندارد، اگر دولت و کارفرمایان می‌خواهند با ما همراهی کنند, در افزایش دستمزد انعطاف به‌خرج دهند و دستمزد به‌گونه‌ای تعیین شود که کارگران بتوانند به ادامه حیات خود امیدوار باشند.

تاجیک با بیان اینکه یکی از اختلاف نظرهای نمایندگان کارگران با دولت و کارفرمایان روی افزایش درصد سایر سطوح مزدی است گفت: درست است که تعداد کارگران حداقل‌بگیر از کارگران سایر سطوح بیشتر است، اما به‌عنوان نماینده کارگران نمی‌توانیم نسبت به سایر سطوح مزدی بی‌تفاوت باشیم.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار بیان کرد: در جلسه امروز وزیر کار هم حضور دارد. امیدواریم با همراهی وزیر کار نتیجه‌ای برای دستمزد حاصل شود که به‌نفع جامعه کارگری باشد.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار تأکید کرد: اگر دولت به حفظ اشتغال و رونق تولید فکر می‌کند، باید سهم خود را برای این کار بپردازد، نمی‌توان به اشتغال و تولید فکر کرد و هزینه آن را از نیروی کار ارزان به‌دست آورد. دستمزد کارگران سالیان سال است که از واقعیت‌های خرج و مخارج آنها عقب‌تر است. به‌شرط همراهی دولت و کارفرمایان برای ۱۴۰۰ امیدواریم دستمزدی تعیین شود که جوابگوی معیشت کارگران باشد.

منبع: تسنیم

کد خبر 430155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمد طاهری IR ۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
    0 0
    با سلام و عرض ادب اینطور که معلوم است با افزایش دو میلیونی حقوق کارگرها برای بازنشستگان همسان سازی حقوقشان مگر چقدر می شود پس این همسان سازی را بطور صحیح اجرا کنند . ممنون