واریز سود سهام عدالت سهامداران غیر مستقیم به ۲ روش

پوررضایی گفت: سود سهام عدالت سهامداران غیرمستقیم از طریق سامانه سجام یا خود شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واریز می شود.

به گزارش صدای بورس، محمدرضا پوررضایی مشاور اجرایی سهام عدالت در رابطه با ثبت نام سهامداران در سامانه سجام، اظهار کرد: اولین مجامع شرکت های استانی در بیشتر استان ها برگزار شده و همچنین نیز مجامع دوم به بهمن ماه موکول شده، افرادی می توانند در این مجامع شرکت کنند که در سجام ثبت نام کرده باشند.

او بیان کرد: شاید بتوان گفت بیشترین اصراری که مسئولان هر استان به منظور ثبت نام  سهام داران در سامانه سجام دارند بدین خاطر است که در نخستین مجامعی که برگزار شد، تعداد کمی حضور داشتند به همین خاطر به سهامداران فرصت ثبت نام داده شد تا افراد بتوانند در مجمع بعدی حضور داشته باشند.

مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: اکنون حدود ۳۰ میلیون سهامدار عدالت غیر مستقیم داریم که سهامشان از طریق شرکت های سرمایه گذار استانی مدیریت می شود و قرار است سود سهام این شرکت ها پس از آنکه مجامعشان برگزار شد از طریق سامانه سجام یا خود شرکت های سرمایه گذاری استانی به حساب سهامداران واریز شود.

پور رضایی گفت: برای آنکه شرکت های استانی شکل بگیرند باید پنج مرحله طی شود، پس از آنکه امر مذکور صورت گرفت شرکت های استانی به عنوان متولی سهام عدالت سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب می آیند. از سهام داران خواهانیم برای حضور در مجمع دوم به منظور انتخاب کاندیدای مورد نظر خود سجامی شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

کد خبر 426862

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • مالیات سهام عدالت

    مالیات سهام عدالت

    شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در مورد مالیات خود دست به افشا سازی دادند.

  • ابهامات سود و مالیات سهام عدالت

    ابهامات سود و مالیات سهام عدالت

     ابهامات در مورد سهام عدالت هر روز بیشتر می‌شود. مدتهاست که سهامداران عدالت نمی‌دانند سود سهم خود را چطور و از کجا دریافت و چه مراحلی را باید طی کنند و هر روز مسئولین مربوطه و غیر مربوطه مصاحبه و شرایط را پیچیده‌تر می‌کردند. به تازگی هم مسئله مالیات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مطرح شده که موجب نگرانی بیشتر سهامداران عدالت شده است. اکبر حیدری سخنگوی اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت به این ابهامات پاسخ داد که در ادامه می‌خوانید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =