پیش بینی بازار خودرو تا پایان دی ماه/  چه کسانی ترمز کاهش قیمت خودرو را کشیدند؟

قیمت خودرو های خارجی و داخلی تا پایان دی ماه افزایشی نخواهد بود اما کاهش شدید قیمت خودرو نیز در پیش نداریم.

به گزارش صدای بورس، قیمت خودرو بعد از مشخص شدن انتخابات آمریکا در خودروهای داخلی بیش از ۳۵ درصد و در خودروهای خارجی تا ۵۰ درصد کاهش یافت. بیش از ۱۵ روز است که شیب کاهش قیمت خودو متعادل شده و در دامنه نوسان قیمت چند درصدی در جا می‌زند. برخی از کارشناسان خودرویی معتقدند گروه‌های ذی نفع در رشد قیمت خودرو با تبلیغات سیاسی یا پروپاگاندا  از زیزش بیشتر قیمت خودرو جلوگیری به عمل آورند.

برخی کارشناسان از ادامه دار بودن روند کاهشی قیمت خودرو خبر می‌دهند و معتقدند اگر بازار را به حال خود بگذارند، این کاهش ادامه دار خواهد بود.

علی خسروانی، فعال بازار خودرو و عضو اتحادیه فروشندگان اتومبیل تهران در ارتباط با تحولات بازار خودرو در هفته آینده به صدای بورس اظهار کرد: قیمت خودرو های خارجی و داخلی در بازار ایران به ثبات رسیده و تا پایان دی ماه نیز افزایشی نخواهد بود اما کاهش شدید قیمت خودرو نیز در پیش نداریم.

خودرو 15 روزی که گذشت

وی با ابیان اینکه بیش از 15 روز است که بازار خودرو  ثبات نسبی دارد و این ثبات ناشی از رکود حاکم  بر بازار است، بیان کرد: رکود در بازار خودرو باعت کاهش قیمت می‌شود اما نه به شکل ته نشین شدن بازار خودرو. 

بیشتر بخوانید:
۱۲ هزار واحد تا سقوط/ سودهایی که بر باد رفت + اینفو
پالایش یکم حال و روز خوبی ندارد
بورس تهران بعد از رشد ۱۸ هزار تایی دیروز، به کدام سو میل دارد؟

خسروانی تصریح کرد: بیش از 90 درصد خریداران خودرو در زمان اوج قیمت خودرو، کسانی بودند که با هدف کسب سود و حفظ نقدینگی وارد این بازار شده بودند . ۱۰ درصد از فروشندگان خودرو کسانی هستند که نیاز به نقدینگی دارند و برای فروش خودرو خود مجبورند با قیمت پایین تری راضی به فروش خودرو شوند.

هنوز مسائل زیربنایی حل نشده است

 عضو اتحادیه فروشندگان اتومبیل تهرانبا بیان اینکه هنوز مسائل زیربنایی مربوط به خودرو حل نشده، بیان کرد:  پیش از ریاست جمهوری آمریکا با احتمال پیروزی ترامپ در رقابت انتخاباتی، خودرو گران و ارزش آن با دلار 70 هزار تومانی محاسبه شد در این دوران خبر پیروزی ترامپ در بازار ایران پیش خورد شده بود و بازار ایران تمثال خودکشی از ترس مرگ بود.

ترمز کاهش قیمت خودرو را کشیدند

وی بیان اینکه در برهه‌ای که خودرو روند نزولی داشت،  برخی به دنبال ثابت نگه داشتن قیمت خودرو بودند، بیان کرد: توپ خانه اطلاعاتی گروه های منتفع از گرانی خودرو بعد از کاهش 30 درصدی قیمت خودرو فعال شد و مانع از ریزش بیشتر قیمت خودرو شدند.

محبوبه قرمزچشمه

کد خبر 425081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =