انتشار اوراق تبعی برای سهامداران «ثشاهد»

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شاهد گفت: هیات مدیره شرکت تصمیم گرفته در راستای حفظ حقوق سهاداران خرد خود اقدام به انتشار اوراق تبعی برای سهام «ثشاهد» کند.

به گزارش صدای بورس، مدیر عامل سرمایه گذاری شاهد گفت: هیات مدیره شرکت تصمیم گرفته در راستای حفظ حقوق سهاداران خرد خود اقدام به انتشار اوراق تبعی برای سهام ثشاهد کند.

ارسلان فتحی پور با اعلام این خبر افزود: در اخرین جلسه کمیته پایش سهام شرکت موضوع انتشار اوراق تبعی به بحث و بررسی گذاشته شد و نتیجه این شد که با توجه به جایگاه که سهامداران شرکت در بین سهامداران عمده دارند این اقدام صورت پذیرد و در خواست انتشارآن به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال شود که با توجه به این بحث حمایت از سرمایه گذاران خرد در الویت این سازمان قرار دارد بزودی مراحل انتشار این اوراق عملیاتی می شود.همچنین با برخی از صندوق های بازارگردانی در خصوص آغاز عملیات بازارگردانی روی سهام ثشاهد انجام شده که نتایج آن بزودی اعلام می شود.

مدیرعامل سرمایه گذاری شاهد توضیح داد: سهامدار عمده با انتشار اوراق اختیار فروش تبعی، از یکسو خرید سهام با سود قابل قبول را در 6ماه آینده تضمین و خاطر سهامداران خرد را از بابت افت ارزش سهامشان آسوده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه انتشار اوراق اختیار فروش تبعی سهام، نگرانی‌های موجود در بازار سرمایه کاهش می دهد یادآور شد با این اتفاق سرمایه‌گذاران سرمایه گداری شاهد هم با امنیت خاطر بیشتری به خرید و فروش سهام اقدام می‌کنند.

مدیرعامل سرمایه گذاری شاهد تصریح کرد: با انتشار این اوراق سهامداران خرد با در دست داشتن اختیار فروش، در زمان کاهش قیمت سهام، اقدام به فروش های هیجانی نمی‌کنند، سهام شرکت به نوعی از پوشش بیمه ای استفاده می کند

فتحی پوردر پایان با اشاره به اینکه ابزار اختیار فروش تبعی تقاضا را برای خرید سهام شرکت بالا می‌برد، خاطرنشان کرد: این موضوع باعث کاهش عرضه سهام می شود، چرا که در اغلب موارد قیمت سهام بالا رفته و دیگر دارنده اختیار فروش به جای واگذاری اوراق به سهامدار عمده ترجیح می‌دهد این سهم را در بازار عرضه کند.

کد خبر 422104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =