تحریم جدید آمریکا علیه شرکت فولاد هرمزگان جنبه تبلیغاتی دارد

‎ ارزانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پی اعمال تحریم های جدید آمریکا و قرار گرفتن شرکت فولاد هرمزگان در لیست شرکت های مشمول تحریم در گفتگویی با ماهنامه فولاد هرمزگان اعلام کرد: اعلام تحریم‌های جدید موضوع جدیدی نیست و تحریم‌های اخیر چیزی اضافه بر آنچه تاکنون بوده است، ندارد.

فولاد هرمزگان از سال‌ها قبل همچون سایر بخش‌های اقتصادی کشور با تحریم روبه‌رو‌ بوده است. تحریم‌های اخیرآمریکا بیش از آنکه بر اقتصاد ایران اثرگذار باشد، اقدامی نمایشی از طرف این کشور است. در شرکت فولاد هرمزگان این تحریم ها خللی در جریان فعالیت‌های تولیدی، مالی و بازرگانی و صادرات شرکت ایجاد نخواهد کرد. یکی از فرصتهایی که از طریق تحریم ایجاد شده است راه اندازی نهضت بومی سازی در صنعت کشور است. با تدابیر هوشمندانه ای که از سال ها قبل از سوی مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان داخلی اندیشیده  شد، فولاد هرمزگان نیز در همین راستا  استراتژی بومی‌سازی و استفاده از توان داخل کشور را در دستور کار خود قرار داد و بخش بسیار زیادی از  قطعات و مواد مورد نیاز  خود را ، از این طریق تامین کرده و در  معدود مواردی نیز با جایگزینی دیگر منابع عملا وابستگی خود را در این زمینه کاهش و ان را به نحو مطلوب مدیریت کرده است.
‎نکته مهم و قابل توجه این است که تحریم جدید عمدتا جنبه تبلیغاتی داشته و هدف ان محدودیت دسترسی شرکت ها به شبکه‌های فروش و  بازرگانی میباشد   درحالی‌که فولاد هرمزگان روابط تجاری و مستقل خود را داشته و تحریم اخیر تاثیری بر (ای پی اس ) و  دیگر فعالیت‌های اقتصادی شرکت در داخل و خارج از کشور نخواهد داشت و با یاری خداوند به کلیه اهداف مد نظر  خود دست خواهیم یافت.

کد خبر 411194

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =