توانایی گلتاش در تولید بیش از ۵۰درصد تولیدات بهداشتی کشور

هفته گذشته جمعی از خبرنگاران و فعالان بازار سرمایه به همت گروه مالی شاخص دانش بازار سرمایه بازدیدی از شرکت گلتاش انجام دادند. در این بازدید نشستی خبری در محل شرکت با حضور جناب آقای یزدان کرمی مدیر عامل شرکت گلتاش انجام شد. در گزارش زیر به بررسی این شرکت از زمان تاسیس تا نحوه فعالیت و تولیدات شرکت پرداخته ایم.

به گزارش خبرنگار صدای بورس، هفته گذشته جمعی از خبرنگاران و فعالان بازار سرمایه به همت گروه مالی شاخص دانش بازار سرمایه بازدیدی از شرکت گلتاش انجام دادند. در این بازدید نشستی خبری در محل شرکت با حضور جناب آقای یزدان کرمی مدیر عامل شرکت گلتاش انجام شد. در گزارش زیر به بررسی این شرکت از زمان تاسیس تا نحوه فعالیت و تولیدات شرکت پرداخته ایم.

تاريخچه گلتاش:

شركت گلتاش (سهامي عام) درمردادماه 1361 به نام شركت آرايشي و بهداشتي گلتاش به شماره 3601 در اداره ثبت شركت­هاي اصفهان به ثبت رسيد و بر اساس مبايعه­نامه في­مابين سهامداران قبلي شركت و شركت پاكسان (سهامي عام) در خرداد ماه 1374 خريداري و براسـاس مـصوبه مـجامع عمومي فـوق­العاده مـورخ 24/07/61 و 20/10/78 ابتدا به  سهامي خاص" و سپس به "سهامي عام" تبديل شد. این شرکت در سال 79 در بورس پذیرش و سال بعد اولین معامله بر روی این سهم انجام شد.كارخانه داراي 42700 مترمربع مساحت كه حدود 21200 مترمربع آن زيربنا (ساختمان اداري – سالن­هاي توليد، انبار) است.  

موضوع شركت:

بر اساس ماده 2 اساسنامه موضوع شركت عبارت است از تهيه و توليد انواع مواد و محصولات شوينده و پاك­كننده بهداشتي و آرايشي و مواد صنعتي مرتبط، انجام كليه امور خدمات بازرگاني و انجام امور صادرات و واردات كالاهاي موضوع شركت، سرمايه گذاري در ساير شركتها وايجاد شركت­هاي جديد، انجام امور مربوط به تامين مالي در چارچوب قوانين و مقررات مربوطه و در جهت منافع شركت و همچنين انجام خدمات فني و آزمايشگاهي است. شركت در تاريخ 1380/04/16 بعنوان سيصد و يازدهمين شركت در بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده است و نماد آن «شكل» است. شركت در حال حاضر انواع خميردندان، انواع شامپو، انواع مايع دستشويي، صابون­هاي بهداشتي، انواع كرم، انواع شامپو بدن، انواع نرم كننده موي سر، ژل ضدعفوني كننده دست، محصولات صنعتي و ادوات بسته بندي توليد مي كند و محصولات از طريق شركت پخش (به ‌پخش) در سراسر كشور توزيع مي شود.

گلتاش در بازارهای جهانی:

شرکت گلتاش (سهامی عام) در سال ۱۳۶۱ به نام شرکت آرایشی و بهداشتی گلتاش ( با مسئولیت محدود ) به ثبت رسید.

این شرکت واقع در استان اصفهان و در کیلومتر ۳۵ جاده اصفهان – شیراز در شهرک صنعتی مبارکه واقع شده و در حال حاضر در مجموع شرکت‌های تولید کننده محصولات شوینده و پاک‌کننده مقام نخست را در استان اصفهان و نیمه جنوبی کشور دارا است.

گلتاش با انتخاب مرغوبترین مواد اولیه، بهره‌گیری از گسترده‌ترین دانش فنی، کنترل و نظارت دقیق برکیفیت تولیدات خود درلابراتوارهای تخصصی بسیار مجهز و با استفاده از کارشناسان با تجربه و کارآزموده همواره تولیدات خود را در حد استانداردهای بین‌المللی و بسته بندی‌های مناسب عرضه می‌کند. همچنین در راستای حفظ کیفیت یکنواخت درتولید محصولات و تلاش درجهت ارتقاء کیفیت آن و ثبت و نگهداری منظم مستندات با توجه به حضوردربازارهای جهانی و افزایش صادرات علی­الخصوص به کشورهای پیشرفته، مدیریت شرکت مصمم به اجرای پروژه ایزو و اخذ گواهینامه بین­المللی آن گردید . نهایتاً با تلاش کارکنان شرکت در سال ۱۳۸۰ شرکت گلتاش موفق شد گواهینامه ISO  ۹۰۰۱ را کسب نماید .این شرکت با ادامه فعالیت‌های مربوط به استقرار استانداردهای بین‌المللی، استاندارد زیست محیطی (ISO  ۱۴۰۰۱) ، ایمنی بهداشت (OHSAS ۱۸۰۰۱) ، آموزش(ISO ۱۰۰۱۵)  و مدیریت کیفیت (ISO ۹۰۰۱:۲۰۱۵) را کسب نمود. با فعالیت مستمر واحدهای آزمایشگاهی، تضمین­کیفیت، تحقیقات و وجود نیروی­انسانی متخصص در واحدهای مورد اشاره و استفاده بهینه از تجهیزات مدرن و نظارت و بازرسی دقیق روی کلیه مراحل تولید از مواد اولیه تا محصول ساخته شده، فرآورده‌های تولیدی دارای کیفیت بسیار بالایی بوده و شرکت توانسته است موفق به اخذ لوح تقدیراز موسسه استاندارد ایران به دلیل انطباق کیفیت فرآورده خمیردندان با استانداردهای ملی و نیز لوح واحد تحقیق و توسعه نمونه از اداره صنایع استان اصفهان نائل شود .شرکت آرایشی و بهداشتی گلتاش وابسته به هلدینگ مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهریکی از پرآوازه‌ترین شرکتهای آرایشی و بهداشتی و شوینده کشوراست که با کیفیت بالای محصولات و قابل رقابت با نمونه­های مشابه خارجی آماده حضوری پرقدرت در بازارهای جهانی است.

ترکیب سهامداران عمده:

شركت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنايع بهشهر با 78 درصد، شركت سرمايه گذاري سپه با 4 درصد ، شركت سرمايه گذاري آتيه انديشان مس با 3 درصد و 15 درصد هم متعلق به سایر سهامداران است.

افزایش سرمایه شرکت:

اولین افزایش سرمایه شرکت در سال 73 انجام شد که به موجب آن سرمایه شرکت از مبلغ 6 میلیارد تومان به 18 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.در مرحله بعدی در سال 82 از 18 میلیارد به 45 میلیارد، در سال 92 از 45 به 95 میلیارد، در سال 93 از 95 به 200 میلیارد و در سال 96 از 200 به 500 میلیارد تومان افزایش سرمایه شرکت ثبت شده است.در سال جاری هم با مجوز سازمان بورس، افزایش سرمایه‌ای 100 درصدی دادیم که از 500 میلیارد به هزار میلیارد تومان رسیدیم.

 این افزایش سرمایه‌ها از ابتدا تا کنون از محل مطالبات، طرح‌های توسعه‌ای و سود انباشته شرکت انجام شده است.

رتبه شرکت در بورس:

شرکت گلتاش از اولین شرکت‌هایی است که در لیست پذیرش شرکت بورس قرار گرفت. همچنین از نظر شفافیت انتشار اطلاعات هم گلتاش با توجه به انتشار منظم اخبار و اطلاعیه‌های شرکت بر روی سامانه کدال، در بین شرکت‌های شفاف در سازمان بورس به حساب می‌آید.

نیروی انسانی:

شرکت گلتاش دارای 420 نیروی فعال است که در دو شیفت کاری 8 ساعته مشغول فعالیت هستند.

لازم به ذکر است شیفت کاری شب با توجه به نیاز شرکت و میزان تقاضا در بازار، در صورت امکان فعالیت می کند.

تولیدات شرکت:

شرکت گلتاش اقدام به تولید خمیر دندان با برندهای تجاری پونه، نسیم و ارکید می‌کند. همچنین از دیگر تولیدات این شرکت می توان از مایع دست شویی سیو، شامپوی شبنم و صابون با برند گلنار نام برد.

از دیگر تولیدات جدید شرکت گلتاش می توان به برندهای ارومکس و دنتامکس و نیز برند گل نو اشاره کرد.

رقبای داخلی:

برندهای داروگر، بس و مری دنت در محصولاتی همچون خمیر دندان در بین رقبای گلتاش محسوب می شوند.

اما رقیب اصلی گلتاش شرکت پاکشو است که سهم خوبی را در بازار در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی به خود اختصاص داده است.

ظرفیت تولیدی:

شرکت گلتاش در زمینه تولید شامپو با ظرفیت اسمی 23 هزار تن در سال گذشته به کار خود پایان داد. در صورتی که در سال جاری این ظرفیت تولید را به 30 هزار تن افزایش داده است.

در زمینه تولید صابون 12 هزار و 600 تن، 2هزار و 700 تن، مایع دستشویی 6 هزار و 250 تن و 13 هزار تن ظرفیت تولید در مایع دست شویی است.

همچنین لازم به ذکر است که گلتاش از ظرفیت اسمی ذکر شده توان تولید بیشتری دارد که در حال حاضر بیش از ظرفیت اسمی مشغول به فعالیت است.

از دیگر توانایی تولید در گلتاش می توان به قابلیت این شرکت در تولید بطری­های پت و تولید تویوپ برای خمیر دندان اشاره کرد.

کد خبر 405068

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =