اتمام پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد۱» در فرابورس ایران

دیروز در مجموع بازار‌های اول و دوم بالغ بر ۱۲۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۲۵ میلیارد ریال جا‌به‌جا شد که نماد «چکاپا» متعلق به گروه صنایع کاغذ پارس با ۹۰ میلیارد ریال ارزش، بیشترین ارزش معاملاتی و سهامی ذوب‌آهن با بیش از ۳۸ میلیون جابه‌جایی سهم، بیشترین حجم معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

پس از دو بار تمدید، امروز پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد1» به پایان رسید و این نماد با 11 هزار و 643 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی را در میان نماد‌های بازار‌های نه‌گانه فرابورس به خود اختصاص داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از فرابورس ایران، دیروز در مجموع بازار‌های اول و دوم بالغ بر 129 میلیون سهم به ارزش بیش از 325 میلیارد ریال جا‌به‌جا شد که نماد «چکاپا» متعلق به گروه صنایع کاغذ پارس با 90 میلیارد ریال ارزش، بیشترین ارزش معاملاتی و سهامی ذوب‌آهن با بیش از 38 میلیون جابه‌جایی سهم، بیشترین حجم معاملاتی را به خود اختصاص دادند.

همچنین در مجموع سه تابلو بازار پایه نیز نزدیک به 84 میلیون سهم به ارزش بیش از 113 میلیارد ریال داد و ستد شد.

در تابلو اوراق تسهیلات مسکن امروز شاهد دست به دست شدن بیش از 55 هزار ورقه بهادار به ارزش بیش از 37 میلیارد ریال بودیم که امتیاز تسهیلات مسکن بهمن 96 با حجم حدودا 34 هزار ورقه‌ای و ارزشی نزدیک به 23 میلیارد ریال در صدر این گروه قرار گرفت.

در بازار اوراق با درآمد ثابت، دیروز پذیره‌نویسی اوراق منفعت دولت در نماد «افاد1» به پایان رسید و در مجموع نیز بیش از 13.5 میلیون ورقه به ارزش بیش از 13 هزار و 367 میلیارد ریال در این بازار معامله شد.

از سوی دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز دیروز شاهد جابه جایی بیش از 5.5 میلیون ورقه به ارزش بیش از 71 میلیارد ریال بود. صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله اعتماد آفرین پارسیان در صدر این بازار به لحاظ ثبت بالاترین میزان حجم و ارزش معاملات ایستاد.

همچنین در معاملات روز جاری، نماد «ارفع» متعلق به شرکت آهن و فولاد ارفع با بیش از یک واحد، قوی‌ترین اهرم منفی بر شاخص کل بود که پس از آن به ترتیب نماد‌های «ذوب» و «زاگرس» قرار داشتند.

در نهایت در پایان معاملات، شاخص کل با نزول تقریبا سه پله‌ای کمی بالاتر از ارتفاع 1080 واحدی قرار گرفت و با دادوستد 232 میلیون ورقه، ارزش معاملات فرابورس ایران به حدود 13 هزار و 914 میلیارد ریال رسید.

کد خبر 391853

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =