برنامه شستا برای تامین مالی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی از موافقت اصولی سازمان بورس برای انتشار اولین صکوک اجاره مبتنی بر سهام برای تامین مالی شستا به مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان و با سود ۲۰ درصدی خبر داد.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی از موافقت اصولی سازمان بورس برای انتشار اولین صکوک اجاره مبتنی بر سهام برای تامین مالی شستا به مبلغ 1000 میلیارد تومان و با سود 20 درصدی خبر داد.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از روابط عمومی سمات به نقل از مدیریت دارایی مرکزی، غلامرضا ابوترابی اعلام کرد: موافقت اصولی انتشار نخستین صکوک اجاره مبتنی بر سهام در بازار سرمایه برای تامین مالی شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (سهامی خاص) به مبلغ 1000 میلیارد تومان صادر شد.

شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی قصد دارد طی دو مرحله از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه مجموعاً 5 هزار میلیارد تومان تامین مالی کند.قرار است در مرحله اول،هزار میلیارد تومان صکوک اجاره مبتنی بر سهام جهت تسویه مطالبات سازمان تأمین اجتماعی در بازار سرمایه منتشر شود که موافقت اصولی عرضه عمومی آن توسط سازمان بورس صادر شده است. سهام مبنای انتشار این اوراق بیش از 7.89 سهم تاپیکو با قیمت هر سهم ١٢٦٦ ریال است.

این اوراق یک ساله و با نرخ اجاره بهای 20 درصد است که این اجاره بها هر 6 ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی مرداد یکم (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت فرابورس صورت خواهد گرفت.

ضامن این اوراق، بانک رفاه کارگران بوده و تضامین بانی می تواند در ابتدای سال ٩٧ با تضمین دولت طبق بند (ل) قانون بودجه تعویض شود. شرکت تأمین سرمایه امین (سهامی خاص) نیز مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد.

بنابراین گزارش ،موافقت اصولی انتشار بخش دوم اوراق به مبلغ 4 هزار میلیارد تومان با سررسید ٣ ساله هنوز صادر نشده و موکول به تکمیل مدارک و مستندات دیگر شده است.

کد خبر 391822

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =