معاملات ETF در آمریکا ۲۴ ساعته شد

شرکت کارگزاری TD Ameritrade از امروز همه معاملات ETF را در پتلفرم معاملاتی خود ۲۴ ساعته می‌کند.

به گزارش بورس آنلاین به نقل از سنا، شرکت کارگزاری یکی از کارگزاران برتر در بازار آمریکای شمالی است که در شهر اوماها ایالت نبراسکا فعالیت می کند و خدمات معامله گری آنلاین را برای سهامداران حقیقی و حقوقی فراهم می آورد.

این شرکت کارگزاری از امروز معامله بر روی صندوق های با درآمد ثابت خود را ۲۴ ساعته کرد و به این ترتیب تمامی سرمایه گذارانی که از این پلتفرم معاملاتی استفاده می کنند می‌توانند در ساعات تعطیلی بازار نیز به معامله بپردازند.

معاملات از طریق این پلتفرم معاملاتی شامل خرید و فروش یونیت های صندوق ETF اس پی وای، ای ای ام، جی ال دی در ساعات تعطیلی بازار یعنی ۸ شب تا ۴ صبح خواهد بود.

این حرکت به سهامداران عادی این امکان را خواهد داد که با انتشار اخبار تاثیرگذار بدون نیاز به انتظار برای بازگشایی بازار به خرید و فروش بپردازند.

روند معاملاتی بدون وقفه

معاون اجرایی این کارگزاری در این خصوص گفت: این پلتفرم معاملاتی ۲۴ ساعته یک روند معاملاتی یک سره را در بازار ایجاد خواهد کرد.

به این دلیل که بسیاری از خبرهای تأثیرگذار اقتصادی در ساعت غیر کاری بازار اعلام می شوند و می تواند در لحظه در سودآوری برخی سهام و صندوق ها اثرگذار باشد این امکان ایجاد شده است تا سرمایه گذاران بتواند عکس العمل سریع نسبت به اخبار داشته باشند.

معاملات آنلاین به مشتریان این امکان را می دهد که معاملات را در ساعت قبل از بازار (۴ صبح تا ۹:۳۰ صبح) و پس از بازار «۴ بعداز ظهر تا ۸ شب» انجام دهند اما این پلتفرم معاملاتی کارگزاری TD Ameritrade این امکان را به معامله گران می دهد که در ۸ ساعت باقی مانده نیز معامله انجام دهند.

پرریسک شدن خرید و فروش ها

وی در ادامه افزود: این شرکت کارگزاری آمادگی خود را برای معامله ۲۴ ساعته سهام شرکت های بزرگ مثل اپل و آمازون نیز اعلام می کند اما باید در این زمینه مجوزهای لازم اخذ شود.

وی گفت: شاید از این طریق افراد بیشتری را به سهامداری و ورود به بازارهای سهام ترغیب کنیم.

شرکت کارگزاری TD Ameritrade در ماه اکتبر رکورد تعداد معامله گر را به ثبت رساند و با دارا بودن ۵۱۱ هزار معامله گر آنلاین توانست نسبت به دیگر رقبا پیشی بگیرد.

وی در خصوص معاملات ۲۴ ساعته سهام نیز گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک موفق به ارائه معاملات سهام در ۲۴ ساعت برای معامله گران خود باشیم البته باید گفت معاملات در ساعت توقف بازار بسیار پرریسک خواهد بود.

یکی دیگر از مشکلات در ساعات معاملاتی خارج از بازار این است که تقاضا و عرضه های مناسبی در بازار وجود ندارد و تعادل به هم می خورد و در واقع با ورود تقاضاهای اندک قیمت سهم با جهش زیادی همراه خواهد شد و به همین دلیل باید بسیار محتاط بود.

کد خبر 390772

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =