رکورد شکنی قند قوچان پس از ۱۵سال و پیش بینی سود ۵۵ میلیارد ریالی

مدیرعامل شرکت قند شیروان، قوچان و بجنورد از پیش بینی ۵۵ میلیارد ریال سود در سال مالی ۹۶ خبرداد و گفت : هم اکنون در مراحل پایانی پذیره نویسی افزایش سرمایه شرکت به مبلغ ۲۳۰ میلیارد ریال هستیم.

محسن طیبی مدیرعامل شرکت قند شیروان، قوچان و بجنورد در جمع خبرنگاران گفت: این شرکت فرابورسی در حوزه تولید شکر از چغندر فعالیت می کند و ظرفیت عملی جذب و فرآوری آن بالغ بر 350 هزار تن چغندر در سال است که یکی از بزرگترین ظرفیت های تولید شکر در کشور محسوب می شود.

وی افزود : با توجه به ضعف نقدینگی و مشکلات شرکت در تامین مواد اولیه در سالهای گذشته، بیش از 60 درصد از ظرفیت تولیدی شرکت بلااستفاده بوده است، اما در سال 95، با جذب 236 هزار تن چغندر، از 67 درصد از ظرفیت و در سال 96 با بهبود وضعیت تولید - جذب و نقدینگی، تاکنون بیش از 300 هزار تن چغندر جذب و فرآوری شده است که همین مساله پوشش بیش از 85 درصد ظرفیت عملی، را داشته و شرکت موفق شده رکورد 15 سال اخیر در جذب چغندر را بشکند.

این عضو هیات مدیره قند شیروان، قوچان و بجنورد در ادامه افزود : در سال گذشته این شرکت موفق به ایجاد سود 33 میلیارد ریالی و کاهش زیان انباشته شده است و در سال جاری نیز بالغ بر پنجاه و پنج میلیارد ریال سود برآورده شده است که امیدواریم با برنامه ریزی و فعالیتهای انجام شده محقق شود.

وی توضیح داد : توجه به شاخص های فنی و تولید، کنترل بهای تمام شده و مدیریت خرید مواد اولیه، بازرگانی و فروش، شرایط مناسب تری از لحاظ گردش نقدینگی نسبت به ادوار گذشته در این شرکت ایجاد کرده است.

طیبی در خصوص برنامه های آتی شرکت گفت : در راستای اصلاح ساختار مالی، ارتقای سودآوری و حفظ حقوق ذینفعان : هم اکنون در آخرین مرحله ی پذیره نویسی برای افزایش سرمایه از مبلغ 100.69 میلیارد ریال به 330 میلیارد ریال هستیم که با انجام این افزایش سرمایه، به بهبود شرایط شرکت با توجه به دوران رونق صنعت، امیدواریم رشد و بالندگی شرکت سرعت بیشتری بگیرد.

 

کد خبر 390380

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =