ظرفیت بالای هلدینگ‌ها ؛محقق کننده اهداف اقتصاد مقاومتی

سومین کنفرانس بین المللی هلدینگ و گروه شرکت ها ضمن تقدیر از هلدینگ های برتر با ارائه مقالات و سخنرانی های علمی ۲۷ دی در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.

رئیس سومین کنفرانس بین المللی هلدینگ و گروه شرکت ها در خصوص چرایی برگزاری این کنفرانس‌ گفت: یکی از بخش های اقتصادی که می تواند به خروج از رکود، جذب سرمایه گذاری خارجی و اشتغال زایی کمک کند هلدینگ‌ها هستند. اما در عین حال آمادگی این شرکت ها و وجود ساختاری توانمند که زمینه حرکت هلدینگ‌ها به سمت اهداف مورد نظر را فراهم کند از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو استقرار مناسب سازوکارهای حاکمیت شرکتی، مدیریت ریسک، بهبود و تسهیل در تأمین مالی و مدیریت بهینه در این شرکت ها می تواند شرایط لازم برای نقش آفرینی بهتر هلدینگ ها در عرصه اقتصاد کشور را فراهم آورد.

سید علی صدری، با بیان این مطلب افزود: هلدینگ‌های کشور از ظرفیت بالایی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برخوردارند و ارزیابی ها و رتبه بندی های مختلف این موضوع را نشان می‌دهد به نحوی که رتبه‌بندی موسسه مستقل مطالعات شیمیایی(ICIS)  که اسامی پتروشیمی های پردرآمد جهان را اعلام  می کند به تازگی هلدینگ های پتروشیمی خلیج فارس، نفت و گاز پارسیان و تاپیکو را در بین هلدینگ های برتر جهان قرار داده است.

وی اظهارداشت : در حال حاضر بخش مهمی از اقتصاد کشور توسط هلدینگ‌ها و شرکت‌های گروه اداره می‌شود و توسعه، توانمندسازی و ارزیابی آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است پرداختن به چالش ها و راهکارهای راهبری بنگاه های بزرگ و هلدینگ ها ضروری به نظر می رسد.

صدری در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: در این راستا خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران همچون سال‌های گذشته با همکاری مراکز دانشگاهی و دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی برای برگزاری کنفرانس بین المللی هلدینگ و گروه شرکت ها اقدام کرده است.

 رئیس سومین کنفرانس بین‌المللی هلدینگ و گروه شرکت ها هدف اصلی این کنفرانس را کمک به توسعه و ترویج بهترین عملکردها عنوان کرده و گفت: به این ترتیب شیوه‌های بنگاهداری نوین و مدیریت کارآمد در کشور نهادینه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این کنفرانس  مدیران بنگاه های بزرگ کشور ،اساتید دانشگاه، صاحب نظرانی از کشورهای آلمان، کره و ترکیه حضوردارندافزود: مسائلی چون حاکمیت شرکتی، هم افزایی و سینرژی در شرکت های گروه، شکل گیری هلدینگ های مبتنی بر تکنولوژی و بررسی تطبیقی ساختار هلدینگ در کشور های مختلف مورد بحث قرار می‌گیرد.

صدری درخصوص نحوه ارسال مقالات  اعلام کرد : محققان تا ابتدای دی ماه می‌توانند مقالات خود را به این کنفرانس ارسال‌ کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کنفرانس به آدرس http://www.himty.ir مراجعه کنند . ضمن آنکه هلدینگ ها و گروه شرکت ها نیز با مراجعه به سایت قادر به تکمیل فرم حضور در ارزیابی خواهند بود.

کد خبر 388335

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =