دوره شورا به پایان رسید

رییس شورای رقابت از اظهارنظر شفاهی مجلس در مورد مرجع بودن این شورا برای قیمت‌گذاری خودرو خبر داد و در عین حال گفت: دوره ۶ ساله مأموریت شورای رقابت به اتمام رسیده و منتظر معرفی اعضای جدید از سوی رؤسای سه قوه هستیم.

رضا شیوا با بیان اینکه مجلس نظر شفاهی خود را در مورد مرجع بودن شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودرو اعلام کرده،‌ اظهار داشت: طبق اعلام نمایندگان مجلس، شورای رقابت می‌تواند همچنان به کار قیمت‌گذاری خودرو به عنوان یک کالای انحصاری ادامه دهد.

وی ادامه داد: ما منتظر نظر کتبی مجلس نیستیم و پاسخ شفاهی نمایندگان کفایت می‌کند و قیمت‌گذاری خودرو همچنان در اختیار شورای رقابت باقی خواهد ماند.

شیوا همچنین از اتمام دوره 6 ساله مأموریت شورای رقابت خبر داد و گفت: برای برگزاری جلسات شورای رقابت منتظر معرفی اعضاء جدید از سوی رؤسای سه قوه مجریه، قضائیه و مقننه هستیم. پس از معرفی این اعضا، از بین 2 اقتصاددان‌، یک نفر به عنوان رییس شورای رقابت با رأی اعضاء انتخاب خواهد شد و در نهایت، رییس جمهور حکم رییس جدید را صادر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه حکم برخی اعضاء شورای رقابت در پایان تیرماه و برخی نیز در خردادماه به اتمام رسیده است، گفت: حکم انتصاب من مربوط به 27 آذرماه 92 بوده و من دیرتر از بقیه منصوب شده بودم.

 

منبع: خبرگزاری فارس

کد خبر 388062

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =