افزایش قیمت سیمان توجیه ندارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به درخواست شرکت‌های سیمانی برای افزایش ۲۲ درصدی قیمت سیمان گفت: توجیهی برای افزایش قیمت سیمان وجود ندارد و دولت نمی‌تواند در این زمینه یارانه‌ای پرداخت کند.

محمدرضا نعمت‌زاده امروز یکشنبه در حاشیه اجلاس معدن در جمع خبرنگاران در رابطه با درخواست برای افزایش قیمت سیمان اظهار داشت: صنعت سیمان باید خود را با قیمت‌های جهانی مطابقت دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کاهش حقوق دولتی معادن سنگ آهن عنوان کرد:‌ امسال حقوق دولتی معادن نه تنها نسبت به سال گذشته افزایش نداشته است، بلکه در برخی زمینه‌ها مانند سنگ آهن که با افت بازار روبرو است، کاهش نیز داشته‌است که به زودی این مسئله ابلاغ خواهد شد.

وی همچنین از اصلاح آئین‌نامه‌های مربوط به بخش معدن طی دو ماه اخیر خبر داد و گفت: این اصلاحات ادامه دارد.

نعمت زاده تاکید کرد: صنعت سیمان باید خود را با قیمت‌های جهانی مطابقت دهد.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت همچنین با اشاره به رشد 10 درصدی ارزش افزوده بخش معدن در سال گذشته گفت: در شرایطی که بخش صنعت رشد 5 درصدی تجربه کرد، این رقم رشد برای بخش معدن عدد مناسبی بود که با وجود رکود نسبی در بازارهای جهانی اتفاق افتاد.

نعمت‌زاده در ادامه از برنامه‌ریزی برای اکتشاف، سرمایه‌گذاری در معادن و صنایع معدنی و همچنین ساخت تجهیزات معدنی خبر داد و گفت: این برنامه‌ریزی با اولویت مواد معدن که حجم بیشتری دارند مانند آهن، مس، سرب و روی، طلا، سنگ‌های ساختمانی و خاک‌های صنعتی صورت گرفته است.

 

منبع:‌ خبرگزاری فارس

کد خبر 387632

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =