حرکت قوه مقننه در جهت ارتقاء بازار سرمایه است

رئیس مجلس شورای اسلامی، نقش قوه مقننه را در بازار سرمایه کشور، حمایتی توصیف کرد و گفت: مصوبات اخیر مجلس از جمله لایحه رفع موانع تولید و مصوبه الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ظرفیت‌های قابل توجهی برای رشد و توسعه هر چه بیشتر بازار سرمایه فراهم می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با حضور در مجلس شورای اسلامی با علی لاریجانی رئیس مجلس دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی، نقش قوه مقننه را در بازار سرمایه کشور، حمایتی توصیف و با اشاره به روندهای تصویب قوانین مربوط به این حوزه، مصوبات مجلس را در طرح‌ها و لوایح اخیر از جمله لایحه رفع موانع تولید و همچنین مصوبه الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت را دارای ظرفیت‌های قابل توجهی برای رشد و توسعه هر چه بیشتر این بازار ارزیابی کرد و حمایت قوه مقننه در جهت ارتقاء و رونق بازار سرمایه را اولویت دار دانست.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خانه ملت، در ادامه این دیدار محمد فطانت نیز ضمن ارائه گزارشی از وضع بازار سرمایه، مهمترین چالش‌های بازار سرمایه را تشریح کرد.

 

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار مشکلات، ابهامات و موانع موجود بر سر راه صنایع مهم از جمله پالایشگاهی، سیمان، فولاد، سنگ آهن، پتروشیمی، بانک و خودرو را عامل موثری در نوسانات اخیر شاخص بورس برشمرد و تلاش برای رفع این موانع را زمینه‌ساز ایجاد رونق در بازار سرمایه کشور توصیف کرد.

 

فطانت در ادامه تاثیر حمایت‌های مجلس شورای اسلامی از مازاد سرمایه و تداوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های قوه مقننه را در رفع مشکلات صنایع بزرگ بورسی با اهمیت شمرد.

کد خبر 387456

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =