این سهم سیمانی را بخریم یا خیر؟

گزارش عملکرد مالی و بررسی حساسیت سود آوری شرکت سشمال در یک تحلیل بررسی شد.

به گزارش صدای بورس، شرکت سیمان شمال فروش کارشناسی شده منتهی به سال مالی ۱۴۰۳/۰۹/۳۰ را مبلغ ۱۰۲۷۴۹۹۲ میلیون ریال پیش بینی کرد.

شرکت سیمان شمال با نماد سشمال در بورس فعالیت دارد؛

شرکت سیمان شمال فروش کارشناسی شده منتهی به سال مالی ۱۴۰۳/۰۹/۳۰ را مبلغ ۱۰۲۷۴۹۹۲ میلیون ریال پیش بینی کرد این مبلغ برای دوره مالی منتهی به ۱۴۰۲ مبلغ ۷۹۴۰۴۰۱ میلیون ریال پیش بینی شد.

این در حالی است که این مبلغ در دوره مالی منتهی به ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ مبلغ ۵۴۶۷۶۳۳ میلیون ریال محقق شد. حاشیه سود ناخالص شرکت ۴۱ درصد است.

سود هر سهم پس از کسر مالیات شرکت برای دوره مالی متهی به ۱۴۰۳ مبلغ ۳۴۸۰ ریال و برای دوره مالی متهی به ۱۴۰۲ مبلغ ۲۷۵۰ ریال پیش بینی شد.این مبلغ در دوره مالی منتهی به ۱۴۰۱ حدود ۱۷۰۰ ریال است. P/E شرکت دود ۳.۷۷ واحد برای پایان سال مالی منتهی به ۱۴۰۳ و حدود ۵.۷۲ واحد برای پایان دوره مالی منتهی به ۱۴۰۲ است.

این سهم سیمانی را بخریم یا خیر؟

این سهم سیمانی را بخریم یا خیر؟

منبع: سبدگردان سورین

کد خبر 484334

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • دو گلوگاه حیاتی صنعت سیمان

    کارشناس صنعت سیمان در گفت و گو با «صدای» بورس تشریح کرد:

    دو گلوگاه حیاتی صنعت سیمان

    قطعی گاز و کمبود انرژی یکی از چالش‌های اصلی صنعت سیمان در سال‌های اخیر به‌ویژه در پاییز و زمستان است که کاهش تولید را درپی دارد. باتوجه به کاهش مصرف سیمان در فصل سرما، قطعی گاز تاثیر چندانی بر بازار نمی‌گذارد اما صنایع مجبور می‌شوند سوخت مازوت را جایگزین کنند که گران‌تر از گاز است و هزینه‌های تمام‌شده تولید را در این مقطع از سال برای سیمانی‌ها افزایش می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =