لحظه به لحظه با بازار یکشنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲

در پایان معاملات روز آغازین هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت ۰.۵۱ درصدی (معادل ۱۰ هزار و ۳۰۴ واحد از ارتفاع این شاخص) در سطح دو میلیون و ۲۸ هزار و ۳۰۴ واحدی قرار گرفت. کاهش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی خنثی را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن با کاهش اندک ۲۰۳ واحدی در ارتفاع ۷۰۱ هزار واحدی قرار گرفت. شاخص‌ کل فرابورس که منعکس‌کننده سطح عمومی قیمت‌ سهام شرکت‌های حاضر در فرابورس است نیز با افت ۰.۱۲ درصدی معادل ۲۹ واحد از ارتفاع این شاخص، در پله ۲۴ هزار و ۹۴۷ قرار گرفت. اخبار مرتبط با حذف قیمت‌گذاری دستوری در صنعت لاستیک که در رسانه‌ها به گوش می‌رسید باعث شده بود سهامداران نسبت به نمادهای حاضر در این صنعت اقبال نشان دهند. ارزش معاملات با افت ۳۰۰ میلیاردی، پایین‌تر از میانگین هفته‌های اخیر باقی ماند و تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) در روز شنبه را سه هزار و ۷۷۴ میلیارد تومان نشان می‌داد.

خلاصه بازار امروز
در نهایت بازار امروز به موجب افزایش عرضه‌ها در نیمه دوم، شاخص کل سرخ پوش به خط پایان رسید و با افت ۲۳۰۰ واحدی تا سطح ۲ میلیون و ۲۶ هزار واحد به عقب رفت.
امروز تراز نقدینگی حقیقی‌ها ۱۳- میلیارد تومان شد و ارزش معاملات خرد به ۴۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.
نمادهای کفرا و ثفارس صدرنشین ورود پول سهامداران خرد بودند و نمادهای شستا و وبملت بیشترین حمایت را از سوی حقوقی‌ها داشتند.


۱۲:۲۵⏰
در دقایق پایانی، شاخص کل با افت بیش از ۱۲۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۲۷ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با افزایش بیش از ۲۴۰۰ واحدی همراه بوده است.
فارس، فولاد، اخابر، تاپیکو و وغدیر در صدر منفی‌سازان بورس قرار دارند و خودرو، انبوه‌سازی و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معامله ۲۱۶ میلیارد تومان ، ۲۱۰ میلیارد تومان و ۱۸۴ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را داشته‌اند.


۱۲:۰۷⏰
سبزوا صف خرید ۱۷ میلیونی در قیمت ۴،۷۵۰ ریال تشکیل داده است.
این سهم را حقیقی‌ها داد و ستد کرده‌اند و قدرت خریدار بر فروشنده برتری دارد.
سبزوا طی یک ماه اخیر اغلب در لباس سبز به کار خود پایان داده است.


۱۱:۴۵⏰
نماد معاملاتی شرکت صبا فولاد خلیج فارس (فصبا۱)، پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام در خصوص افزایش سرمایه و اعمال آن در سامانه معاملات و پس از افشای اطلاعات با اهمیت، ‌از طریق انجام حراج ناپیوسته بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت و با اعمال یک مرحله پیش گشایش، امروز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ آماده انجام معامله می‌باشد.


۱۱:۴۴⏰
با سبزپوشی #خودرو در قیمت ۲،۶۱۹ ریال و خرید آن توسط اغلب حقیقی‌ها، ضخودها نیز لباس سبز به تن دارند و در حال معامله هستند.
قدرت خریدار بر فروشنده در سهم برتری دارد.


۱۱:۴۲⏰
جو معاملات در گروه حمل و نقل منفی است. در این میان نماد حفارس برای پنجمین روز متوالی با رشد ۳ درصدی قیمت دست به دست می شود و تا این لحظه بیش از ۱۹۰ میلیون برگه سهم معامله کرده است.


۱۱:۲۲⏰
در گروه فراکابی‌ها، بورس با قیمت ۵۶۲ تومان نوسان منفی دارد و حجم معامله آن به ۶ میلیون سهم رسیده است و فرابورس با قیمت ۸۴۵ تومان در مثبت ۱ درصد حجم معامله ۷ میلیونی داشته است. انرژی با قیمت ۲۵۰۷ تومان رشد بیش از ۲ درصدی دارد و حجم معامله ۴ میلیونی را گذرانده است و کالا با حجم معامله ۴ میلیونی برروی قیمت ۸۸۵ تومان نوسان مثبت دارد.


۱۰:۴۷⏰
شسینا با رشد ۲.۵ درصدی به قیمت ۴،۵۷۰ ریال رسیده است.
این سهم را ۸۲ درصد حقیقی‌ها خریده اند و شاهد حضور ۱۸ درصدی حقوقی‌ها نیز هستیم.


۱۰:۴۵⏰
معاملات در گروه غذایی متعادل است نماد #غدشت بعد از دو روز رشد هم اکنون با افت ۴ درصدی با فشار فروش همراه است و نمادهای #غاذر، #غگلپا، #تبرک معاملات سبزی دارند.


۱۰:۴۴⏰
در گروه فلزات اساسی، فولاد با قیمت ۵۳۷ تومان نوسان منفی دارد، فملی با قیمت ۶۹۳ تومان نوسان منفی با حجم معامله ۳۰ میلیونی دارد.
ذوب با قیمت ۳۷۶.۲ تومان با نوسان منفی حجم معامله ۲۴ میلیونی داشته است و فخوز با قیمت ۳۰۳.۷ تومان نوسان منفی با حجم معامله ۵ میلیونی دارد. نمادهای فسوژ، فلوله، زنگان، فتوسا، فوکا و فنورد نمادهای مثبت گروه فلزات اساسی به شمار می‌روند.


۱۰:۲۷⏰
شستا با قیمت ۱۱۷.۳ تومان نوسان مثبت دارد و حجم معامله آن به ۹۷ میلیون سهم رسیده است.


۱۰:۲۷⏰
پرداخت که نسبت به سقف اردیبهشت ماه ۳۶ درصد افت کرده امروز با حضور ۵۷ درصدی حقوقی‌ها در جمع خریداران، در محدوده ۹۵۴ تومان، ۱,۷ درصد منفی داد و ستد می‌شود. کل فروشندگانش حقیقی هستند.


۱۰:۱۷⏰
در گروه خودرویی، خساپا با قیمت ۲۴۵.۶ تومان رشد بیش از ۲ درصدی دارد، خودرو با قیمت ۲۶۴ تومان در مثبت ۱ درصد دادوستد ۷۳ میلیون سهم را پشت سر گذاشته است و خگستر با قیمت ۴۴۱ تومان در مثبت ۱.۵ درصد حجم معامله ۴۵ میلیونی دارد.
خاور با قیمت ۳۴۷.۵ تومان در مثبت ۱ درصد حجم معامله ۲۷ میلیونی داشته است، خزامیا با قیمت ۵۸۹ تومان نوسان مثبت با حجم معامله ۱۴ میلیونی را پشت سر گذاشته است.
خپارس با نوسان مثبت برروی قیمت ۱۱۶ تومان حجم معامله ۳۵ میلیونی دارد و خبهمن با قیمت ۱۷۷.۹ تومان نوسان منفی با حجم معامله ۳۰ میلیونی داشته است.


۱۰:۰۱⏰
بیشترین حجم معاملات
خودرو ۶۲ میلیون سهم
وساخت ۶۱ میلیون سهم
خساپا ۵۷ میلیون سهم
پتایر ۴۹ میلیون سهم
شستا ۴۸ میلیون سهم
خبر تکمیلی...


۱۰:۰۱⏰
اطلاعات بازار
شاخص کل ۲,۰۳۰,۸۶۹
۲۲۸۹ واحد افزایش
ارزش بازار ۷۰,۵۱۹,۸۵۹ میلیارد ریال
ارزش معاملات ۹,۶۳۷ میلیارد ریال
حجم معاملات ۱.۴۱ میلیارد سهم

نمادهای تأثیرگذار در شاخص
خساپا ۳۷۶ واحد مثبت
خودرو ۳۶۴ واحد مثبت
کگل ۱۸۹ واحد مثبت
فارس ۱۴۰ واحد منفی
ثفارس ۱۳۱ واحد مثبت
خگستر ۱۰۴ واحد مثبت
شستا ۹۴ واحد مثبت


۱۰:۰۱⏰
در یک ساعت ابتدایی، شاخص کل با افزایش بیش از ۲ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۳۱ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با افزایش ۳ هزار واحدی همراه بوده است.


۰۹:۵۵⏰
شاخص کل بورس تا این لحظه از معاملات با رشد ۰.۰۷ درصدی مواجه شد و به سطح ۲ میلیون و ۲۹ هزار واحدی رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز تا این لحظه از معاملات با رشد ۰.۲۹ درصدی همراه شده است.


۰۹:۴۳⏰
وساپا از دقایق ابتدایی در میان شاخص‌سازان به چشم می‌خورد و با قیمت ۴۸۳ تومان در مثبت ۳ درصد قرار دارد.


۰۹:۴۳⏰
شستا با قیمت ۱۱۷.۵ تومان نوسان مثبت دارد و حجم معامله آن به ۴۳ میلیون سهم رسیده است.


۰۹:۴۲⏰
تا اینجای بازار، ارزش معاملات خرد حدود ۸۰۰ میلیارد تومان و تراز پول خرد مثبت ۸ میلیارد تومان است. سهم حقیقی‌ها از کل خریدها حدود ۸۶ درصد و از کل فروش‌ها حدود ۸۵ درصد است و ۶۸ درصد از نمادها در محدوده های مثبت قیمتی دنبال می‌شوند.


۰۹:۳۲⏰
نمادهای فولاد، فملی، ذوب و فخوز از گروه فلزات نزدیک به صفر تابلو با گرایش مثبت نوسان دارند.


۰۹:۲۷⏰
خگستر با قیمت ۴۴۶.۹ تومان نزدیک به مثبت ۳ درصد حجم معامله ۲۴ میلیونی را پشت سر گذاشته است.


۰۹:۲۷⏰
ثفارس با قیمت ۵۳۷۰ تومان رشد بیش از ۴ درصدی در دقایق ابتدایی دارد.


۰۹:۲۵⏰
اکثر نمادهای گروه خودرو سبزپوش هستند و #خگستر با رشد ۲ درصدی مواجه است.
حقیقی‌ها ۱۰۰ درصد خریداران سهم را شامل می‌شوند و امروز اولین روز سبزپوشی سهم پس از سه روز قرمزپوشی سهم است.


۰۹:۲۰⏰
خودرو با قیمت ۲۶۵.۸ تومان نزدیک به مثبت ۲ درصد و خساپا با قیمت ۲۴۶.۹ تومان در حوالی مثبت ۳ درصد معامله می‌شود.


۰۹:۱۲⏰
در میان معاملات گروه فلزات نماد زنگان با رشد ۷ درصدی قمیت صف خرید دارد در این گروه فجهان و فماک با افت ۴ درصدی دادوستد می‌شوند.


۰۹:۱۲⏰
گروه انبوه‌سازی متعادل آغاز به کار کرده است. نمادهای ثفارس و ثپردیس در محدوده حداکثری قیمت مورد اقبال خریداران قرار گرفته‌اند.


۰۹:۱۰⏰
شاهد روند متعادل و مثبت در آغاز معاملات امروز هستیم؛ شاخص کل با افزایش ۲۴۵ واحدی متأثر از ثفارس، سیلام، پتایر، پکرمان و خودرو همراه است.


۰۸:۵۵⏰
وضعیت بازار در مرحله پیش گشایش
کمتر از ۴۰ صف خرید در مجموع به ارزش حدود ۳۰۰ میلیارد تومان
حدود ۲۵ صف فروش در مجموع به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیارد تومان

کد خبر 483193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =