جزئیات برگزاری نمایشگاه کیش اینوکس/ دعوت از سفرای بریکس

مسئولان برگزاری نمایشگاه بورس، بانک و بیمه جزیره کیش معتقدند امسال به دلیل عضویت ایران در بریکس این نمایشگاه از اهمیت دوچندان برخوردار است.

به گزارش صدای بورس،رحیم سرهنگی، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست خبری کیش اینوکس گفت: رویداد کیش‌اینوکس یکی‌از بزرگترین رویدادهای سرمایه‌گذاری و فناوری‌های مالی است که بالغ بر ۲۰۰ شرکت در این نمایشگاه حضور دارند.

وی ادامه داد: در این همایش شاهد حضور فعال نهادهای بازار مالی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تنوعی ‌از فینتک‌ها و فناوری‌های مالی‌ و هرآنچه در بازارهای مالی‌وجود دارد هستیم.

سرهنگی با بیان اینکه هفت منطقه آزاد سرمایه گذاری در این نمایشگاه حضور دارد، افزود: این نمایشگاه صرفا برای رونمایی از نهادهای مالی نیست بلکه برای ایجاد کامیونتی، شبکه و هم‌افزایی در سرمایه‌گذاری بر پروژه‌ها و انتقال تجربه طراحی شده و از مهمترین اهداف این رویداد رونمایی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌ و ابزارهای مالی است .

وی افزود: در این رویداد بسته‌های سرمایه‌گذاری که کارکرد این بسته‌ها تسهیل روند تامین مالی است، تدارک دیده شده که بتوانند دراین زمینه در مناطق خاص سرمایه‌گذاری کنند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه به اهداف دیگر این رویداد اشاره کرد و گفت: برررسی ‌آخرین دستاوردهای صنعت مالی، ارتباط میان نهادهای مالی و شبکه‌سازی و ایجاد هم‌افزایی میان فعالان بخش خصوصی و حضور پررنگ سه ضلع حاکمیت، نخبگان و فعالی اقتصادی و مالی و صاحبنظران علمی بازار سرمایه از دستاوردهای این رویداد است.

وی تصریح کرد: ضلع اول این مثلث ارتباط حاکمیت و بخش خصوصی را تقویت می‌کند و باعث تسهیل‌امور در روند قانون‌گذاری در بازارهای مالی می‌شود. ضلع دوم ارتباط دوم دولت و نخبگان علمی‌ است که باعث می‌شود حاکمیت در ‌تصمیم گیری از تخصص علمی‌برخوردار باشد. ضلع‌ سوم باعث ارتباط میان بخص خصوصی و نهادهای مالی با نخبگان و متخصصین علمی‌ را تقویت می‌کند.

رحیم سرهنگی ضمن اشاره به این که شرکت‌های دانش بنیان آینده صنعت مالی را رقم می‌زنند، گفت: بخش‌های مختلفی ‌برای‌ رویداد طراحی شده است که تمام سلایق و بخش‌های‌ مختلف‌ بازار سرمایه را پوشش دهد. این نمایشگاه علاوه‌بر دستاوردهایی که به آن اشاره شد، یک دوره فشرده ارتقا توانمندی‌ سه روزه برای تمام اضلاع مثلث رویداد است.

همچنین مدیر سازمان منطقه آزاد کیش از حضور سفرای خارجی خبر داد و افزود: از ویژگی‌های دیگر این نمایشگاه، امسال حضور پررنگ سرمایه‌گداران فعالان بازارهای مالی را شاهد هستیم و ما به طورخاص از ده کشور دعوت کردیم و ثبت نام شده است که در این کشور حضور پیدا کنند. مانند روسیه، چین، ارمنستان، ترکیه، سوییس و... است. همچنین از سفرای اعضای بریکس در این نمایشگاه دعوت به عمل‌ آمده است و فرصت بسیار خوبی‌ برای ارتقا و گسترش روابط در صنعت مالی است.

وی گفت: یکی‌از نکات بسیار مهم این است که چرا این رویداد در منطقه آزاد کیش برگزار می‌شود؟ این منطقه مزیت‌های رقابتی نسبت به سایر مناطق دارد که باعث شده این جزیره انتخاب شود. مورد اول، مزیت گردشگری است که منطقه آزاد کیش از آن برخوردار است. مورد دوم، خدماتی است که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این جزیره ارائه می‌شود. مورد سوم، صنعت نفت و پتروشیمی و مزیت آخر هم قوانین تسهیل شده در مناطق آزاد برای صنایع از جمله صنعت مالی است.

سرهنگی در پاسخ به سوال خبرنگاری با اشاره به تاثیر ثبات بازار ارز بر مناطق آزاد گفت: در گذشته مردم به بازار ارز بی اعتماد بودند، اما چند ماهی است که بازار ارز به ثبات رسیده ، با این حال تاثیر مثبت ثبات بازار ارز به مناطق آزاد با تاخیر می رسد. به عبارت دیگر بازار های مالی و بازار سرمایه با تاخیر از ثبات بازار ارز بهره مند می شوند. بازار ارز باید پایدار باشد تا بتوانیم از مزایای ان در سرمایه گذاری ها استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: عدم ثبات بازار ارز موجب می شود تا فعالان در مناطق آزاد در تصمیم گیری های اقتصادی دچار مشکلاتی شوند.

محمدرضا جعفریان معاون مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست با تاکید براینکه موضوع اصلی ما در حوزه دانش بنیان است گفت: در حوزه شرکت های دانش بنیان حدود ٢٠ شرکت در حوزه های مختلف در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و مدیرانی که از ابتدای سال ٨٧ در حوزه دانش بنیان فعالیت داشتند گخ در پنل های تخصصی در این رویداد در زمینه قانون جهش دانش بنیان به بحث و گفتگو خواهند پرداخت.

کد خبر 480936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =