سیر نزولی در بورس تکرار شد

بازار سرمایه نسبت به روز گذشته بیشتر ریزش داشت به طوری که شاخص کل بورس امروز با کاهش حدود ۵۰۲۹ واحدی، روی دو میلیون و ۱۲۸ هزار واحد ایستاد.

به گزارش صدای بورس،بازار سرمایه در روز سه‌شنبه با کاهش بیش از ۵ هزار واحد به شاخص ۲ میلیون ۱۲۸ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز یک هزار و ۵۰۰ واحد ریزش کرد. این شاخص به سطح ۷۲۲ هزار واحدی رسید.

ارزش بازار امروز معادل ۷۴ هزار میلیارد ریال با بیش از ۳۱۰ هزار معامله به ثبت رسیده است. حجم معاملات نیز نزدیک به ۸ میلیارد سهم به ارزش ۶۶ هزار میلیارد ریال بوده است.

بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص توسط نمادهای فولاد و فملی بود و نمادهای شپنا و وبلمت بیشترین تاثیر منفی را داشتند. تکاردان، شستا،‌ شسینا و خگستر نیز پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار نقدی بورس بودند.

سیر نزولی در بورس تکرار شد

شاخص کل فرابورس نیز با کاهش ۱۸۳ به سمت ۲۶ هزار واحد رسید. نمادهای پرتراکنش بازار فرابورس روز سه‌شنبه دی، بمولد، فن‌افزار و خاور بودند و نمادهای آریا، صبا، وسپهر و هرمز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.

۱۹۰ نماد از میان ۶۸۲ نماد مثبت بودند و ۳۶۶ نماد دیگر منفی بودند. ۲۷ درصد نمادها سبزرنگ و ۵۳ درصد آنان قرمزپوش شده بودند. در بازار امروز قرمزپوش‌ها بیشتر و سنگین‌تر از نمادهای مثبت بودند.

۳۵ نماد به ارزش صف خرید ۹۶۷ میلیارد ریال بازدهی مثبت و ۲۶ نماد به ارزش صف خرید یک هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال بازدهی منفی داشتند.

بیشترین‌ها

شستا، وبملت، فولاد و خگستر بیشترین ارزش معاملاتی را داشتند.

حجم معاملات نمادهای شستا، دی، خودرو و وبملت از سایرین بیشتر بود.

فارس، فولاد، فملی و شستا مثل همیشه بیشترین ارزش بازاری را دارند.

حقیقی‌ها در نمادهای تکاردان، فن‌افزار،‌سیتا و نیان بیشترین قدرت خرید را داشتند.

فولاد، فملی، شپنا و وبملت بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند.

فشار تقاضا در نمادهای وبصادر، خچرخش، ونوین و غشاذر بیشتر از بقیه بود.

نوسانات جزئی ارز و طلا

امروز قیمت دلار با افزایش ۰.۲۶ درصدی به سطح ۴۹ هزار و ۶۷۰ تومان رسید. قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته با ۰.۲۸ درصد رشد کرد و به قیمت ۲ میلیون و ۳۴۱ هزار تومان رسید.

کد خبر 479319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =