لحظه به لحظه با بازار یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

بورس در آخرین روز کاری خود در هفته‌ای که سپری شد، در ابتدا مسیری صعودی را در پیش گرفت، اما همچون روزهای قبل، به مرور از قدرت تقاضا کاسته شد و در نهایت نماگرهای بازار سهام کاهش بسیار اندکی را تجربه کردند. شاخص کل بورس طی معاملات روز چهارشنبه در نهایت کار خود را با یک کاهش کوچک ۰.۰۲ درصدی به پایان رساند و در محدوده ۲.۱۲۶ میلیون واحدی ایستاد و در سمت دیگر، شاخص هم‌وزن نیز مسیری مشابه با شاخص کل را طی کرد و در انتها کاهشی ۰.۰۹ درصدی را به ثبت برساند. ارزش معاملات خرد سهام اما روز چهارشنبه بار دیگر به کانال ۳ هزار میلیارد تومانی برگشت و با ثبت عدد ۳۷۸۹ میلیارد تومانی از یک روز کم‌رمق و کم‌نوسان برای بورس تهران خبر داد که با خروج پول ۲۱۲ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی نیز همراه بود.

خلاصه بازار امروز
در نخستین روز کاری هفته، معاملاتی متعادل مثبت را پشت سر گذاشتیم. بازاری که با رشد ۹ هزار واحدی شاخص کل و قرار گرفتن در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۳۵ هزار واحد به پایان رسید.
در نهایت حقیقی‌ها ۱۱۴ میلیارد تومان پول وارد بازار کردند و ارزش معاملات خرد به ۴۷۰۰ میلیارد تومان رسید.
نمادهای شپنا و ثمسکن صدرنشین ورود پول سهامداران خرد بودند و نمادهای وکغدیر و خساپا بیشترین حمایت را از سوی حقوقی‌ها داشتند.


۱۲:۱۴⏰
در دقایق پایانی، شاخص کل با افزایش بیش از ۹ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۱۳۵ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با افزایش بیش از ۵ هزار واحدی همراه بوده است.
نمادهای شپنا، شبندر، شتران، شستا، اخابر و پارسان در صدر مثبت سازان بورس قرار دارند و فلزات اساسی، خودرو، محصولات شیمیایی برترین صنایع در بازار امروز هستند که بیشترین حجم معامله را داشته‌اند و به ترتیب ارزش معامله ۲۸۲ میلیارد تومان، ۲۷۱ میلیارد تومان و ۲۴۳ میلیارد تومان را ثبت کرده‌اند.


۱۲:۰۸⏰
هرمز با حضور ۳۵ درصدی حقوقی‌ها در جمع خریداران در حدود ۷۹۰ تومان یک درصد منفی معامله می‌شود.


۱۱:۳۷⏰
ومعادن با برتری قدرت خریداران به فروشندگان در محدوده ۴۹۰ تومان با لباس سبز و نزدیک به صفر تابلو ادامه می‌دهد.


۱۱:۳۱⏰
اخابر با قیمت ۱۰۵۱ تومان در مثبت ۵ درصد دادوستد ۱۳ میلیون سهم را ثبت کرده است و همراه با قیمت ۵۱۴ تومان رشد حدود ۲ درصدی دارد و حجم معامله آن به ۷ میلیون سهم رسیده است.


۱۰:۵۷⏰
در گروه فلزات اساسی، فولاد با قیمت ۵۵۶ تومان در صفر تابلو دادوستد ۴۰ میلیون سهم را ثبت کرده است، فملی با قیمت ۷۴۰ تومان نوسان منفی دارد و ذوب با قیمت ۳۶۲.۶ تومان در مثبت ۵ درصد دادوستد ۲۹۰ میلیون سهم را سپری کرده و با صف خرید همراه است.
فخوز با قیمت ۳۴۱.۷ تومان نوسان مثبت دارد و دادوستد ۴ میلیون سهم را ثبت کرده است و کویر با قیمت ۳۸۳.۱ تومان در مثبت ۵ درصد حجم معامله ۳۶ میلیونی دارد و با صف خرید بیش از ۵ میلیونی همراه است.
فسازان، فزرین، فگستر و فرآور نمادهایی هستند که رشد بیش از ۴ درصدی در این گروه دارند.


۱۰:۵۵⏰
سخوز کار خود را در محدوده سرخ بازار آغاز کرده بود و هم اکنون در محدوده سبز در حال معامله می‌شود.


۱۰:۴۳⏰
کماسه از دقایق ابتدایی بازار امروز مورد توجه خریداران قرار دارد و با پشت سر گذاشتن حجم معامله ۱۰۳ میلیونی بر روی قیمت ۶۵۰ تومان در مثبت ۶.۵ درصد معامله می‌شود.


۱۰:۴۳⏰
سصفها در روز جاری با رشد ۵ درصدی بر روی قیمت ۱۵۹۷۹ تومان از جمله نمادهای مثبت بازار است، اما حجم معامله آن به ۱ میلیون سهم رسیده است.


۱۰:۴۱⏰
ونوین که در دقایق ابتدایی امروز تا ۶۱۰ تومان رشد کرده بود با جابه‌جایی‌های پرحجم حقوقی‌هایش به ۶۰۵ تومان عقب‌نشینی کرد.


۱۰:۳۵⏰
افزایش تقاضا در گروه خودرو و قطعات مشهود است.


۱۰:۳۴⏰
تاصیکو را در محدوده ۷۶۱ تومان ۱,۳ درصد مثبت خرید و فروش می‌کنند. بهای این سهم بورسی آبان ماه ۱۴۰۱ در محدوده ۳۱۵ تومان قرار داشت و با پیمودن یک روند صعودی جذاب و قدرتمند تا اواخر اردیبهشت ماه به بالای ۸۷۰ تومان رسید.


۱۰:۳۲⏰
نمادهای فراکابی با قدرت به صف خرید نشستند. در این گروه فرابورس و بورس صف خرید سنگینی دارند.


۱۰:۲۷⏰
در گروه محصولات شیمیایی، فارس با قیمت ۱۱۷۴ تومان نوسان منفی دارد و حجم معامله آن به ۴ میلیون سهم رسیده است، شسینا با قیمت ۵۵۲.۹ تومان در مثبت ۶ درصد حجم معامله ۳۸ میلیونی دارد و پترول با قیمت ۲۰۵.۷ تومان در مثبت ۲ درصد دادوستد ۳۴ میلیون سهم را به ثبت رسانده است.
شلعاب با قیمت ۱۷۷۳ تومان در منفی ۵ درصد دادوستد ۴ میلیون سهم را نشان می‌دهد و شیران با قیمت ۵۰۰ تومان در منفی ۳.۵ درصد حجم معامله ۵۶ میلیونی دارد.


۱۰:۱۴⏰
ونوین پس از افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب و با محدودیت نوسان قیمت با نرخ ۶۰۵ تومان بازگشایی شد.


۱۰:۰۴⏰
در یک ساعت ابتدایی، شاخص کل با افزایش بیش از ۷ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۱۳۳ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با رشد ۲۶۰۰ واحدی همراه بوده است.


۱۰:۰۳⏰
ارزش معاملات خرد در یک ساعت ابتدایی بازار ۱۵۰۰ میلیارد تومان است.


۰۹:۵۹⏰
گروه پالایشگاهی به مدد افزایش قیمت نفت امروز مثبت و پرتقاضاست.


۰۹:۵۸⏰
شیران از جمله نمادهای منفی در بازار امروز است که با قیمت ۵۰۱ تومان افت بیش از ۳ درصدی داشته و حجم معامله آن به ۴۶ میلیون سهم رسیده است.


۰۹:۵۷⏰
پالایش در روز جاری هماهنگ با افزایش قیمت در نمادهای پالایشی بر روی قیمت ۱۷۲۰۰ تومان با رشد بیش از ۳ درصدی همراه شده است.


۰۹:۵۶⏰
شستا با قیمت ۱۳۳.۷ تومان نوسان مثبت دارد و حجم معامله آن از ۶۰ میلیون سهم فراتر رفته است.


۰۹:۴۵⏰
بانکی‌ها همچنان متعادل معامله می‌شوند.


۰۹:۴۵⏰
خکاوه در آستانه صف خرید در قیمت ۲۴،۸۵۰ ریال است.


۰۹:۳۱⏰
ارزش معاملات خرد تا اینجا ۷۰۰ میلیارد تومان و برآیند ورود و خروج پول خرد به صفر رسیده است.


۰۹:۲۹⏰
فولاد با قیمت ۵۶۰ تومان نوسان مثبت داردT فملی با قیمت ۷۴۰ تومان با نوسان منفی همراه است و ذوب با رشد بیش از ۴ درصد برروی ۳۶۰ تومان در حال معامله است.


۰۹:۲۹⏰
شپنا با قیمت ۸۸۶ تومان رشد بیش از ۳ درصدی دارد، شبندر با قیمت ۱۱۸۰ تومان نزدیک به مثبت ۲ درصد معامله می‌شود و شتران با رشد ۲ درصدی بر روی ۴۷۱.۹ تومان در حال معامله است.


۰۹:۱۴⏰
شاهد شروع مثبت معاملات امروز بورس با رشد ۶۰۰ واحدی شاخص کل متأثر از شپنا، شبندر، شستا و شتران هستیم.


۰۹:۰۰⏰
وضعیت بازار در مرحله پیش گشایش
صدرنشین‌های صف فروش: فنرژی، رفاه، دحاوی، ساذری، شمواد و قنقش
صدرنشین‌های صف خرید: وسدید، بالبر، ولراز، ذوب، بتهران و آینده

کد خبر 479045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =