لحظه به لحظه با بازار دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲

بورس روز گذشته شرایط سختی را دنبال کرد و به جز برخی تک‌سهم‌ها، نمادهای حاضر نتوانستند کار خاصی را از پیش ببرند و اکثراً با فشار فروش زیادی مواجه شدند. تا قبل از شروع بازار، انتظار می‌رفت که بورس معاملات منفی را دنبال کند، اما شاید کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که قدرت فروشندگان در این حد باشد. شاخص کل بورس در انتهای بازار روز گذشته با کاهش ۲.۳۵ درصدی همراه شد و به محدوده ۲.۲۵۷ میلیون واحدی بازگشت و در سمت دیگر، شاخص هم‌وزن با افت به مراتب بیشتری مواجه بود و ۳.۳۸ درصد از ارتفاع خود را از دست داد. ارزش معاملات خرد سهام نیز در بازار دیروز به دلیل شرایط سختی که جریان داشت تنها ۱۰۵۳۲ میلیارد تومان بود و خروج پول با شدت بیشتری عدد ۲۰۲۲ میلیارد تومان را به ثبت رساند.

۱۲:۴۶⏰
خلاصه بازار امروز
شاخص کل روز معاملاتی جاری را با رشد بیش از ۱۸ هزار واحدی به پایان رساند و در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار واحد ایستاد.
امروز بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به بازار رقم خورد که حدود ۳۹۴ میلیارد تومان آن مربوط به پذیره نویسی صندوق اهرمی شتاب بوده است.
ارزش معاملات خرد نیز به ۹.۸ هزار میلیارد تومان رسید.


۱۲:۲۳⏰
در این دقایق آخر، ورود پول خرد به بازار از ۱۶۰ میلیارد تومان عبور کرده و ارزش معاملات خرد بیش از ۸ همت است.


۱۲:۲۲⏰
در دقایق پایانی، شاخص کل با افزایش بیش از ۱۸ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با رشد بیش از ۸ هزار واحدی همراه است.
نمادهای فارس، میدکو،‌ وبملت، کگل، پارسان، وتجارت و نوری در صدر مثبت‌سازان شاخص بورس قرار دارند.
خودرو، فلزات اساسی و انبوه‌سازی به ترتیب با ارزش معامله ۱۳۰۲ میلیارد تومان، ۴۸۸ میلیارد تومان و ۴۲۹ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را داشته‌اند.


۱۱:۴۴⏰
در نیم ساعت اخیر شاهد پررنگتر شدن حضور حقوقی‌ها در بازار بودیم، به طوری که تا اینجای کار حدود ۲۰ درصد از کل خریدها و فروش ها توسط سهامداران عمده انجام شده و سهم حقیقی‌ها از کل خرید و فروش ها به حدود ۸۰ درصد رسیده است.


۱۱:۲۱⏰
در گروه فلزات اساسی، فولاد با قیمت ۶۱۲ تومان نوسان منفی دارد و فملی با قیمت ۷۵۱ تومان در صفر تابلو حجم معامله ۴۰ میلیونی داشته است.
ذوب با رشد بیش از ۲.۵ درصدی بر روی قیمت ۴۱۷.۴ تومان حجم معامله ۴۱ میلیونی را نشان می‌دهد، فخوز با نوسان منفی بر روی قیمت ۴۱۴.۶ تومان حجم معامله ۵۱ میلیونی دارد و میدکو در مثبت ۱.۵ درصد بر روی قیمت ۱۵۲۸ تومان حجم معامله ۶۷ میلیونی دارد.


۱۱:۱۹⏰
در میان معاملات متعادل گروه فلزات نمادهای ذوب، وسدید، فلوله و میدکو با رشد ۳ درصدی و کویر با رشد ۵ درصدی قیمت دست به دست می‌شوند. در این گروه فرود، فپنتا و فزرین با افت ۳ درصدی قیمت معامله می‌شوند.


۱۱:۰۹⏰
در گروه چند رشته‌ای‌ها، شستا با قیمت ۱۳۵.۹ تومان در صفر تابلو حجم معامله ۱۸۰ میلیونی را گذرانده است و وکغدیر با قیمت ۲۷۳۶ تومان با رشد بیش از ۱.۵ درصدی دادوستد ۵ میلیون سهم را نشان می‌دهد.
وبانک با قیمت ۱۲۱۰ تومان با رشد بیش از ۱ درصدی دادوستد حدود ۳ میلیون سهم را ثبت کرده است، ونیکی با قیمت ۸۱۵ تومان نوسان منفی با حجم معامله ۱ میلیونی دارد و وامید با قیمت ۱۷۲۲ و وغدیر با قیمت ۲۳۴۱ تومان هر دو در صفر تابلو قرار دارند.


۱۱:۰۸⏰
تا اینجای بازار، ارزش معاملات خرد ۵,۲ همت و تراز پول خرد منفی ۱۰ میلیارد تومان است. شاخص کل مثبت ۱۷ هزار واحد و شاخص هم‌وزن مثبت ۷ هزار واحد رشد کرده است.


۱۱:۰۶⏰
مهم‌ترین تحرکات معامله گران بازار در نیمه اول بازار
بیشترین خریدهای حقیقی از حقوقی (فروش حقوقی): خنصیر، وبملت، خزامیا، عالیس، اوان، کالا، خموتور، شاملا، کاما و ختوقا
عمده‌ترین خریدهای حقوقی از حقیقی (فروش حقیقی): میدکو، وشهر، خعمرا، وملی، وسینا، خساپا، شبریز، شپلی و گنگین


۱۰:۱۵⏰
شاخص کل با افزایش بیش از ۱۵ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۲۷۲ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با رشد ۶ هزار واحدی همراه بوده است.


۱۰:۰۲⏰
بیشترین حجم معاملات
خودرو ۱۵۴ میلیون سهم
وبملت ۱۴۸ میلیون سهم
خساپا ۱۴۷ میلیون سهم
ثبهساز ۱۳۴ میلیون سهم
خنصیر ۱۲۱ میلیون سهم


۱۰:۰۲⏰
اطلاعات بازار
شاخص کل ۲,۲۷۲,۵۲۱
۱۵۵۰۸ واحد افزایش
ارزش بازار ۸۳,۷۳۶,۵۲۹ میلیارد ریال
ارزش معاملات ۲۶,۸۸۳ میلیارد ریال
حجم معاملات ۳.۴۲۶ میلیارد سهم

نمادهای تأثیرگذار در شاخص
فارس ۲۷۸۸ واحد مثبت
میدکو ۲۲۰۲ واحد مثبت
وبملت ۱۸۱۹ واحد مثبت
کگل ۸۹۵ واحد مثبت
اخابر ۵۳۷ واحد مثبت
فولاد ۴۳۴ واحد مثبت
وغدیر ۳۹۰ واحد مثبت


۱۰:۰۰⏰
خودرو با قیمت ۳۴۸.۷ تومان و خساپا با قیمت ۳۱۶ تومان هر دو نوسان مثبت دارند.


۰۹:۵۷⏰
شستا با قیمت ۱۳۶.۲ تومان نوسان مثبت دارد و حجم معامله آن به ۷۵ میلیون سهم رسیده است.


۰۹:۴۶⏰
بانکی‌ها در غیاب نماد دی معاملات متعادلی دارند. وبملت با رشد ۳ درصدی و نمادهای وشهر و وگردش با افت ۳ درصدی قیمت معامله می‌شوند.


۰۹:۴۶⏰
بزرگان گروه خودرو نزدیک به صفر تابلو با گرایش مثبت آغاز به کار کردند و نماد خکمک با رشد ۵ درصدی صف خرید دارد. خنصیر هم با افت ۷ درصدی قیمت فشار فروش دارد.


۰۹:۳۹⏰
شپنا با قیمت ۹۵۴ تومان و شتران با قیمت ۵۸۳ تومان هر دو نوسان مثبت دارند، اما شبندر با نوسان منفی برروی قیمت ۱۴۰۰ تومان معامله می‌شود.


۰۹:۳۸⏰
میدکو با قیمت ۱۵۵۹ تومان رشد بیش از ۴ درصدی دارد و از جمله مثبت‌سازان امروز شاخص کل است.


۰۹:۲۷⏰
آرامش در بازار امروز حکفرما شده و از میان ۶۳۶ نماد فعال در بازار امروز ۴۶۷ نماد در مدار مثبت و ۱۲۰ نماد در مدار منفی معامله می‌شوند.


۰۹:۱۴⏰
وبملت با قیمت ۵۱۱ تومان با رشد حدود ۶ درصدی در صدر مثبت‌سازان شاخص قرار دارد.


۰۹:۰۷⏰
پس از ریزش روز گذشته ، معاملات امروز بازار با افزایش ۳ هزار واحدی شاخص کل متأثر از وبملت، خزامیا، وغدیر، فولاد، دانا، خودرو و حفاری آغاز شده است.


۰۸:۵۵⏰
وضعیت بازار در مرحله پیش گشایش
حدود ۸۵ صف خرید در مجموع به ارزش بالغ بر ۲ همت، صدرنشین‌ها: عالیس، زفجر، وبرق، ثنور و گکوثر
بالغ بر ۱۰۰ صف فروش در مجموع به ارزش ۴۳۰ میلیارد تومان، صدرنشین‌ها: وملی، ثفارس، حشکوه، گشان و ثشاهد

کد خبر 472620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =