لحظه به لحظه با بازار شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

بورس تهران پس از ثبت چندین هفته سبز از ابتدای سال جدید، هفته گذشته را با معاملات سرخ رنگی به پایان برد و شاهد چهره‌ای متفاوت از بازار سهام بودیم، به طوری که شاخص کل بورس در طول هفته با یک کاهش نزدیک به ۱۰ درصدی مواجه شد و در چهار روز انتهایی نیز شاهد خروج ۱۳ هزار میلیارد تومانی پول از سمت کدهای حقیقی بودیم، در حالی که از ابتدای اسفند سال گذشته تا روز شنبه، ۲۰ هزار میلیارد تومان پول وارد چرخه سهام شده بود. روز چهارشنبه هم معاملات بورس تهران که در محدوده مثبت کار خود را آغاز کرده بود، ثباتی نداشت و بار دیگر شاهد قدرت گرفتن فروشندگان در اکثر گروه‌ها بودیم. همچنین شاخص کل بورس آخرین روز هفته کاری را با یک کاهش ۱.۲۲ درصدی به پایان رساند و به محدوده ۲.۲۷۷ میلیون واحدی نفوذ کرد و در سمت دیگر، شاخص هم‌وزن نیز با ثبت عملکردی ضعیف‌تر، کاهش ۲.۲۴ درصدی را تجربه کرد. ارزش معاملات خرد سهام نیز که مدتی بود در بالای مرز ۲۰ هزار میلیارد تومانی نوسان می‌کرد، به محدوده ۱۷۲۰۸ میلیارد تومانی کاهش یافت و شاهد خروج پول ۳۰۶۷ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی بودیم.

۱۲:۵۴⏰
خلاصه بازار امروز
در پایان معاملات امروز، شاخص کل با افت حدود ۶۴ هزار واحدی به کار خود پایان داد و در سطح ۲ میلیون و ۲۱۴ هزار واحد قرار گرفت.
امروز حدود ۳،۷۰۰ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد و ارزش معاملات خرد به بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان رسید.
نمادهای خبنیان و حفارس صدرنشین ورود پول سهامداران خرد بودند و نماد فولاد بیشترین حمایت را از سوی حقوقی‌ها داشت.


۱۲:۲۹⏰
در دقایق پایانی، شاخص کل با افت بیش از ۶۴ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۲۱۳ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با کاهش ۳۰ هزار واحدی همراه بوده است.
نمادهای فولاد، فملی، میدکو، شستا، رمپنا و خودرو در صدر منفی‌سازان قرار دارند.
خودرو، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی به ترتیب با ارزش معامله ۱۴۵۵ میلیارد تومان، ۹۵۲ میلیارد تومان و ۷۸۱ میلیاردتومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را داشته‌اند.


۱۲:۱۵⏰
صف فروش ایران خودرو جمع آوری شد.


۱۲:۱۴⏰
در حالی به دقایق پایانی بازار امروز نزدیک می شویم که در برخی از نمادها تحرکات مثبتی دیده می‌شود. بخشی از صف فروش خساپا و کل صفوف فروش خگستر و خودرو جمع شد. وشهر از صف فروش به صف خرید رسید و فجر از ۷۰۴ تا ۷۸۰ تومان پیشروی کرد.


۱۱:۵۳⏰
در حالی که نماگر کل با افت بیش از ۶۵ هزار واحد روبه‌روست و در سطح ۲ میلیون و ۲۱۲ هزار واحد قرار دارد ، در این لحظه با تقاضای نسبی تقاضا شاهد جمع‌آوری صفوف فروش خودرو و خساپا هستیم.


۱۱:۴۷⏰
نمادهای پالایشی معاملات متعادلی دارند و فشار فروش سنگینی در این گروه وجود ندارد. به نظر یکی از گروه‌های پیشرو در آینده بازار خواهند بود.


۱۱:۴۵⏰
تا دقایقی دیگر خودرو و خساپا از صف فروش خارج خواهند شد.


۱۱:۴۴⏰
صف فروش نمادهای فراکابی بازار جمع‌آوری شد.


۱۱:۴۰⏰
خدیزل که کار خود را در محدوده منفی معاملاتی آغاز کرده بود در قیمت ۱۱،۳۷۰ ریال وارد محدوده سبز معاملاتی شد. این سهم هم‌اکنون با خریداران حقیقی و حقوقی خود به طور تقریباً برابر لباس سبز به تن دارد.


۱۱:۱۰⏰
تا این لحظه خروج پول حقیقی ۲۷۳۱ میلیارد تومان بوده که رقم سنگینی محسوب می‌شود و تا کنون بی‌سابقه بوده است.


۱۱:۰۰⏰
تا این لحظه حقیقی‌ها بالغ بر ۲ همت نقدینگی از بازار سرمایه خارج و در مقابل تقریباً یک دهم آن را وارد صندوق‌های با درآمد ثابت قابل معامله کردند.


۱۰:۵۹⏰
پالایش با قیمت ۱۷۵۹۱ تومان با افت بیش از ۶ درصدی حجم معامله ۶ میلیونی دارد و دارایکم با قیمت ۱۸۸۷۴ تومان در منفی ۷ درصد حجم معامله ۱۳ میلیونی دارد.


۱۰:۵۸⏰
در گروه فلزات اساسی، فولاد با قیمت ۶۲۴ تومان نزدیک به منفی ۵ درصد حجم معامله ۲۲۳ میلیونی دارد و فملی با قیمت ۷۴۷ تومان افت بیش از ۳.۵ درصدی دارد و حجم معامله ۱۰۸ میلیونی را نشان می‌دهد.


۱۰:۱۷⏰
در این لحظات، اصلاح شاخص کل به بیش از ۵۳ هزار واحد رسید و به ارتفاع ۲ میلیون و ۲۲۴ هزار واحد برگشت. فولاد، فملی، شستا، میدکو، خودرو، وپاسار و وبملت بیشترین نقش را در این ریزش داشتند.


۱۰:۰۵⏰
بیشترین حجم معاملات
شستا ۱.۰۱۵ میلیارد سهم
خکمک ۴۷۶ میلیون سهم
خساپا ۳۸۴ میلیون سهم
وتجارت ۳۴۲ میلیون سهم
خودرو ۳۰۸ میلیون سهم


۱۰:۰۵⏰
اطلاعات بازار
شاخص کل ۲,۲۳۰,۶۵۲
۴۷۰۵۹ واحد کاهش
ارزش بازار ۸۲,۴۰۳,۰۳۰ میلیارد ریال
ارزش معاملات ۴۸,۸۵۸ میلیارد ریال
حجم معاملات ۷.۷۶۳ میلیارد سهم

نمادهای تأثیرگذار در شاخص
فولاد ۲۵۹۷ واحد منفی
فملی ۲۲۷۲ واحد منفی
شستا ۲۱۲۴ واحد منفی
میدکو ۲۰۸۳ واحد منفی
خودرو ۱۴۱۱ واحد منفی
وپاسار ۱۳۱۴ واحد منفی
اخابر ۱۲۳۳ واحد منفی


۰۹:۵۵⏰
در دقایق ابتدایی معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افت ۳۷ هزار و ۳۶۳ واحدی، به عدد ۲ میلیون ۲۴۰ هزار و ۳۵۰ واحد رسید و شاخص هم وزن نیز با افت ۲۲ هزار و ۶۱ واحدی به عدد ۷۴۲ هزار و ۶۹۱ واحد رسید.


۰۹:۵۵⏰
وبملت با افت ۵.۵ درصدی برروی قیمت ۳۸۹.۱ تومان حجم معامله ۲۶۰ میلیونی داشته است. تمامی نمادهای گروه بانکی با افت قیمت همراه هستند.


۰۹:۴۸⏰
آمارها نشان می‌دهد که حقیقی‌ها از شدت فروش‌های خود کمی کاستند و سهم خود را از کل فروش‌ها به کمتر از ۹۳ درصد رساندند، در حالی که در ابتدای بازار در بیش از ۹۵ درصد از فروش‌ها حضور داشتند.


۰۹:۴۱⏰
اخابر با قیمت ۱۱۵۶ تومان در منفی ۷ درصد با صف فروش بیش از ۲۰ میلیونی از جمله نمادهای منفی‌ساز شاخص در روز جاری است.


۰۹:۴۰⏰
خودرو با قیمت ۳۶۴.۳ تومان در منفی ۵ درصد با صف فروش همراه است و خساپا با قیمت ۳۴۶.۶ تومان با کاهش ۵ درصدی صف فروش بیش از ۴۰۰ میلیونی را به همراه دارد.


۰۹:۴۰⏰
تا اینجای کار بیشترین داد و ستدها (از لحاظ ارزش) بر روی نمادهای ثفارس، خساپا، خکمک، خودرو، خگستر، خاور، وبملت، فولاد، شتران، شستا و شپنا انجام شده است.


۰۹:۲۶⏰
بورس در آغاز معاملات اولین روز هفته پرعرضه است؛ ارزش صفوف فروش هم‌اکنون برابر ۲۴۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.


۰۹:۲۴⏰
معاملات در بازار امروز با کاهش بیش از ۹ هزار واحدی متأثر از خودرو، اخابر، شتران، خساپا، همراه و شستا آغاز شده است.


۰۸:۵۸⏰
وضعیت بازار در مرحله پیش گشایش
حدود ۷۰ صف خرید به ارزش حدود یک همت، صدرنشین‌ها: وبرق، خکمک، وملی، وآفر و سخواف
بالغ بر ۲۸۰ صف فروش به ارزش ۲,۱ همت، صدرنشین‌ها: خزامیا، ثشاهد، دی، ثفارس و قاسم

کد خبر 471673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =