لحظه به لحظه با بازار چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

بورس روز گذشته توانست پس از یک کاهش به محدوده ۲.۲۵ میلیون واحدی، با افزایش تقاضا مواجه شود و شاهد بازگشت تعادل به بسیاری از صنایع و نمادها باشیم. با این حال بازار نوسانات مثبت و منفی زیادی داشت، اما به طور کلی می‌توان گفت بورس تهران از تونل وحشت دو روز گذشته عبور کرده است. شاخص کل بورس طی معاملات روز گذشته در نهایت با کاهش ۰.۳۷ درصدی همراه شد و در محدوده ۲.۳ میلیون واحدی قرار گرفت. از سمت دیگر اما با توجه به تقاضای بهتری که برای گروه‌های بزرگ وجود داشت و فشار فروشی که بر صنایع کوچک باقی مانده است، شاخص هم‌وزن روز سخت‌تری را سپری کرد و با وجود جبران بخشی از ریزش روزانه خود، کاهش ۲.۶۲ درصدی را تجربه کرد. ارزش معاملات خرد سهام طی معاملات روز گذشته عدد ۲۲۴۵۹ میلیارد تومان را به ثبت رساند و شاهد خروج پول ۷۷۲ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی بودیم.

۱۲:۵۲⏰
خلاصه بازار امروز
بورس تهران امروز در حالی که در ابتدای بازار با رشد ۱ درصدی همراه شده بود، بعد از گذشت ۳۰ دقیقه، فروشندگان بر بازار چیره شدند و صف‌های فروش در نمادهای خودرویی بازار را به پایین کشاند.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تمامی رشد ۱ درصدی ابتدای معاملات خود را از دست داد و در نهایت با کاهش ۱.۲۲ درصدی به سطح ۲ میلیون و ۲۷۷ هزار واحدی رسید.
نمادهای شستا، رمپنا و خودرو بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص کل داشتند و در تأثیرگذاران برتر هیچ‌ نماد مثبتی وجود ندارد.
فشار فروش سهام کوچک تر بازار کاملاً از سهام بزرگ بیشتر است و امروز در نهایت شاخص هم‌وزن کاهش ۲.۲۴ درصدی را ثبت کرد و به سطح ۷۶۴ هزار واحدی رسید.
ارزش معاملات خرد بازار سهام امروز به ۱۷۳۰۰ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته تقریباً با کاهش ۵ هزار میلیارد تومانی روبه‌رو شده است و از این ۱۷۳۰۰ میلیارد تومان، ۱۰۷۰۰ میلیارد متعلق به بازار بورس، ۴۷۰۰ میلیارد متعلق به بازار فرابورس و ۱۹۰۰ میلیارد متعلق به صندوق های سهامی می‌باشد.
همچنین خروج پول حقیقی از بازار سهام امروز هم در سطوح بالایی قرار داشت و حقیقی‌ها در نهایت ۳۰۶۷ میلیارد پول از بازار سهام خارج کردند.


۱۲:۲۸⏰
در دقایق پایانی، شاخص کل با افت بیش از ۲۷ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۲۷۸ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با کاهش ۱۷ هزار واحدی همراه بوده است.
نمادهای شستا،‌ رمپنا، خودرو، مبین،‌ اخابر، حکشتی و وغدیر در صدر منفی‌سازان بورس قرار دارند.
خودرو ، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی به ترتیب با ارزش معامله ۱۵۹۶ میلیارد تومان، ۱۰۷۹ میلیارد تومان و ۱۰۲۸ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را داشته‌اند.


۱۲:۱۶⏰
پالایش با قیمت ۱۸۵۲۰ تومان نزدیک به منفی ۳ درصد حجم معامله ۸ میلیونی داشته است و دارایکم با قیمت ۲۰۰۷۷ تومان با افت بیش از ۳ درصدی حجم معامله ۲۱ میلیونی دارد.


۱۲:۱۴⏰
شاهد تحرکات رو به بالا در این دقایق در برخی از نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز همچون شپنا، شبندر، فملی و فولاد هستیم.


۱۱:۴۴⏰
در گروه خودرویی‌، خودرو در منفی ۵ درصد با قیمت ۳۷۸.۲ تومان حجم معامله ۷۶۱ میلیونی را گذرانده و خساپا با قیمت ۳۵۶.۴ تومان در منفی ۵ درصد دادوستد ۱ میلیارد سهم را گذرانده است.
خگستر با قیمت ۵۸۹ تومان در منفی ۷ درصددادوستد ۳۹۵ میلیون سهم را ثبت کرده و #خبهمن در منفی ۷ درصد با قیمت ۲۴۷.۴ تومان حجم معامله ۳۶۰ میلیونی داشته، خاور نیز در منفی ۳ درصد با قیمت ۵۲۸ تومان حجم معامله ۴۷۰ میلیونی را گذرانده است.


۱۰:۴۱⏰
ارزش معاملات خرد تا به این لحظه در حدود ۱۲۴۰۰ میلیارد تومان است.


۱۰:۳۲⏰
ارزش معاملات خرد ۱۰,۶ هزار میلیارد تومان و تراز پول خرد بیش از ۲ هزار میلیارد تومان منفی است، به عبارتی به ازای هر ۵ میلیارد تومان معامله خرد یک میلیارد تومان پول خرد از بازار خارج شده است.


۱۰:۳۱⏰
در همین ساعات ابتدایی معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با افت ۱۰ هزار و ۳۲۰ واحدی، به عدد ۲ میلیون ۲۹۵ هزار و ۵۱۶ واحد رسید و شاخص هم وزن نیز با افت ۱۰ هزار و ۱۰۸ واحدی به عدد ۷۷۲ هزار و ۱۳۹ واحد رسید.


۱۰:۲۶⏰
پالایشی‌ها که کار خود را در محدوده سبز بازار آغاز کرده بودند هم اکنون وارد محدوده قرمزرنگ شده‌اند.


۱۰:۱۰⏰
نمادهای خودرویی بیشترین اثر را در کاهش شاخص کل داشتند.


۱۰:۰۸⏰
با گذشت یک ساعت از بازار، ارزش معاملات خرد به حدود ۸,۷ همت رسیده و تراز پول خرد بازار منفی ۱,۴ همت شده است.
شاخص کل بیش از ۳ هزار واحد منفی شده و در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۰۲ هزار واحد قرار گرفته است و شاخص هم‌وزن نیز با کاهش بیش از ۷ هزار واحدی به ارتفاع ۷۷۴ هزار واحد برگشته است.


۰۹:۵۶⏰
در گروه حمل و نقل، حکشتی منفی ۲.۵ درصد، حسیر منفی ۳ درصد، حفارس منفی ۵ درصد و حریل منفی ۵ درصد دنبال می‌شوند.
حگهر و حرهشا تنها نمادهای مثبت این گروه هستند.


۰۹:۳۹⏰
دی با قیمت ۱۵۷ تومان در منفی ۵ درصد پس از جابه‌جایی ۱.۶ میلیارد سهم با صف فروش بیش از ۴۰۰ میلیونی روبه‌رو است.


۰۹:۳۹⏰
در این دقایق شاهد افزایش عرضه‌ها در بازار و منفی شدن معاملات در اکثر نمادها هستیم.


۰۹:۳۸⏰
بازار وارد مرحله بینابینی اصلاح و صعود شده است.


۰۹:۲۹⏰
خروج حدود ۳۶۶ میلیارد تومانی پول حقیقی تا این لحظه


۰۹:۲۹⏰
شستا نزدیک به مثبت ۱ درصد با قیمت ۱۴۱.۳ تومان حجم معامله ۸۰ میلیونی در دقایق ابتدایی داشته است.


۰۹:۱۹⏰
گروه بانکی مثبت تر از دیروز شروع به کار کرده است. صف فروش دی جمع شد و تا ۳ درصد منفی ارتقا یافت. وبملت، وبصادر، وتجارت، وخاور، و وپست از جمله مثبت‌ترین نمادهای این گروه هستند.


۰۹:۱۹⏰
فولاد با قیمت ۶۷۰ تومان نزدیک به مثبت ۲ درصد و فملی با قیمت ۷۸۷ تومان در مثبت ۱.۵ درصد معامله می‌شود.


۰۹:۱۸⏰
آغاز به کار آخرین روز معاملاتی با افزایش بیش از ۱۲ هزار واحدی شاخص کل متأثر از فولاد، وبملت، شپنا، شبندر، فملی، شپدیس و شتران


۰۸:۵۰⏰
وضعیت بازار در مرحله پیش گشایش
حدود ۱۳۰ صف خرید در مجموع به ارزش ۲,۲ همت، صدرنشین‌ها: وبرق، وملی، خکمک، بمپنا و شلعاب
کمتر از ۱۲۰ صف فروش در مجموع به ارزش ۱,۴ همت، صدرنشین‌ها: دی، ثشاهد، ثفارس، ثعمرا، قاسم و قصفها

کد خبر 471520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =