لحظه به لحظه با بازار شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

بورس تهران در هفته گذشته که تنها سه روز کاری داشت، عملکرد مثبتی را از خود به نمایش گذاشت و نماگرهای تالار شیشه‌ای به مسیر صعودی خود ادامه دادند، با این حال اما در روز پایانی هفته شاهد تشدید دوباره عرضه‌ها بودیم که دلایل مختص به خود را داشت. در نهایت شاخص کل بورس روز چهارشنبه با وجود رفت و برگشتی که داشت، کار خود را با یک کاهش ۰.۱۴ درصدی به پایان رساند و در محدوده ۲.۳۶۵ میلیون واحدی قرار گرفت، اما در سمت دیگر شاخص هم‌وزن توانست روند مثبت خود را ادامه داده و با رشد ۰.۶۵ درصدی همراه شود. ارزش معاملات خرد سهام نیز در روز پایانی بورس تهران در هفته گذشته عدد ۱۸۱۴۶ میلیارد تومان را به ثبت رساند و شاهد ورود پول ۴۰۵ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی بودیم تا متغیرهای بازار سهام فعلاً شرایط خوبی را مخابره کنند.

۱۲:۴۵⏰
خلاصه بازار امروز
بازار امروز بر خلاف انتظارات، با برتری خریداران دنبال شد و شاخص کل در نخستین روز معاملاتی هفته جاری با رشد بیش از ۳ درصدی (۷۳ هزار واحد) به پایان رسید و در ارتفاع ۲ میلیون و ۴۳۸ هزار واحد ایستاد.
امروز همچنین حقیقی‌ها امروز حدود ۲۶۵۰ میلیارد تومان پول وارد بازار کردند و ارزش معاملات خرد به ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید.
نمادهای فولاد و امین صدرنشین ورود پول سهامداران خرد بودند و نمادهای وکغدیر و کالا بیشترین حمایت را از سوی حقوقی‌ها داشتند.


۱۲:۳۱⏰
در دقایق پایانی، شاخص کل با افزایش بیش از ۷۲ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۴۳۷ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با رشد بیش از ۱۴ هزار واحدی همراه بوده است. نمادهای فولاد، فارس، فملی، شستا، ومعادن و پارسان در صدر مثبت‌سازان شاخص قرار دارند.
فلزات اساسی، خودرو، محصولات شیمیایی نیز به ترتیب با ارزش معامله ۲۴۶۰ میلیارد تومان، ۱۴۹۵ میلیارد تومان و ۱۲۴۸ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را داشته‌اند.


۱۱:۵۸⏰
در گروه بانکی، دی با قیمت ۱۵۴.۴ تومان در مثبت ۵ درصد حجم معامله ۳۱۶ میلیونی داشته و با صف خرید بیش از ۴۶۰ میلیونی همراه است، وبصادر با قیمت ۲۵۵ تومان با رشد بیش از ۱ درصد حجم معامله ۴۰۰ میلیونی داشته است و وتجارت برروی قیمت ۲۴۰ تومان با نوسان مثبت و حجم معامله ۳۶۳ میلیونی همراه است.
همچنین وبملت با نوسان منفی برروی قیمت ۳۸۷.۵ تومان حجم معامله ۴۳۰ میلیونی دارد.


۱۱:۵۶⏰
آریا که امروز یکی از مؤثرترین نمادها در صعود امروز شاخص فرابورس بوده، در محدوده ۱۰,۳۳۰ تومان با حدود ۴ درصد مثبت دنبال می‌شود.


۱۱:۴۷⏰
در گروه پالایشی‌ها، شبندر با قیمت ۱۳۷۴ تومان رشد بیش از ۱.۵ درصدی دارد و حجم معامله آن به ۶۸ میلیون سهم رسیده است، شتران با رشد بیش از ۱ درصدی برروی قیمت ۵۸۲ تومان حجم معامله ۲۳۰ میلیونی را نشان می‌دهد و شپنا با قیمت ۹۲۱ تومان با رشد بیش از ۲ درصد حجم معامله ۱۷۳ میلیونی داشته است.
در این گروه همچنین شبریز با قیمت ۱۹۰۴ تومان نوسان منفی دارد و حجم معامله آن به ۲۳ میلیون سهم رسیده است، شاوان با قیمت ۳۲۴۵ تومان در مثبت ۱.۵ درصد حجم معامله ۵ میلیونی را ثبت کرده است و شراز در مثبت ۵ درصد با قیمت ۲۱۰۵ تومان حجم معامله ۶ میلیونی داشته است.


۱۱:۴۴⏰
ارزش معاملات خرد تا به این لحظه در حدود ۱۶۵۰۰ میلیارد تومان است.


۱۱:۳۹⏰
در دقایق کنونی شاخص کل ۶۹,۹۶۵ واحد و شاخص هم‌وزن نیز ۱۴,۴۸۵ واحد افزایش یافته است.
نمادهای فولاد، فارس، فملی، شستا و ومعادن بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل به جا گذاشتند و برترین‌های گروه صنعت فلزات اساسی، خودرو و شیمیایی هستند.


۱۱:۲۹⏰
امروز صندوق‌های اهرمی عملکرد درخشانی دارند، به طوری که اهرم با قیمت ۲۷۳۳ تومان در مثبت ۹.۵ درصد حجم معامله ۱۱۱ میلیونی دارد و توان با قیمت ۲۳۷۰ تومان رشد ۸.۵ درصدی را با حجم معامله ۵۶ میلیونی داشته است.


۱۱:۲۸⏰
تا اینجای بازار ارزش معاملات خرد از ۱۴ همت عبور کرده و تراز پول خرد بازار مثبت ۱,۷ همت است.


۱۰:۵۹⏰
پالایش با قیمت ۱۸۹۲۹ تومان رشد بیش از ۱.۵ درصدی دارد و حجم معامله آن به ۵ میلیون سهم رسیده است و دارایکم با قیمت ۱۹۴۷۰ تومان نوسان منفی دارد و حجم معامله آن به ۱۲ میلیون سهم رسیده است.


۱۰:۵۰⏰
نمادهای گروه بانکی عمدتاً متعادل اند. برخی مثبت و حتی صف خرید و برخی منفی.
در این گروه نمادهای دی، وشهر و سمایه دارای صف خرید هستند و نمادهای وکار، سامان، وگردش و وبملت لباس سرخ بر تن دارند.


۱۰:۲۳⏰
تا این لحظه ارزش معاملات خرد از ۸,۸ همت عبور کرده و حقیقی‌ها بالغ بر یک همت سرمایه وارد بازار کردند.
سهم حقیقی‌ها از کل خریدها ۸۳,۴ درصد و از کل فروش ها ۷۱,۷ درصد است.


۱۰:۰۷⏰
بیشترین حجم معاملات
شستا ۲.۲۰۷ میلیارد سهم
فولاد ۶۹۵ میلیون سهم
فخوز ۵۶۲ میلیون سهم
خساپا ۳۷۱ میلیون سهم
پترول ۳۵۱ میلیون سهم


۱۰:۰۷⏰
اطلاعات بازار
شاخص کل ۲,۴۲۳,۳۹۷
۵۸۱۱۰ واحد افزایش
ارزش بازار ۸۹,۳۲۱,۸۲۱ میلیارد ریال
ارزش معاملات ۷۵,۶۰۵ میلیارد ریال
حجم معاملات ۱۱.۴۷۷ میلیارد سهم

نمادهای تأثیرگذار در شاخص
فولاد ۹۵۴۹ واحد مثبت
فملی ۶۸۳۶ واحد مثبت
شستا ۳۰۱۸ واحد مثبت
فارس ۲۵۲۳ واحد مثبت
ومعادن ۲۴۵۳ واحد مثبت
شپدیس ۲۰۵۴ واحد مثبت
تاپیکو ۱۷۸۹ واحد مثبت


۱۰:۰۱⏰
شاخص کل با افزایش بیش از ۵۸ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۴۲۳ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با رشد بیش از ۱۳ هزار واحدی همراه بوده است.


۰۹:۵۱⏰
پترول با قیمت ۳۱۵ تومان نزدیک به منفی ۱ درصد حجم معامله ۲۸۵ میلیونی داشته و امروز برخلاف جهت بازار حرکت می‌کند.


۰۹:۴۵⏰
ارزش معاملات خرد تا به این لحظه از ۶۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است.


۰۹:۴۰⏰
خودرو در منفی ۱ درصد با قیمت ۳۸۹ تومان و خساپا با افت بیش از ۱ درصد برروی قیمت ۳۲۰ تومان معامله می‌شود.


۰۹:۲۶⏰
فولاد با قیمت ۶۸۴ تومان در مثبت ۷ درصد و فملی با رشد بیش از ۴ درصد برروی قیمت ۸۳۶ تومان معامله می‌شود.


۰۹:۱۹⏰
شاخص کل با افزایش ۴۰ هزار واحدی متأثر از فولاد، فملی، فارس، شپدیس و شستا امروز خود را آغاز کرده است.


۰۹:۱۰⏰
فلزات اساسی تماماً سبزرنگ معامله می‌شوند.


۰۹:۰۴⏰
بازار با حدود ۲۰۰ صف خرید در مجموع ۲.۸ همتی و ۱۰ صف فروش جمعاً ۱۴ میلیارد تومانی آغاز به کار کرد.

کد خبر 470838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =