لحظه به لحظه با بازار چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

بورس تهران سه‌شنبه روز پرمعامله‌ای را پشت سر گذاشت و در یک ساعت پایانی بازه معاملاتی، نمادها دچار نوسانات نسبتاً شدیدی شدند. اگرچه این روند باعث شد تا شاخص‌های تالار شیشه‌ای قسمتی از رشد خود را از دست بدهند، اما رشد پرقدرت ابتدای معاملات، پشتوانه خوبی برای سبز ماندن شاخص بود. بر همین اساس نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با رشد ۴۲ هزار و ۳۳۵ واحدی که معادل ۱.۸۲ درصد این شاخص است روبه‌رو شد و در پایان معاملات در سطح دو میلیون و ۳۶۸ هزار واحدی ایستاد. در سوی دیگر، شاخص کل هم‌وزن نیز هم‌جهت با روند شاخص کل رفتار کرد و با رشد ۱.۶۹ درصدی به سطح ۷۸۱ هزار و ۴۷۹ واحدی رسید.

۱۲:۴۹⏰
خلاصه بازار امروز
بازار امروز در حالی به پایان رسید که اگرچه نیم ساعت ابتدایی با تشدید عرضه‌ها مواجه بود، اما در ادامه خود را به دست خریداران سپرد و با عقب‌نشینی فروشندگان، روندی رو به بالا گرفت.
حوالی یک ساعت پایانی بازار بود که روند صعودی تقاضا همزمان با سقوط آزاد بزرگان خودرویی متوقف شد، به طوری که خریداران تا حدودی نیز پا پس کشیدند و شاخص کل که تا یک قدمی سبزپوشی بالا آمده بود مجددا رو به پایین شد و با افت ۳ هزار و ۴۲۵ واحدی به ارتفاع ۲,۳۶۵,۲۸۸ رسید.
در این میان، مقاومت خریداران در صنایع کوچکتر و برخی تک نمادها ادامه داشت و به موجب آن شاخص هم‌وزن خلاف جهت شاخص کل حرکت کرد و سبزپوش با رشد ۵ هزار واحدی به خط پایان رسید.
همچنین ارزش معاملات بازار بورس در پایان امروز به حدود ۱۳ هزار و ۸۹۹ میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد بورس به ۱۸ هزار و ۹۴ میلیارد تومان رسید.
نمادهای فملی با ۱۴۶۴ واحد، خودرو با ۱۳۴۹ واحد و وغدیر با ۱۲۶۹ واحد بیش‌ترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشته‌اند.


۱۲:۳۲⏰
در دقایق پایانی، شاخص کل با افت بیش از ۳۴۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۳۶۵ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با رشد بیش از ۵ هزار واحدی همراه بوده است. نمادهای فملی، خودرو، وغدیر وبملت بیشترین اثرگذاران منفی بر شاخص کل بوده‌اند.
خودرو، محصولات شیمیایی و فلزات اساسی نیز به ترتیب با ارزش معامله ۱۷۷۳ میلیارد تومان، ۱۵۰۳ میلیارد تومان و ۱۰۹۳ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را داشته‌اند.


۱۲:۰۲⏰
ارزش معاملات خرد از ۱۳ همت عبور کرد و تراز پول خرد بازار به مثبت ۷۴۰ میلیارد تومان رسید.


۱۲:۰۲⏰
پالایش با قیمت ۱۸۶۵۱ تومان نوسان منفی دارد و حجم معامله آن تنها ۵ میلیون سهم بوده است و دارایکم با قیمت ۱۹۴۴۱ تومان در منفی ۲ درصد با حجم معامله ۱۰ میلیونی همراه بوده است.


۱۱:۱۳⏰
پترول با عبور از حجم معامله ۱.۱ میلیارد سهمی برروی قیمت ۳۱۸.۵ تومان در مثبت ۷ درصد با صف خرید بیش از ۲۰۰ میلیونی همراه است.


۱۱:۱۳⏰
اطلاعات بازار
شاخص کل ۲,۳۶۷,۱۴۶
۱۵۶۵ واحد کاهش
ارزش بازار ۸۷,۲۵۶,۳۶۴ میلیارد ریال
ارزش معاملات ۸۳,۸۱۹ میلیارد ریال
حجم معاملات ۱۱.۴۷۰ میلیارد سهم

نمادهای تأثیرگذار در شاخص
نوری ۱۴۷۹ واحد مثبت
فملی ۱۳۰۱ واحد منفی
وغدیر ۱۱۷۱ واحد منفی
خودرو ۹۸۹ واحد منفی
بوعلی ۷۵۵ واحد مثبت
شپنا ۶۷۷ واحد منفی
وبملت ۶۴۱ واحد منفی


۱۱:۱۱⏰
ارزش معاملات خرد تا این لحظه از ۱۰ همت عبور کرده است و حقیقی‌ها ببیش از ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه وارد بازار کردند.


۱۱:۰۱⏰
تا اینجای بازار، بیشترین خریدهای حقیقی از حقوقی پترول، اپال، کوثر، تملت، شیران، پی‌پاد، نوری، واتی، غبشهر، کیمیا و خریخت
عمده‌ترین فروش‌های حقیقی به حقوقی خساپا، وغدیر، وکغدیر و خاور


۱۰:۵۴⏰
در گروه فلزات اساسی، فولاد با قیمت ۶۳۷ تومان نوسان منفی دارد و حجم معامله آن به ۸۴ میلیون سهم رسیده است و فملی با قیمت ۸۰۶ تومان با نوسان منفی دادوستد ۴۲ میلیون سهم را پشت سر گذاشته است.
اما ذوب با قیمت ۵۰۷ تومان نوسان مثبت دارد و حجم معامله آن به ۹۲ میلیون سهم رسیده است. فخوز هم با قیمت ۴۳۶ تومان در مثبت ۲ درصد حجم معامله ۵۲ میلیونی دارد و میدکو با قیمت ۱۴۶۶ تومان نوسان مثبت دارد و حجم معامله آن به ۱۱ میلیون سهم رسیده است.


۱۰:۲۸⏰
اکنون تراز پول خرد بازار حدود مثبت ۴۷۰ میلیارد تومان است که ۲۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ طی ۲۰ دقیقه اخیر به بازار تزریق شده است.


۱۰:۲۴⏰
اکنون بیش از ۴۰۰ نماد با رنگ سبز داد و ستد می‌شوند که بیش از ۱۶۰ نماد با صف خرید همراهند، در حالی که ۲۱۰ نماد لباس سرخ بر تن دارند که فقط ۳ تای آنها صف فروش دارند؛ دشیمی، دحاوی و غناب


۱۰:۰۹⏰
بیشترین حجم معاملات
پترول ۱.۱۳۴ میلیارد سهم
شستا ۳۳۳ میلیون سهم
خساپا ۳۵۳ میلیون سهم
خودرو ۲۳۷ میلیون سهم
پتایر ۲۱۶ میلیون سهم


۱۰:۰۹⏰
با گذشت یک ساعت از شروع معاملات شاهد افزایش تقاضا در بازار هستیم ؛ شاخص کل افت ۱۰ هزار واحدی و شاخص هم‌وزن کاهش بیش از هزار واحدی داشته است، اما با توجه به بهبود تقاضا رفته رفته وضعیت بهتر خواهد شد.


۱۰:۰۸⏰
اطلاعات بازار
شاخص کل ۲,۳۵۹,۱۶۲
۹۵۵۰ واحد کاهش
ارزش بازار ۸۶,۹۵۹,۷۹۰ میلیارد ریال
ارزش معاملات ۵۰,۳۳۶ میلیارد ریال
حجم معاملات ۶.۹۹۸ میلیارد سهم

نمادهای تأثیرگذار در شاخص
فملی ۱۴۶۴ واحد منفی
نوری ۱۳۲۷ واحد مثبت
فولاد ۱۳۰۱ واحد منفی
وغدیر ۱۲۳۰ واحد منفی
خودرو ۱۰۳۰ واحد منفی
ومعادن ۸۳۵ واحد منفی
شتران ۸۲۰ واحد منفی


۱۰:۰۰⏰
گروه خودرو با افت قیمت آغاز به کار کرده است. نمادهای خساپا، خگستر و خودرو با افت ۱ درصدی قیمت داد و ستد می‌شوند.


۰۹:۵۲⏰
فملی با قیمت ۸۰۰ تومان افت بیش از ۱ درصدی داشته و فولاد با قیمت ۶۳۷ تومان با نوسان منفی معامله می‌شود.


۰۹:۵۱⏰
گروه انبوه‌سازی امروز یکی از مثبت‌ترین گروه‌های بازار به شمار می‌رود. در این گروه نمادهای ثشاهد، ثفارس، ثعمرا، ثپردیس، ثنظام، ثامان، ثجوان، ثعمتا و ثزاگرس صف خرید هستند.


۰۹:۳۲⏰
بانکی‌ها متعادل دنبال می‌شوند. در این گروه وبملت، وتجارت، وبصادر، وملل، ونوین، وخاور، وپاسار، وپست و وکار در محدوده منفی هستند.


۰۹:۲۴⏰
پترول با پشت سر گذاشتن حجم معامله ۸۲۵ میلیونی برروی قیمت ۳۱۸.۵ تومان در مثبت ۷ درصد با افزایش تقاضای خرید همراه است و از جمله نمادهای مثبت و پرحجم در روز جاری است.


۰۹:۰۹⏰
پالایشی‌ها در محدوده قرمز بازار کار خود را آغاز کردند.


۰۹:۰۸⏰
معاملات بازار با افزایش عرضه در اکثر نمادها آغاز شده و نمادهای خودرو، وبملت، خساپا، شستا و فولاد صدرنشین اثرگذاری منفی بر شاخص کل هستند که سبب شده‌اند شاخص با افت حدود ۳ هزار واحدی کار خود را آغاز کند.


۰۸:۵۸⏰
وضعیت بازار در مرحله پیش گشایش
بیش از ۱۵۰ صف خرید به ارزش ۱,۷ همت، صدرنشین‌ها: پترول، وشهر، کقزوی، شلرد و خودکفا
۲۰ صف فروش به ارزش حدود ۶۰ میلیارد تومان، صدرنشین‌ها: خگستر، بجهرم، پتایر، خساپا، غناب و چکاپا

کد خبر 470715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =