لحظه به لحظه با بازار سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

بورس روز گذشته هماهنگ با پیش‌بینی‌ها عمل کرد و در ابتدا شاهد برتری عرضه‌ها به ویژه در سمت شاخص کل بودیم و این روند تا اواسط معاملات نیز ادامه داشت. با این حال اما بار دیگر خریداران نشان دادند که قصد عقب‌نشینی از خرید سهام را ندارند و فعلاً چشم‌انداز پیش روی بازار سهام مثبت ارزیابی می‌شود. از این رو شاخص کل بورس که در ابتدا نزدیک به نیم درصد از ارتفاع خود را از دست داده بود، توانست با بهبود تقاضا به بازدهی مثبت ۰.۱ درصدی برسد و از سمت دیگر شاخص هم‌وزن همچنان با ثبت عملکردی بهتر از ابتدا با رنگ سبز کار خود را آغاز کرد و در انتها نیز بازدهی مثبت ۱.۰۲ درصدی را به ثبت رساند. ارزش معاملات خرد سهام طی معاملات روز گذشته عدد ۱۵۵۵۰ میلیارد تومان را به نمایش گذاشت که نشان از تداوم رونق بورس تهران دارد و از طرفی شاهد ورود پول ۳۵۲ میلیارد تومانی از سمت کدهای حقیقی بودیم.

۱۲:۴۳⏰
خلاصه بازار امروز
بازار امروز شروع بسیار پرتقاضایی داشت، اما در نیمه دوم عرضه‌ها کمی زیاد شد و شاخص کل که در نیمه ابتدایی ۵۳ هزار واحد صعود کرده بود، در نیمه دوم حدود ۱۱ هزار واحد عقب‌نشینی کرد و در انتها با رشد ۴۲ هزار واحدی نسبت به دیروز و قرارگیری در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۶۸ هزار واحد کار خود را خاتمه داد.
شاخص هم‌وزن نیز در نیمه اول بازار ۱۶ هزار واحد بالا رفته بود اما در نیمه دوم ۳ هزار واحد عقب نشینی کرد و در ارتفاع ۷۸۱ هزار واحد ایستاد.
نمادهای شاراک، امین و فباهنر بیشترین ورود پول حقیقی و حکشتی، وکغدیر و کالا بیشترین خروج پول حقیقی را ثبت کردند.


۱۲:۲۲⏰
در دقایق پایانی، شاخص کل با افزایش ۴۵ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۳۷۱ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با رشد بیش از ۱۴ هزار واحدی همراه بوده است. نمادهای کگل، فملی، فارس، فولاد، میدکو و کچاد در صدر مثبت‌سازان بورس قرار دارند.
صنایع خودرویی، محصولات شیمیایی و فلزات اساسی به ترتیب با ارزش معامله ۱۶۷۴ میلیارد تومان، ۱۴۳۹ میلیارد تومان و ۱۱۹۵ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را داشته‌اند.


۱۲:۲۱⏰
وبانک بار دیگر در آستانه صف خرید قرار گرفته است. تا این لحظه ۸۱ میلیون سهم وبانک به ارزش ۱۲۲ میلیارد تومان معامله شده که ۵۵ درصد از فروشندگانش حقوقی‌اند، اما ۷۹ درصد از آن را حقیقی‌ها خریدند. این نماد بورسی امروز در لیست بیشترین ورود پول خرد قرار دارد.


۱۱:۳۹⏰
بانکی‌ها معاملات متعادلی دارند. نمادهای وبملت و وتجارت مماس بر صفر تابلو نوسان دارند. در این میان دی با رشد ۵ درصدی قیمت خریداران خود را صف‌نشین کرده است و تا این لحظه بیش از یک میلیارد برگه سهم معامله کرده است.


۱۱:۳۸⏰
گروه انبوه‌سازی معاملات سبزی را تجربه می‌کند. نمادهای ثنوسا، ثامید، ثاخت، ثعمرا، ثپردیس، ثغرب و ثتران در محدوده حداکثری قیمت معامله می‌شوند.


۱۱:۰۴⏰
فارس که تا اینجا بیش از ۳,۳۰۰ واحد بر ارتفاع شاخص کل افزوده، در محدوده ۱,۳۰۶ تومان ۱,۴ درصد مثبت دنبال می‌شود.


۱۱:۰۴⏰
در گروه خودرویی‌، خودرو با قیمت ۴۰۸.۸ تومان نوسان منفی دارد و حجم معامله آن به ۴۸۸ میلیون سهم رسیده است، خساپا هم با قیمت ۳۳۴.۵ تومان نوسان منفی دارد و حجم معامله آن به ۴۲۲ میلیون سهم رسیده است. خگستر نیز در این گروه با قیمت ۶۱۱ تومان در منفی ۱ درصد دادوستد ۲۳۸ میلیون سهم را پشت سر گذاشته است. خاور با نوسان منفی برروی قیمت ۴۹۷ تومان حجم معامله ۲۰۷ میلیونی را نشان می‌دهد و خبهمن با قیمت ۲۶۳.۱ تومان نوسان منفی دارد و حجم معامله آن به ۱۸۷ میلیون سهم رسیده است.
در این گروه همچنین خپارس با قیمت ۱۹۷.۴ تومان در مثبت ۳ درصد دادوستد ۵۳۷ میلیون سهم را پشت سر گذاشته و با صف خرید بیش از ۲۰۰ میلیونی همراه است و خزامیا با قیمت ۷۳۸ تومان در مثبت ۱ درصد دادوستد ۱۴۷ میلیون سهم را ثبت کرده است.


۱۱:۰۲⏰
ذوب در گروه فلزات اساسی در قیمت ۵۰۸ تومان صف خرید شد. حقوقی‌ها تقریباً در یک سوم از خرید و فروش‌های امروز آن حضور دارند.


۱۰:۵۴⏰
فملی با حضور ۵۳ درصدی حقوقی‌ها در بخش خرید و مشارکت ۳۷ درصدی آنها در بخش فروش، اکنون در محدوده ۸۱۵ تومان ۲,۹ درصد مثبت، متعادل پیش می رود و تا این لحظه بیش از ۳,۷۰۰ واحد بر ارتفاع شاخص کل افزوده است.


۱۰:۳۱⏰
امروز و تا این لحظه ۸۰۰ میلیارد پول جدید وارد بازار شده است.


۱۰:۲۶⏰
هم‌اکنون مجمع عمومی فوق‌العاده سرمایه‌گذاری صدر تامین با نماد تاصیکو با حضور بیش از ۷۱ درصد از سهامداران در حال برگزاری است.


۰۹:۴۸⏰
تا اینجای بازار شاخص کل مثبت ۴۷ هزار واحد معادل ۲,۰۵ درصد رشد داشته و شاخص هم‌وزن مثبت ۱۵ هزار واحد معادل ۲,۰۵ درصد بالا آمده است.


۰۹:۴۴⏰
تا این لحظه ۴۱۱ میلیارد تومان پول حقیقی به بازار تزریق شده است.


۰۹:۳۹⏰
گروه خودرو همسو با بازار معاملات سبزی دارد نمادهای خودرو، خگستر و خساپا با رشد ۳ درصدی قیمت و خزامیا با رشد ۵ درصدی قیمت دادوستد می‌شوند.


۰۹:۳۵⏰
میدکو با قیمت ۱۴۷۲ تومان در مثبت ۵ درصد با افزایش تقاضای خرید همراه است.


۰۹:۳۴⏰
کچاد در پایان معاملات امروز جهت برگزاری جلسه هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه متوقف خواهد شد.


۰۹:۳۰⏰
تا اینجا ارزش معاملات خرد از ۳,۴ همت فراتر رفته و حقیقی‌ها تا این لحظه بیش از ۲۷۵ میلیارد تومان سرمایه به بازار تزریق کرده‌اند.


۰۹:۲۹⏰
کگل با قیمت ۷۸۲ تومان در مثبت ۶.۵ درصد حجم معامله ۲۷ میلیونی را پشت سر گذاشته و صدرنشین شاخص‌سازان است.


۰۹:۲۹⏰
گروه پتروشیمی با روند مثبت و پرتقاضا آغاز به کار کرده است. نمادهای پترول، شیران، بوعلی و شکربن در محدوده حداکثری قیمت معامله می‌شوند.


۰۹:۲۷⏰
شستا در گروه شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی افزایش بیش از ۳.۵ درصدی داشته و بر روی ۱۴۸.۸ تومان معامله می‌شود.


۰۹:۲۶⏰
فملی با قیمت ۸۱۵ تومان در مثبت ۳ درصد و فولاد با قیمت ۶۴۰ تومان با رشد بیش از ۲ درصدی همراه است.


۰۹:۱۶⏰
گروه خودرو و قطعه‌ساز مثبت‌تر از دیروز و رو به بالا در حرکت است. خساپا، خاور و خزامیا به سوی سقف قیمتی مجاز امروز پیش می‌روند.


۰۹:۱۲⏰
شاخص کل امروز را با افزایش بیش از ۲۱ هزار واحدی متأثر از کگل، فملی، شستا، فولاد، شتران و خودرو آغاز کرده است.


۰۸:۵۸⏰
وضعیت بازار در مرحله پیش‌گشایش
بیش از ۲۰۰ صف خرید به ارزش حدود ۱,۹ همت، صدرنشین‌ها: پترول، بجهرم، وشهر، خپارس، تفارس، کقزوی و آریان
۹ صف فروش به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان، صدرنشین‌ها: گلدیرا، ثنظام، دانا، کاذر و غناب

کد خبر 470614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =