لحظه به لحظه با بازار دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

شاخص کل در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته ۱۴۴ هزار و ۲۱۱ واحد بالاتر از هفته پیش ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس مثبت ۶.۶ درصد شود. شاخص هم‌وزن بازار سرمایه نیز با رسیدن به محدوده ۷۶۰ هزار واحدی، رشد ۹.۷ درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد. چند هفته‌ای می‌شود که بازدهی شاخص هم‌وزن بیش از بیش از شاخص کل است و این نشان می‌دهد که اقبال سرمایه‌گذاران مجدداً به سهام خرد و کوچک بازار بیشتر شده است. همچنین در آخرین هفته کاری فروردین ماه ورود نقدینگی به بازار سهام تقویت شد و هر پنج روز کاری شاهد ورود پول‌های جدید به بدنه بورس بودیم. بر همین اساس روز شنبه دو هزار و ۱۸۷ میلیارد تومان، روز یکشنبه ۴۶۸ میلیارد تومان، روز دوشنبه ۸۹۳ میلیارد تومان، روز سه‌شنبه یک هزار و ۳۵۸ میلیارد تومان و در نهایت روز چهارشنبه ۸۰۹ میلیارد تومان نقدینگی جدید وارد بازار شد.

۱۲:۴۱⏰
خلاصه بازار امروز
روند معاملاتی اولین روز بعد از تعطیلات در مدار تعادل رقم خورد و در اکثریت نمادها شاهد معاملاتی متعادل بودیم که البته با شروع نیمه دوم داد و ستد قدرت نمایی خریداران در کلیت بازار سهام شهود بود، به طوری که تابلو اکثریت نمادها در مدار مثبت و با رشد قیمت همراه شد. ارزش معاملات خرد در معاملات روز جاری به بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان رسید.


۱۲:۳۶⏰
در دقایق پایانی، شاخص کل پس از نوساناتی که امروز پشت سر گذاشت سرانجام وارد مدار مثبت شد و با رشد بیش از ۱۵۰۰ واحدی همراه شده است؛ شاخص هم‌وزن افزایش بیش از ۷ هزار واحدی داشته است. نمادهای تاپیکو، میدکو و کگل در صدر مثبت‌سازان شاخص بورس قرار دارند.


۱۱:۵۷⏰
در حالی به دقایق پایانی معاملات امروز نزدیک می‌شویم که ارزش معاملات خرد از ۱۱,۸ همت عبور کرده و تراز پول خرد به بیش از مثبت ۳۵۰ میلیارد تومان رسیده است.


۱۱:۴۵⏰
شپدیس در قیمت ۱۸۸،۷۰۰ ریال با تلاش حقیقی های بازار در محدوده سبزرنگ باقی مانده است.


۱۱:۴۴⏰
در گروه نهادهای مالی، کالا با قیمت ۲۶۸۵ تومان با افزایش بیش از ۱ درصد حجم معامله ۴۰ میلیونی را گذرانده است و فرابورس با قیمت ۱۶۸۶ تومان در منفی ۲ درصد دادوستد ۶۰ میلیون سهم را ثبت کرده است. بورس نیز با قیمت ۱۰۰۹ تومان با کاهش بیش از ۱ درصدی دادوستد ۷ میلیون سهم را پشت سر گذاشته است و انرژی در صفر تابلو با قیمت ۶۴۲۵ تومان حجم معامله ۷ میلیونی را گذرانده است.


۱۱:۲۹⏰
نماد بگیلان در محدوده ۲,۰۲۹ تومان ۱,۶ درصد مثبت داد و ستد می‌شود و نمادهای بجهرم و بکهنوج نیز با صف خرید همراهند.


۱۱:۱۴⏰
اکنون حدود ۲۰۰ نماد با صف خرید همراه هستند. در حالی که فقط ۱۰ نماد متحمل صف فروش اند که شامل دانا، کیسون، بهپاک، کگاز، غناب، رفاه، کاذر، قنقش، غنیلی و ثنظام هستند.


۱۱:۰۷⏰
در گروه پالایشی‌ها، شپنا با قیمت ۹۰۵ تومان در منفی ۲ درصد حجم معامله ۶۷ میلیونی داشته است و شتران با قیمت ۵۷۶ تومان در منفی ۱.۵ درصد دادوستد ۱۷۴ میلیون سهم را ثبت کرده است. در این گروه، شبندر با قیمت ۱۳۴۸ تومان نزدیک به منفی ۲ درصد دادوستد ۴۲ میلیون سهم را به ثبت رسانده است، شبریز با نوسان منفی برروی قیمت ۱۹۱۲ تومان حجم معامله ۱۴ میلیونی دارد و شاوان با قیمت ۳۱۵۵ تومان در مثبت ۲ درصد دادوستد ۸ میلیون سهم را به ثبت رسانده است. شراز هم با قیمت ۱۹۵۲ تومان در منفی ۱ درصد حجم معامله ۲ میلیونی داشته است.


۱۱:۰۵⏰
نمادهای آسیا، کوثر، بساما، ودی و میهن از گروه بیمه با رشد حداکثری قیمت مورد توجه خریداران قرار گرفته‌اند.


۱۰:۲۰⏰
در گروه فلزات اساسی، فملی با قیمت ۷۸۸ تومان افت بیش از ۱ درصدی داشته و فولاد با قیمت ۶۲۶ تومان نوسان منفی دارد. در این گروه همچنین ذوب با قیمت ۴۸۲ تومان افت بیش از ۲.۵ درصدی دارد و فخوز با افت بیش از ۱.۵ درصدی برروی قیمت ۴۲۳.۸ تومان حجم معامله ۲۰ میلیونی داشته است.
کویر، فمراد، فسبزوار، فروسیل، فتوسا، فسپا و فلوله رشد بیش از ۴ درصدی داشته‌اند.


۱۰:۱۸⏰
تا اینجا ارزش معاملات خرد به ۶,۸ همت رسیده و تراز پول خرد مثبت ۸۵ میلیارد تومان است. شاخص کل بیش از همه تحت تأثیر منفی نمادهای فملی، فولاد، شپنا، فارس، شبندر، نوری و ومعادن قرار گرفته و بالغ بر ۸ هزار واحد به عقب برگشته و در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۱۶ هزار واحد قرار گرفته است.
شاخص هم‌وزن اما حدود ۵ هزار واحد افزایش یافته و به محدوده ۷۶۵ هزار واحد دست یافته است.


۱۰:۰۶⏰
اگرچه بازار امروز متعادل منفی آغاز به کار کرد و رفته رفته بر قدرت فروشندگان افزوده شد، اما دقایقیست که رنج‌کشی‌های مثبت در برخی صنایع نظیر بانک و خودرو مشهود است.
خساپا حوالی ۳+ معامله می‌شود و وبملت و وتجارت در مرز صفر معاملاتی با نوسانات مثبت همراهند.


۱۰:۰۴⏰
شاخص کل با افت حدود ۹ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۳۱۵ هزار واحد رسیده و شاخص هم‌وزن با افزایش ۳۸۰۰ واحدی همراه است.


۰۹:۵۳⏰
فراکابی‌ها با فشار عرضه همراه هستند.


۰۹:۵۱⏰
تا اینجای معاملات گدنا با ۱۳۲,۵ میلیارد تومان پرارزش‌ترین نماد بازار است.


۰۹:۵۱⏰
پالایشی‌ها با افت قیمت همراه هستند و نمادهای شپنا، شتران، شبندر و شبهرن با افت ۱ درصدی قیمت معاملات سرخی دارند.


۰۹:۲۹⏰
فولاد با قیمت ۶۲۷ تومان نوسان منفی دارد و فملی با قیمت ۷۸۳ تومان با کاهش بیش از ۱.۵ درصدی در صدر منفی‌سازان قرار دارند.


۰۹:۲۱⏰
اکثر نمادهای گروه املاک و مستغلات مثبت معامله می‌شوند و در نزدیکی صف خرید قرار دارند.


۰۹:۱۹⏰
در گروه خودرو از همین ابتدا شاهد به صف نشستن نمادهای خپارس و خزامیا هستیم. حجم تقاضا در این دو نماد به حدی زیاد بود که به سرعت صف خرید شدند. اما سایر خودرویی‌ها متعادل و در این بین نمادهای خودرو، خگستر و خبهمن با رنگ قرمز دنبال می‌شوند.


۰۹:۱۵⏰
شاخص کل با افزایش بیش از ۶۵۰ واحدی متأثر از شیران، میدکو و سیتا آغاز به کار کرده است؛ فولاد، شستا و خودرو در صدر منفی‌سازان قرار دارند.


۰۸:۵۶⏰
وضعیت بازار در مرحله پیش گشایش
بیش از ۲۰۰ صف خرید به ارزش بالغ بر ۲ همت، صدرنشین‌ها: کقزوی، وشهر، قشیر، کوثر، شملی، خکاوه، ثشاهد، خکرمان
کمتر از ۱۵ صف فروش به ارزش ۷۵ میلیارد تومان، صدرنشین‌ها: تپکو، فاذر، ثنظام، کاذر، غناب، کفپارس و بهپاک

کد خبر 470515

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =