جزئیات تغییر نرخ پایه و مصوبه جدید سیمانی‌

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت افزایش ۳۵ درصدی قیمت کل سیمان تولیدی را کذب خواند و گفت: در موضوع سیمان، تلاش وزارت صمت این است که هم تولیدکننده و هم مصرف کننده دچار مشکل نشود.

به گزارش صدای بورس،سیف الله امیری ، اظهار کرد: ‌افزایش قیمت پایه سیمان به دلیل جلوگیری از ارزان‌فروشی شرکت‌هایی مصوب شد که به واسطه نبود تقاضا، اقدام به فروش سیمان با نرخ‌های پایین تر از کف قیمتی در بازار می کردند که با افزایش قیمت پایه از ایجاد رقابت منفی در میان شرکت‌ها برای ارزان فروشی و به‌هم خوردگی تعادل بازار، جلوگیری شد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزایش ۳۵ درصدی قیمت کل سیمان تولیدی را کذب خواند و افزود: وزارت صمت در پی نامه انجمن سیمان مبنی بر درخواست افزایش نرخ پایه سیمان طی جلسه‌ای چند ساعته با همکاران بورس و تشکیل کارگروه، این موضوع را بررسی کرد تا تولیدکنندگان و مصرف کنندگان دچار مشکل نشده و متضرر نشوند.

وی افزود: تلاش وزارت صمت این است که هم تولیدکننده و هم مصرف کننده دچار مشکل نشود.

امیری‌ اظهار کرد: عرضه ها و روند معاملات روز گذشته نشان می‌دهد در مقایسه با هفته قبل افزایش قیمتی اتفاق نیفتاده است و معاملات مطابق هفته‌های قبل و بدون تغییر در حال انجام است.

به گفته مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بیشترین سیمانی که در بازار رصد می شود و همینطور بیشترین سیمانی که در کشور مورد مصرف قرار می‌گیرد از نوع تیپ ۲ (چه کیسه ای و چه فله) است.

به گزارش فارس، وی در مورد افزایش قیمتی که برای شرکت‌های سیمانی مطرح و در نظر گرفته شده است، گفت‌: یکسری از شرکت‌هایی که در مناطقی‌ به واسطه نبود تقاضا، موفق به فروش سیمان در بورس کالا نمی‌شدند، لذا با هدف کسب نقدینگی، سیمان تولیدی را در بازار پایین‌تر از قیمت پایه تعیین شده به فروش می‌رساندند که این اتفاق سبب ایجاد رقابت منفی و متضرر شدن سایر تولیدکنندگان سیمان می‌شد.

کد خبر 462966

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • قیمت املاک لاکچری کاهش یافت

  قیمت املاک لاکچری کاهش یافت

  یک کارشناس مسکن گفت: رکود بازار مسکن باعث شده تا بسیاری از صاحبان خانه‌های لوکس و لاکچری در تهران و شمال کشور، واحدهای خود را بعضا تا ۵۰ درصد زیر قیمت نسبت به دو سال قبل به فروش برسانند.

 • مسکن با کاهش قیمت مصالح ساختمانی، ارازن می‌شود

  مسکن با کاهش قیمت مصالح ساختمانی، ارازن می‌شود

  دبیر انجمن شرکت‌های ساختمانی ایران گفت: دولت به جای اینکه ماهانه حق مسکن به کارمندان و بازنشستگان بدهد، بهتر است قیمت اجناس مورد نیاز ساخت مسکن را کاهش بدهند تا مسکن ارازن شود.

 • اعلام سیاست جدید ایران برای بازاریابی و فروش نفت

  اعلام سیاست جدید ایران برای بازاریابی و فروش نفت

  نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با اقتصاد ایران ارتباط پیدا می‌کنند.شرایط فعلی اقتصادی ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد.

 • بهبود وضعیت تولید محصولات معدنی در مرداد

  بهبود وضعیت تولید محصولات معدنی در مرداد

  بررسی وضعیت تولید ۱۱ محصول منتخب معدنی در ۵ ماه امسال نشان می دهد که ۷ محصول معدنی افزایش تولید و ۴ محصول کاهش تولید داشته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =