پیام آمریکا به بازار دلار ایران

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گزارش‌ها درباره آزادسازی منابع مالی ایران را تکذیب کرد. به نظر می رسد گوش بازار به اخبار آزادسازی ارز های بلوکه شده بدهکار نیست و نسبت به اوضاع و احوال پیرامونش بی‌تفاوت است.

به گزارش صدای بورس، روندصعودی قیمت دلار در سومین روز هفته شدت گرفت. اسکناس آمریکایی امروز تا ۳۳ هزار و ۴۰۰ تومان بالا رفت اما در نیمه روز به قیمت ۳۳ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. قیمت مذکور در مقایسه با عصر دیروز بیش از ۲۰۰ تومان افزایش را نشان می دهد. 

نقشه بازار ساز برای کنترل نرخ ارز 

 در این میان نهاد مرکزی بازارساز با برجسته کردن اخبار آزادسازی ارزهای بلوکه شده به دنبال کنترل  نرخ ارز  است. صالح آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی امروز در اینباره گفت: پیشرفت‌های خوبی در زمینه آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در خارج کشور انجام شده است.صالح آبادی بار دیگر وعده داده  بازار ارز  را متعادل می‌کنیم و دلارهای آزاد شده متعلق به بانک مرکزی است.

از سوی دیگر ناصر کنعانی در نشست خبری امروز گفت:  آزادی نمازی با آزادسازی پول‌های بلوکه ارتباطی ندارد.

پیام آمریکا به بازار دلار 

از سوی دیگر علی واعظ در رابطه با آزادسازی منابع بلوکه شده  در توئیتر مدعی شد تا تمام زندانیان  با تابعیت آمریکایی در ایران آزاد نشوند، اخبار این چنینی‌صحت ندارند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هم  گزارش‌ها درباره آزادسازی منابع مالی ایران را تکذیب کرد. شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا در توئیتی گزارش‌های منتشر شده در «منابع ایرانی» مبنی بر آزاد شدن و انتقال پول‌های بلوکه شده ایران در ازای آزادی باقر و سیامک نمازی را «کاملا کذب» توصیف کرد. 

واکنش بازار دلار به خبر آزادسازی ارز های بلوکه شده

به گزارش اکوایران,به نظر می رسد گوش بازار به اخبار آزادسازی ارز های بلوکه شده بدهکار نیست و نسبت به اوضاع و احوال پیرامونش بی تفاوت و بی خیال است.

دلار هرات کانال شکنی کرد 

از طرفی هم  قیمت دلار  در بازار هرات امروز کانال شکنی کرد و موجب تقویت انتظارات صعودی معامله گران دلار در تهران شد.  قیمت دلار  در بازار یاد شده امروز از مرز مقاومتی ۳۲ هزار و ۸۰۰ تومان عبور کرد و با ۳۳ هزار تومان مبادله شد. این قیمت در مقایسه با روز گذشته ۵۰۰ تومان افزایش را نشان می دهد. 

درهم همچنان می تازد 

قیمت درهم نیز همچنان بالای کانال ۹ هزار تومان به فروش می رسد.  نرخ حواله درهم  امروز نسبت به عصر دیروز اندکی رشد کرد و به ۹ هزار و ۲۰۰ تومان رسید . 

قیمت طلا بالا رفت 

قیمت اونس طلا امروز نسبت به روز شنبه ۵ دلار بالا رفت و در محدوده ۱۶۶۶ دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ظهر امروز ۵ هزار و ۳۰۰ تومان رشد کرد و به ۱ میلیون و ۳۸۶ هزارو ۱۰۰ تومان رسید. 

سکه دوباره گران شد 

قیمت سکه امروز در مقایسه با دیروز تقریبا ۳۰ هزار تومان بالاتر معامله شد.این فلز گران بهای داخلی امروز در محدوده ۱۵ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان معامله شد.

ارزش ذاتی سکه امروز ۱۳ میلیون و ۶۰ هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت نقدی بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فاصله دارد . حبابا سکه هم در محدوده ۱۷ درصد قرار داشت.

به نظر می رسد سکه بازان همچنان به روند صعودی قیمت دلار خوشبین هستند و به همین دلیل در موقعیت خرید قرار گرفتند. 

کد خبر 460278

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =