زمان عرضه سهام دو تیم فوتبالی اعلام شد

رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که مذاکرات برای کاهش سهم دولت در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در پایان شهریور آغاز می‌شود.

به گزارش صدای بورس حسین قربانزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فراخوان عرضه بلوک‌های مدیریتی سهام استقلال و پرسپولیس که اوایل فروردین ماه توسط سازمان خصوصی‌سازی اعلام شد، اظهار کرد: برای عرضه بلوکی استقلال و پرسپولیس در حال مذاکره هستیم و امیدواریم تا پایان شهریورماه قادر باشیم بخشی از آن را انجام دهیم، اما درحال حاضر در مرحله مذاکره پیش از مزایده قرار داریم.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود مذاکرات نهایی برای کاهش سهم دولت به کم‌تر از ۵۰ درصد در این دو باشگاه آخر شهریورماه صورت گیرد و پس از آن عرضه بلوکی انجام شود. در حال حاضر اطلاعات مذاکره پنهانی است و نمی‌توان جزئیات آن را مطرح کرد.


بیشتر بخوانید: مردم همچنان در انتظار سهام سرخابی ها


نگاهی به فرایند ورود دو باشگاه به بازار سرمایه

بر اساس این گزارش، فرایند واگذاری سرخابی‌ها بالاخره و پس از وعده های طول و دراز، زمستان سال گذشته انجام شد و بر این اساس پذیره‌نویسی تعداد یک میلیارد و ۲۳۶ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۵۶ سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) در نماد معاملاتی (استقلالح ۱) و تعداد یک میلیارد و ۳۴ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۵۶۷ سهم از سهام جدید شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) در نماد معاملاتی (پرسپولیسح ۱) ناشی از سلب حق‌تقدم به روش ثبت سفارش در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس ایران، از ۱۵ اسفندماه آغاز شده بود سرانجام در ۲۸ اسفند به پایان رسید.

طبق آمار در پذیره نویسی پرسپولیس ۳۲۰ هزار نفر مشارکت کردند. ۲۶۱ میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط حقوقی ها و بیش از ۸۸ میلیارد تومان نیز توسط حقیقی ها خریداری شد. همچنین ۲۸۶ هزار نفر در پذیره نویسی استقلال شرکت کردند که ۲۸۰ میلیارد تومان از سهام این باشگاه توسط حقوقی ها و ۷۹ میلیارد تومان توسط حقیقی ها خریداری شد.

به گزارش ایسنا، بر این اساس و حدود یک هفته پس از اتمام پذیره نویسی، سازمان خصوصی سازی در فراخوانی از متقاضیان بالقوه برای خرید بلوک های مدیریتی استقلال و پرسپولیس دعوت و اعلام کرد در جهت تحقق گام بعدی فرآیند خصوصی سازی این دو باشگاه و واگذاری سهام مدیریتی آنها؛ سازمان خصوصی سازی در نظر دارد نسبت به عرضه رقابتی بلوک‌های مدیریتی سهام شرکت‌های مذکور از طریق فرابورس اقدام کند.

کد خبر 457572

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =