تصویب ۳۸ درصد افزایش حقوق همه بازنشستگان در روز شنبه

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران گفت: در جلسه روز شنبه ۱۵ مرداد ماه تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح سازمان تامین اجتماعی مشخص می شود.

به گزارش صدای بورس علی دهقان کیا گفت: تصمیم گیری در خصوص افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان تأمین اجتماعی از سوی دولت به هیأت امنای سازمان واگذار شد، همانجایی که در مرحله اول نظر خود را به صورت رسمی به دولت اعلام کرده بود.

وی گفت: در هیأت امنا نمایندگان سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت حضور دارند که نظر دو گروه مشخص و موافق افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح سازمان است و امیدواریم نظر نمایندگان دولت نیز مثبت باشد و در مجموع فکر می‌کنم نظر کلی هیأت امنا برای اجرای قانون مثبت باشد.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران افزود: سه بار رئیس جمهور در خصوص مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان به معاون اول خود دستور داد که با توجه به مشکلات بازنشستگان جلساتی را با آنها داشته و نظر آنها را جلب کنند اما پس از چند ماه نتیجه‌ای حاصل نشد و در نهایت رئیس مجلس نامه لغو مصوبه دولت را صادر کرد و یک هفته به دولت مهلت داده شد تا نسبت به تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان و اجرای قانونی مصوبه اقدام کنند.

دهقان کیا با اشاره به اینکه در این مهلت یک هفته تکلیف اجرای مصوبه مشخص نشد و در نهایت روز گذشته هیأت دولت اجرای آن را به هیأت امنای تأمین اجتماعی واگذار کرد، گفت: در حال حاضر بازنشستگان از نظر شرایط اقتصادی مشکلات بسیاری دارند و اعصاب و روان آنها به هم ریخته است بنابراین وقت کشی برای اجرای این مصوبه به هیچ وجه مناسب نیست و بهتر بود به جای چند ماه معطلی همان ابتدا رئیس جمهور دستور اجرای آن را می‌داد و یا همان زمان به تأمین اجتماعی واگذار می‌شد.

به گفته وی، نظر کانون‌ها و همچنین کانون عالی بازنشستگی این است که باید قانون به طور کامل اجرایی شود. در گذشته رأی مجلس را نداشتیم و ممکن بود این مصوبه به درستی اجرا نشود اما در حال حاضر نظر موافق مجلس را نیز داریم و منتظر اجرای درست کانون از سوی سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ده میلیون بازنشسته و خانواده شأن منتظر اجرای درست قانون و افزایش ۳۸ درصدی حقوق شأن هستند، گفت: باید در جمهوری اسلامی وعده و وعید های داده شده اجرایی شود و مسئولان نسبت به قول خود بی تفاوت نباشند بنابراین انتظار داریم اگر هیأت امنا بخواهد مشکل بازنشستگان را حل کند نسبت به اجرای قانون اقدام نماید تا در شرایط روحی و روانی بازنشستگان مقداری بهبود حاصل شود.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران تصریح کرد: امیدواریم رئیس جمهور برای آخرین بار هم که شده به نمایندگان خود در هیأت امنا دستور اکید دهد تا هر چه زودتر تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح مشخص شود و بیش از این ماجرا کش پیدا نکند.

وی گفت: به احتمال زیاد شنبه هفته آینده ۱۵ مرداد ماه در جلسه هیأت امنای تأمین اجتماعی تکلیف افزایش حقوق مشخص و اعلام خواهد شد

کد خبر 456772

اخبار مرتبط

 • خبر مهم سرپرست وزارت کار برای بازنشستگان/ حقوق بازنشستگان اصلاح می‌شود؟

  خبر مهم سرپرست وزارت کار برای بازنشستگان/ حقوق بازنشستگان اصلاح می‌شود؟

  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته و در پی پیشنهاد سازمان تأمین اجتماعی مقرر شد در چارچوب پایداری منابع و اعتبارات این سازمان، مستمری سایر سطوح اصلاح‌ شود.

 • بدعت گذاری غیرقانونی در تعیین ضریب افزایش حقوق بازنشستگان

  بدعت گذاری غیرقانونی در تعیین ضریب افزایش حقوق بازنشستگان

  یک مقام سابق وزارت کار گفت: فرآیند افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح حقوقی، وارد فاز بدعت‌گذاری جدیدی و خلاف رویه‌های قبل و غیرقانونی شده است.

 • حقوق بازنشستگان چه تغییری می‌کند؟

  حقوق بازنشستگان چه تغییری می‌کند؟

  ​​​​​​به دلایلی که هنوز معلوم نیست دولت از ابلاغ مصوبه جدید افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی خودداری می‌کند. با این حال نقل قول‌ها از افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما هیچ کدام از این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مرداد نیست.

 • سکوت دولت در برابر افزایش حق مسکن کارگران

  سکوت دولت در برابر افزایش حق مسکن کارگران

  هرچه هست، تعلل دولت درباره افزایش حق مسکن کارگران به مانند پرونده افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چند احتمال را پیش رو قرار داده است: ممکن است حق مسکن کارگران ۱۰۰ هزار تومان دیگر زیاد شود، احتمال دارد که این مزایا همچنان به نرخی ابلاغی دولت پرداخت شود و در عین حال نیز با توجه به اعلام ابطال آن از سوی مجلس ممکن است به صورت موقت ادامه پرداخت آن بر مبنای نرخ سال ۱۴۰۰ صورت بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  3 0
  از بین هیات امنا تامین اجتماعی چند نفر وزیر هستند اگر بخواهند خلاف مصوبه شورای عالی کار ویا خلاف ابلاغیه ریاست مجلس مصوبه جدید دیگری در خصوص میزان افزایش حقوق سایر سطوح داشته باشند این بار مجلس چند وزیر را می تواند به مجلس بکشاند ‌زمینه استیضاح انها را فراهم بکند،
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  3 0
  روز شنبه تعطیل میباشد مجلس .و در ضمن مجلس روزهای یکشنبه سه شنبه و چهارشنبه دایر میباشد .جریان حسنی به مکتب نمیرفت
 • بازنشسته IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  4 0
  دیگر به هیچ یک از گفته های شما اعتماد نداریم دروغ بس است پس شعار دروغگو دشمن خدا است کشک است ، دیگر به همه وعده ها بد بین شدیم یا کاری را شروع نکنید ویا اگر شروع کردید تمامش کنید یا چیزی ننویسید یا اگر نوشتید درست ار آب دراید
 • فارس زبان IR ۱۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  3 0
  اگر قرار است 38% بدون 515000 تومان تصویب شود یعنی نیمی از قانون اجرا میشود . ممکن است مبلغ اخیر قابل ملاحظه نباشد ولی از لحاظ رعایت قانون و تثبیت همیشگی قانون تصویب و پرداخت آن لازم است . نگذارید بی قانونی بدعت گذاشته میشود .
 • IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  2 1
  شنبه همین ماه ؟همین سال؟
 • علی اصغرقاسمی فرد IR ۱۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  2 0
  آقای دهقان کیارییس محترم کانون بازنشیتگان آیاهییت امناحق قانونی برایدخالت درموردتعیین مزدراداردواگرنداردچراراضی بهجلسه 15مرداددارید بهتر نیست بامجلس دراین موردمشورت نمایید.باتشکر💗💗💗
 • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 0
  چرا زجر کش میکند بازتشتگان را مثل توپ فوتبال شدیم ۵ ماه سال رفته حق و حقوق سی و پنج سال عمر را برای کشور کذاشتیم هنوز به نتیجه نرسیدن تا کی سر کاریم
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 0
  ما منتظر احکام افزایش حقوق ۳۸ درصد هستیم شما تازه وعده شنبه هفته آینده میدهید برای اصلاح کردن پنج ماهه تعلل کافی نبود
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 0
  دست پیش گرفت که پس نیفته اینقدر قول وقرارتان بی اعتباره که کدام حرفاتون راباورکنه ازاسفند سال قبل می خواستید حکم بازنشستگی بزنید هنوزهیچکاری انجام ندادید