تاپیکو شرایط لازم سرمایه گذاری را دارد؟

سهم تاپیکو دارای NAV حدود ۷۸ درصدی است و زیر ارزش خالص دارایی ها معامله می شود، در این گزارش به تحلیل وضعیت این نماد پرداخته شده است.

به گزارش صدای بورس، شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین وارد فاز اصلاح قیمتی و زمانی شد.

براساس تحلیل تکنیکال؛ سهم تاپیکو دارای روند صعودی است. سهم که روند رو به رشدی را از سطح حمایتی ۱،۱۶۰ تومان آغاز کرده بود بعد از دستیابی به هدف قیمتی ۱،۸۰۰ تومان، وارد فاز اصلاح قیمتی و زمانی شده است. جهت برقراری مجدد روند صعودی نیاز به تثبیت قیمت بالای ۱،۶۸۰ تومان می‌باشد. اهداف قیمتی در ۱،۷۵۰ و ۱،۸۹۰ تومان قرار دارند. رعایت حدضرر ۱،۵۰۰ تومان توصیه می‌ شود.

براساس تحلیل بنیادی مشخص شد؛ شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو)، جزء واحدهای نهایی تجاری شستا است. این هلدینگ اختیار مدیریتی ۳۰ شرکت فعال در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع تایر و سلولزی را در اختیار دارد. شرکت برنامه افزایش سرمایه ۲۵٪ از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران جهت جبران بخشی از مخارج سرمایه‌ای انجام شده به روش سلب حق تقدم و صدور سهام جایزه برای سهامداران فعلی دارد که مجوز آن صادر شده است. شرکت پالایش نفت ستاره خلیج فارس مهمترین شرکت غیربورسی در سبد سرمایه‌گذاری شرکت است که در سال جاری از این محل به ازاء هر سهم سود ۹۸۱ ریالی محقق شده است. در حال حاضر سهم با حدود ۷۸٪ NAV خود و زیر ارزش خالص دارایی‌ها در حال معامله است. سهم از نظر فاکتورهای بنیادی پرپتانسیل است.

منبع: کارگزاری آتی ساز بازار

کد خبر 456669

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =