قیمت مرغ ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: هر کیلو مرغ در بازار با قیمت ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان کمتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد.

به گزارش صدای بورس، مهدی یوسف خانی گفت: قیمت کنونی هر کیلو مرغ گرم در عمده فروشی ها ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان و در خرده فروشی ها ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان است.

او قیمت هر کیلو ران مرغ را ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان، سینه مرغ را ۹۰ هزارتومان و فیله مرغ را ۱۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

یوسف خانی می گوید: با توجه به افزایش هزینه های تولید همچون نهاده های دامی پیش بینی می شود که از اوایل تیر قیمت مرغ به نرخ مصوب ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان برسد.


بیشتربخوانید:صنعت مرغداری در حال نابودی است


رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: با اصلاح نظام یارانه، دولت به منظور حمایت از تولید کننده صادرات مرغ را آزاد و تعرفه آن را حذف کرد، درحالیکه صادرات مرغ در شرایط کنونی نباید انجام شود و باید منتظر ماند و دید که با عرضه مرغ به نرخ ارز نیما تولید به چه رقمی می رسد و در صورت مازاد تولید برای صادرات برنامه ریزی شود.

با مردمی سازی یارانه ها در ۲۲ اردیبهشت قیمت مصوب هر کیلو مرغ گرم ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شد که ازدیاد عرضه در برابر تقاضا موجب شد تا مرغ به این نرخ در بازار نرسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ گرم ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان، فیله ۱۰۵ هزار تومان، بازو ۶۵ هزار تومان و سینه ۹۵ هزار تومان بوده که نسبت به روزهای اخیر نوسان داشته است. هر چند رئیس اتحادیه پرنده و ماهی عرضه مرغ به نرخ ۵۵ هزار تومان را گرانفروشی می داند.

کد خبر 453647

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • افزایش روزانه صیادان غیرمجاز در کشور

    افزایش روزانه صیادان غیرمجاز در کشور

    معاونت صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات گفت: صید ترال از سوی سازمان شیلات و قوه قضائیه ممنوع اعلام شده است اما برخی مقام‌های استانی نسبت به مبارزه با صید ترال مقاومت می‌کنند چراکه بحث معیشت صیادان مطرح است.

  • جدیدترین قیمت مرغ اعلام شد

    جدیدترین قیمت مرغ اعلام شد

    مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت مرغ گرم در خرده فروشی‌های سطح شهر تهران به کیلویی ۵۵ هزار تومان رسیده و به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران مرغ به اندازه نیاز وجود دارد و هیچ کمبودی در بازار نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =