رشد اقتصادی سال ۱۴۰۰ به ۴.۳ درصد رسید

رقم تولید ناخالص داخلی در پارسال، با نفت ٧٢٥ هزار میلیارد و چهارصد تومان و بدون نفت ٦٢٨ هزار میلیارد و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده که به ترتیب رشد ٤.٣ درصدی و ۳.۵ درصدی را شامل می‌شود.

به گزارش صدای بورس، طبق اعلام مرکز آمار، بر اساس آخرین نتایج حساب‌های ملی فصلی مرکز آمار ایران، تولید ناخالص داخلی (GDP) به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در سال ١٤٠٠، به رقم ٧٥٦ هزار میلیارد و ۹۰۰ تومان با نفت و ٦٥١ هزار میلیارد تومان بدون احتساب نفت رسیده است.

نرخ رشد اقتصادی

نتایج مذکور حاکی از آن است که در سال ١٤٠٠ رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی ٣,٧-، گروه صنایع و معادن ٦ و گروه خدمات ٤.٥ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد داشته است.


بیشتر بخوانید: تقاضای ناتمام


محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ١٨ بخش اصلی متشکل از ٤٢ رشته فعالیت بر مبنای طبقه بندی ISIC.Rev٤ انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهیگیری، گروه صنایع و معادن شامل زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، گروه خدمات شامل زیر بخش‌های عمده وخرده فروشی، فعالیتهای خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا، حمل ونقل، انبارداری، پست، اطلاعات و ارتباطات، فعالیت‌های مالی و بیمه، مستغلات، کرایه وخدمات کسب وکار ودامپزشکی، اداره امورعمومی و خدمات شهری، آموزش، فعالیت‌های مربوط به سلامت انسان و مددکاری اجتماعی و سایرخدمات عمومی، اجتماعی، شخصی وخانگی است.

کد خبر 453629

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =