چادرملو برای ۹۸۷ نفر شغل ایجاد کرد

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از اشتغالزایی برای  ۹۸۷  نفر در قالب طرح اشتغال خرد و خانگی توسط چادرملو خبر داد.

به گزارش صدای بورس، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی و با توجه شرایط اقتصادی کشور یکی از اقدامات موفق و تأثیرگذار در چادرملو در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، مشارکت در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی و ایجاد مشاغل خانگی با هدف توانمندسازی خانواده‌های مستعد در جهت تقویت توان اقتصادی آنهاست .

ناصر تقی زاده گفت: چادرملو با اراده‌ای جدی با آسیب‌شناسی تجارب گذشته، مدلی طراحی کرد که پس از بررسی و شناسایی خانواده‌های واجد شرایط و ارزیابی ظرفیت‌های موجود خانوارها، با مشارکت بانک قرض الحسنه رسالت اقدام به پرداخت وام‌های خود اشتغالی به خانواده های واجد شرایط در شهرستان‌های اردکان، بهاباد و ابرکوه کرد.
وی اظهار داشت: طی ۸ ماه فعالیت این ستاد، ۶۳۸ هستۀ کارگاهی تشکیل گردید و به اشتغالزایی برای ۹۸۷ نفر در بخش مشاغل خرد و خانگی رسیده‌ایم.
تقی زاده اضافه کرد: برای این میزان اشتغال، ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات تخصیص یافت که تاکنون بیش از ۲۶۵ میلیارد ریال آن ازسوی بانک به متقاضیان پرداخت شده است. به عبارتی برای راه اندازی هر کارگاه خانگی بالغ بر ۵۶۰ میلیون ریال وام پرداخت شده است .

کد خبر 453571

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =