مالیات یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد صنفی صفر شد

رئیس سازمان مالیاتی از صفر شدن مالیات یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد صنفی کوچک و متوسط خبر داد.

به گزارش صدای بورس، پیش از این رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفته بود: دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مشمول مالیات مقطوع می‌شوند و می‌توانند با مراجعه به سامانه مالیاتی، بدون تسلیم اظهارنامه، مالیات خود را تعیین و با اقساط پرداخت کنند.

داود منظور در صفحه توئیتر خود نوشت: در رویکر عدالت محور سازمان امور مالیاتی در تعیین مالیات مقطوع واحدهای صنفی کوچک و متوسط، مالیات یک میلیون و صد هزار مودی، صفر، مالیات هشتاد درصد از مودیان حداکثر ۵ میلیون تومان، مالیات چهار صد هزار مودی بین ۵ تا ۲۰ میلیون تومان و مالیات یکصد هزار مودی بیش از ۲۰ میلیون تومان است.


بیشتربخوانید:نرخ مالیات مشاغل تغییر می‌کند؟


پیش از این رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفته بود: دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مشمول مالیات مقطوع می‌شوند و می‌توانند با مراجعه به سامانه مالیاتی، بدون تسلیم اظهارنامه، مالیات خود را تعیین و با اقساط پرداخت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، درصد محاسبه مالیات مقطوع برای هر شغل متفاوت بوده، بنابر این پذیرش مالیات مقطوع (توافقی) اختیاری است و در صورت رد این عدد، صاحبان مشاغل می‌توانند اظهارنامه را تسلیم سازمان مالیاتی کنند تا مالیات آن‌ها بر اساس اطلاعات ما و آن‌ها تعیین شود.

مالیات یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد صنفی صفر شد

کد خبر 453182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =