۲۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
سارقان بانک ملی دستگیر شدند

پلیس آگاهی تهران بزرگ لحظاتی پیش از دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی خبر داد. متهمان ۹ یا ۱۰ نفر هستند که در شهرهای مختلف به دام افتادند. حال پرسش افکار عمومی این است که این صندوق‌ها به بانک بازگردانده می‌شوند یا خیر؟

به گزارش صدای بورس، پلیس آگاهی تهران بزرگ لحظاتی از دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی خبر داد. تعداد متهمان فعلا ۹ یا ۱۰ نفر اعلام شد که دو شهرهای مختلف کشور متواری بودند.

اخیراً شعبه رو به روی دانشگاه تهران بانک ملی مورد سرقت قرار گرفت و محتویات ۱۶۲ صندوق امانات به سرقت رفت.

بنابر اعلام بانک ملی، رئیس و معاون ریالی شعبه دانشگاه این بانک «به دلیل خسارت وارده» از سمت خود برکنار شده‌اند. در اطلاعیه‌ای که این بانک دو روز پیش منتشر کرد، آمده است: «مراتب برخورد قانونی لازم با آنها (مدیران) و سایر مقصران در حال انجام است.»


بیشتر بخوانید: برکناری رئیس و معاون شعبه بانک ملی سرقت شده


همزمان جمعی از مال‌باختگان بعد از این سرقت با تجمع در این بانک خواستار پرداخت غرامت شده‌اند.

بانک ملی نیز وعده جبران خسارت را به مال‌باختگان داد. این بانک اعلام کرد: ۵۰ درصد از اموال صندوق بر اساس خوداظهاری صورت گرفته است.

همچنین گفته شده «پرداخت ۵۰ درصد باقی‌مانده خسارت با نظر مقام قضایی صورت می‌گیرد.».

گفتنی است که‌ صندوق امانی بانک‌ها عمدتا به نگهداری اموال با ارزشی مانند طلا، سکه یا اسناد با ارزش مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولا امنیت بالایی دارند که مجهز به سیستم‌های مدرن ایمنی و حفاظتی هم هستند.

به گزارش تجارت نیوز، در این بین، فقط شخص مالک از محتوای این صندوق اجاره‌ای مطلع است و این کار اثبات محتویات آن را برای دریافت خسارت سخت می‌کند. حال باید دید با دستگیری سارقان، این صندوق‌ها به بانک بازگردانده می‌شوند یا خیر؟

کد خبر 453157

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

 • بازی رمزارزهای بانک مرکزی

  جامائیکا ارز دیجیتال ملی منتشر می‌کند!

  بازی رمزارزهای بانک مرکزی

  ارزهای دیجیتال بانک مرکزی محبوب زیادی در جهان پیدا کردند و ۹۵ درصد کشورهای دنیا روی این پروژه کار می‌کنند. جامائیکا هم به زودی ارز دیجیتال خود را منتشر می‌کند.

 • خبرهای جدید در مورد رمزریال

  خبرهای جدید در مورد رمزریال

  معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اعلام کرد: در مورد «رمزریال» بانک مرکزی ایران اساسا هدف گذاری بر مبنای حذف بانک ها در مسیر تعاملات مالی و تراکنشی نبوده است ، چرا که بانک ها جزء جدایی ناپذیر تراکنشها هستند.

 • مسئولیت بانک ملی در قبال صندوق‌های دزدیده شده چیست؟

  مسئولیت بانک ملی در قبال صندوق‌های دزدیده شده چیست؟

  دبیر کمیسیون حقوقی بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی درباره مسئولیت بانک ملی در سرقت صندوق‌های امانات گفت: با توجه به اصول و مبانی حقوقی در سرقت مورد بحث ظاهرآ هیچگونه مسئولیتی متوجه بانک ملی ایران نباید باشد زیرا، بانک ملی فقط یک محل مطئمن برای نگهداری اشیاء به مشتری اجاره داده و فرض آن است که بانک از محتویات داخل صندوق‌های امانات اطلاع نداشته است.

 • تکلیف پرداخت خسارت به صندوق‌های دزدیده شده چیست؟

  تکلیف پرداخت خسارت به صندوق‌های دزدیده شده چیست؟

  در شرایطی که در پی سرقت روز یکشنبه معادل ۱۶۸ صندوق اجاره‌ای در یک شعبه بانک ملی آسیب دیده است، یک مقام مسئول بانکی معتقد است: به دلیل اینکه فقط مشتری از محتوای داخل صندوق اطلاع داشته و بانک بی‌اطلاع است و اثبات میزان و ارزش محتوای صندوق توسط مشتری تقریبا غیرممکن است، بیمه و بانک نمی‌توانند خسارت وارده را بپردازند مگراینکه مشتری با بانک مربوطه به توافق برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =