" سیتا " کانال نزولی بزرگ را به سمت بالا شکست

سیتا در تایم فریم ماهانه بعد از ریزش‌های مکرر از اول شهریور ۹۹ یک کانال نزولی تشکیل داده بود اما این نماد در ماه اخیر توانست این کانال نزولی پرقدرت را به سمت بالا بشکند که این نوع شکستن می‌تواند نقطه امیدی برای آینده سهم باشد.

صدای بورس - وحید بلالی؛ سرمایه گذاری سیمان تامین یا همان سیتا یکی از نمادهای گروه سیمانی و از زیرمجموعه‌های شستا است، این نماد دارای eps ۱۲۶۶ ریال بوده که نشان از سودسازی نسبتا خوب این نماد دارد، سیتا عرضه اولیه‌ای بود که در تاریخ ۱۱ تیر ماه سال ۹۹ عرضه شد.

سیتا بعد از عرضه شدن توانست بازدهی خوب ۱۱۷ درصدی را کسب کند، اما با شروع شهریور ماه سال ۹۹، ریزش این نماد با توجه به ریزش‌های هیجانی بورس آغاز شد و سبب شد این نماد ریزش زیادی کند به طوری که از سقف تاریخی ۷۳ درصد ریزش کند. این نماد در سه ماه اخیر و با پرتقاضا شدن سیمانی‌ها، توانسته پرتقاضا شود.

تحلیل قیمتی
سیتا در تایم فریم ماهانه بعد از ریزش های مکرر از اول شهریور ۹۹ یک کانال نزولی تشکیل داده بود اما این نماد در ماه اخیر توانست این کانال نزولی پرقدرت را به سمت بالا بشکند که این نوع شکستن می تواند نقطه امیدی برای آینده سهم باشد.

Chart سیتا, MN1, 2022.05.17 09:47 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

سیتا در تایم فریم هفتگی نیز این کانال را شکسته اما در این تایم فریم ، مقاومت های مهمی را در پیش رو دارد و باید دید می تواند این مقاومت ها را بشکند یا خیر؟

Chart سیتا, W1, 2022.05.17 09:49 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

سیتا در تایم فریم روزانه گارد صعودی مشخصی گرفته است و در معاملات روز سه شنبه سفارشات منفی به سمت بالا جمع شد اما قیمت پایانی منفی ضعیفی را تجربه کرد.

Chart سیتا, D1, 2022.05.17 09:50 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

rsi سیتا در تایم فریم روزانه هنوز در بالای ناحیه پرتقاضا دارد و باید دید در این ناحیه تثبیت می شود یا خیر؟، ۹۰ درصد سهامداران عمده این نماد حقوقی بود و ۷۱ درصد سهام این شرکت برای شستا بوده و بالا رفتن سهم شستا می تواند همبستگی با این نماد داشته و این نماد را نیز بالا ببرد، جزئیات معاملات حقیقی و حقوقی برابر است با:

در محدوده منفی
- خرید حقیقی: ۳.۷ M سهم
- سرانه: ۹ میلیون تومان
- فروش حقیقی: ۱۰.۴ M سهم
- سرانه: ۷ میلیون تومان
- خرید حقوقی: ۷.۶ M سهم
- فروش حقوقی: ۹۱۴ هزار سهم

در محدوده مثبت
- خرید حقیقی: ۱.۴ M سهم
- سرانه: ۱۰ میلیون تومان
- فروش حقیقی: ۲.۸ M سهم
- سرانه: ۷ میلیون تومان
- خرید حقوقی: ۱.۴ M سهم
- فروش حقوقی: ۱۵ هزار سهم

مجموع خرید
حجم: ۲۶۹ هزار سهم
ارزش: ۰.۳ میلیارد تومان

مجموع فروش
حجم: ۰ سهم
ارزش: ۰ میلیارد تومان

قدرت خریدار به فروشنده این نماد ۱.۴ مثبت بود و این نماد فروش بزرگ حقیقی نداشت، حقوقی نیز چند برابر فروش ، سهم را خریده است و باید دید آینده این سهم در هفته آینده چه خواهد شد؟

کد خبر 451879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =