تولید ماهانه مرغ به بیش از ۲۲۰ هزار تن رسید

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: ماهانه بیش از ۲۲۰ هزار تن مرغ در کشور تولید می شود که با این وجود در بحث تامین مرغ مشکلی نداریم‌.

به گزارش صدای بورس، حبیب اسداله نژاد گفت: با توجه به کاهش مصرف، میزان تولید مرغ بیش از نیاز بازار است به طوریکه این محصول در برخی استان ها کمتر از قیمت مصوب عرضه می شود.

او می گوید: با وجود عرضه روزانه بیش از ۷ هزار و ۳۰۰ تا ۷ هزار و ۴۰۰ تن مرغ پیش بینی می شود که تغییرات چندانی در بازار رخ ندهد.


بیشتر بخوانید: توزیع روزانه ۷ هزار تن مرغ در سطح کشور


مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: نهاده دامی واحدهای مرغداری که تا ۱۴ اردیبهشت جوجه ریزی کردند، تامین شده است که امیدواریم برنامه ریزی به گونه ای باشد که بارگیری نهاده همانند روال قبل نباشد و با سرعت بیشتری دنبال شود تا واحدهای مرغداری بتوانند دوره پرورش را با دریافت نهاده به اتمام برسانند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، طی ماه های اخیر قیمت مرغ به سبب ازدیاد جوجه ریزی کمتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می‌شد که پشتیبانی امور دام در راستای حمایت از مرغداران و افزایش قیمت به نرخ مصوب اقدام به جمع آوری روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن مرغ از سطح بازار می کند که تا تعادل قیمت در بازار، خرید حمایتی استمرار دارد.

کد خبر 451438

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • باز هم تکذیب گرانی مرغ و تخم مرغ

    باز هم تکذیب گرانی مرغ و تخم مرغ

    وزیر کشور با بیان اینکه تغییر قیمت گذاری‌های جدید پس از تصویب ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود، گفت: تاکنون هیچ مصوبه‌ای برای گرانی اقلام از جمله مرغ و تخم‌مرغ نداشته‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =