۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۵
قرعه کشی خودرو کماکان ادامه دارد!

عضو کمیسیون صنایع مجلس می‌گوید: تا زمانی که عرضه خودرو زیاد نشود با شعار و برنامه‌های روی کاغذ حذف قرعه کشی عملیاتی نمی شود.

به گزارش صدای بورس، بهزاد رحیمی عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: یک ماه از صحبت‌های وزیر صمت مبنی بر حذف قرعه کشی و همچنین مصوبه مدیرعامل ایران خودرو مبنی بر حذف قرعه کشی تا سه ماه آینده می‌گذرد، قضاوت درمورد تحقق وعده‌هایی همچون رسیدن به تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه زود است.

به گفته رحیمی قرعه کشی خودرو زمانی حذف می شود که تولید افزایش یابد.


بیشتر بخوانید: ۱۰ درصد قرعه‌کشی خودرو کنار رفت


عضو کمیسیون مجلس در مورد آزادسازی واردات خودرو می‌گوید: مجلس و دولت تصمیم خود را مبنی بر آزادسازی واردات گرفته اند، اما هیئت عالی نظارت در حال بررسی موضوع است؛ هر چند ۵۰ تا ۷۰ هزار دستگاه خودرو وارداتی کاملا نمی‌تواند نیاز بازار را تامین کند، اما شروع خوبی برای رقابت با تولید کنندگان و افزایش کیفیت است.

فاطمی امین وزیر صمت سال گذشته وعده داده بود امسال قرعه کشی خودرو حذف و تولید افزایش خواهد یافت اما همچنان شاهد برگزاری قرعه کشی های خودرو هستیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خطیبی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفته بود: با افزایش قابل توجه تولید، فرآیند قرعه کشی به عنوان یکی از دغدغه های جامعه رفع خواهد شد که پیش بینی می شود ظرف سه ماه آینده به این سمت حرکت کنیم.

کد خبر 451011

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =