در چه صورت در بورس ایران ضرر نمی‌کنیم؟/ تاثیر تصمیمات در آمریکا بر بورس‌های جهانی

کارشناس بازار سرمایه گفت: در بازار سرمایه سهامداران باید به کدال دقت داشته باشند و در سهام شرکت‌هایی که صورت‌های مالی قوی و p/e مناسب دارند، سرمایه گذاری کنند.

صدای بورس - محبوبه قرمزچشمه؛ قیمت جهانی طلا امروز ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ تا ۱۹۰۸ دلار بالا رفت اما با توجه به شرایط بین‌المللی، این فلز زرد تا یک ۱۸۸۸ دلار نیز ریزش خواهد کرد.

حسین اسدی نیا کارشناس بازارهای موازی در ارتباط با تحولات بازار سرمایه ایران بیان کرد: بازار سرمایه با خروج افراد عادی به کف قیمتی رسیده و با این حجم معاملات بازار، (که در حدود ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان است)، شاخص کل بورس نباید از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خیلی بالاتر برود.

اسدی نیا گفت: اگر بازار همچنان صعودی باشد، بورس با رسیدن شاخص کل به یک میلیون و ۶۵۰ هزار واحد با چالش مواجه می‌شود و یک دور منفی جدید آغاز می‌شود و عده‌ای به اصطلاح زخمی می‌شوند.

چرا باید کدال چک کنیم؟

در چه صورت در بورس ایران ضرر نمی‌کنیم؟/ تاثیر تصمیمات در آمریکا بر بورس‌های جهانی
بازار جهانی طلا با مقاومت ۱۸۸۸ دلاری مواجه شده است

وی در ارتباط با تحلیل بازار سرمایه برای معامله بیان کرد: در بازار سرمایه سهامداران باید به کدال دقت داشته باشند و در سهام شرکت‌هایی که صورت‌های مالی قوی و p/e مناسب دارند، سرمایه گذاری کنند، تنها در این صورت است که کمترین آسیب را می‌بینند و در بلندمدت نیز به طور قطعی سود خوبی به دست خواهند آورد.


بیشتر بخوانید:

آمریکا دلیل کاهش ۳ روزه طلا/ فرصت خرید است


اسدی نیا به سهامداران توصیه کرد که در تحلیل‌های خود به کدال بیشترین وزن را بدهند، همچنین به تابلوخوانی وزن بالایی ندهند و به تحلیل تکنیکال بعد از انتشار صورت‌های مالی دقت کنند.

منتظر تصمیم بانک مرکزی آمریکا

کارشناس بازارهای موازی در ارتباط با تحولات بازارهای جهانی گفت: منتظر هستیم تا ببینیم بانک مرکزی آمریکا میزان نرخ بهره را چند درصد اعلام می‌کند. با مشخص شدن اینکه آیا نرخ بهره نیم درصد یا ۰.۷۵ درصد خواهد بود؟ صحبت‌ها تهاجمی خواهد بود یا خیر؟ سمت و سوی بازارهای جهانی مشخص خواهد شد.

طلا در مقاومت ۱۸۸۸ دلاری

وی در ارتباط با تحولات بازار طلا بیان کرد: بازار جهانی طلا با مقاومت ۱۸۸۸ دلار مواجه شده است و فعالان بازار طلا با توجه به ریسک‌های ژئوپلیتیک،‌ تورم و کاهش ارزش دلار، قیمت جهانی طلا را ارزشمند می‌دانند و خریدار هستند.

اسدی نیا در نهایت پیش‌بینی کرد که اگر کاهش قیمت جهانی کامودیتی‌ها ادامه دار باشد، می‌تواند تهدیدی برای بازار سرمایه ایران ایجاد کند.

کد خبر 450787

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • ترمز بازارهای سهام کشیده شد

    ترمز بازارهای سهام کشیده شد

    تنها یک روز پس از ثبت بزرگترین رالی افزایش قیمت‌ها در دو سال اخیر، شاخص S&P ۵۰۰ سقوط کرد و ارزش بیش از ٩۵ درصد از شرکت‌های آن کاهش یافتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =