۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
فولاد پرتقاضا می‌شود؟

فولاد یکی از نمادهای بنیادی و ارزنده بازار سرمایه است که می تواند از لحاظ قیمتی نیز پرتقاضا شود.

صدای بورس - وحید بلالی؛ فولاد یکی از نمادهای شاخص ساز بورس و یکی از نمادهای سودساز بوده که توانسته eps تی تی ام خوب ۲۴۰۰ ریالی را بسازد، نسبت pبرe فولاد نیز به ارزندگی در محدوده ۵ رسیده که تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند این نسبت می‌تواند در سال جدید حتی به محدوده ۴ نیز نزدیک شود.

تحلیل قیمتی
فولاد در تایم فریم ماهانه یک الگوی خوب صعود مثلث متقارن در ماه های قبل ساخته است که توانسته از این مثلث خارج شود، اما کندل ماه اخیر فولاد کندلی پرقدرت نبوده و برای تثبیت یک روند صعودی باید فولاد کندل پرقدرت را شاهد باشد وگرنه می تواند در این محدوده ۱۲۰۰ تا ۱۳۵۰ تومان نوسان کند.

Chart فولاد, MN1, 2022.04.25 22:07 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

فولاد در ماه های قبل توانسته بود با کندل های جمع شونده به بالا یک الگوی خوب صعود را تکمیل کند، اما حجم معاملات کم در ۲ ماه اخیر و ایستادن پشت دروازه ۷۰ در اندیکاتور rsi باعث شده هنوز روند پرقدرتی برای صعود در این نماد شاهد نباشیم و کندل های این نماد به صورت اینگالف به سمت بالا نباشد.

Chart فولاد, MN1, 2022.04.25 22:10 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

فولاد طبق تصویر بالا اما در تایم فریم ماهانه یک الگوی صعودی در کانال را پیش برده اما همانطور که مشخص است شیب این کانال برای صعود ملایم بوده و بیشترین مقاومت را نیز محدوده میدلاین کانال تشکیل می دهد که با مقاومت سطحی در نقطه ۱۳۰۰ تا ۱۴۵۰ همپوشانی دارد و در آن نقطه باید شاهد عرضه فولاد بوده و برای عبور از آن محدوده نیاز به تقاضای سنگین و یا همان کندل اینگالف به سمت بالا است. تصویر زیر را به دقت ببینید:

Chart فولاد, MN1, 2022.04.25 23:39 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

همانطور که در بالا مشاهده کردید، عرضه ها در نقطه ۱۳۰۰ تومان در سهم فولاد شدت گرفته و آن هم به علت مقاومت خطی سنگین است. در تصویر زیر در تایم فریم هفتگی نیز این نوسان را مشاهده می کنید:

Chart فولاد, W1, 2022.04.25 22:08 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

فولاد در تایم فریم روزانه نیز دچار نوسان شده و تا زمانی که نقطه ۱۱۰۰ تومان را به سمت پایین نشکند نگرانی برای ریزش در آن وجود نخواهد داشت.

Chart فولاد, D1, 2022.04.25 22:09 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

۴۶ درصد سهامداران عمده فولاد حقوقی بوده و جزئیات معاملات حقیقی و حقوقی فولاد در روز دوشنبه عبارت است از:

در محدوده منفی
خرید حقیقی: ۲ میلیون سهم
سرانه: ۱۲ میلیون تومان
فروش حقیقی: ۳.۱ میلیون سهم
سرانه: ۱۳ میلیون تومان
خرید حقوقی: ۱.۱ میلیون سهم
فروش حقوقی: ۲۵ هزار سهم

در محدوده مثبت
خرید حقیقی: ۲۸.۱ میلیون سهم
سرانه: ۲۲ میلیون تومان
فروش حقیقی: ۴۱ میلیون سهم
سرانه: ۱۹ میلیون تومان
خرید حقوقی: ۱۹.۲ میلیون سهم
فروش حقوقی: ۶.۲ میلیون سهم

مجموع خرید بزرگ حقیقی ها در روز دوشنبه
حجم: ۹.۶
ارزش: ۱۱.۷ میلیارد تومان

مجموع فروش
حجم: ۲.۶
ارزش: ۳.۲ میلیارد تومان

خرید های بزرگ حقیقی و خریدهای حقوقی به سمت حمایت از فولاد بوده و حقیقی های خرد این نماد راعرضه کرده اند، اگر حمایت حقوقی در چند روز آینده به اندازه روز دوشنبه باشد باید کندل پرقدرت را در فولاد شاهد باشیم وگرنه فولاد می تواند در این ناحیه نوسان کند.

کد خبر 450756

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • روزهای خوش بورس در راه است

    روزهای خوش بورس در راه است

    یک کارشناس بازار سرمایه گفت: در وضعیت فعلی، معاملات بورس با توجه به ارزش معاملات آن روند بسیار خوبی را در پیش گرفته است و به نظر می‌رسد که در روزهای آینده شاهد جذب نقدینگی به این بازار باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =