پیش‌بینی رشد جهانی کاهش یافت

انتظار می‌رود رشد اقتصادی جهان در سال جاری به ۳.۲ درصد کاهش یابد.

به گزارش صدای بورس، بانک جهانی روز دوشنبه با اشاره به تاثیرات درگیری در اوکراین، تورم و اثرات ماندگار همه‌گیری ویروس کرونا اعلام کرد: انتظار می‌رود رشد جهانی در سال جاری به ۳.۲ درصد کاهش یابد. این بانک قبلاً رشد اقتصادی جهانی ۴.۱ درصد را در سال ۲۰۲۲ پیش بینی کرده بود.

دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی گفت که این موسسه یک هدف جدید ۱۵ ماهه برای تامین مالی بحران ۱۷۰ میلیارد دلاری را پیشنهاد می‌کند و هدف آن اختصاص ۵۰ میلیارد دلار از این تامین مالی در سه ماه آینده است.


بیشتربخوانید: ریسک‌هایی که اقتصاد جهان را تهدید می‌کنند


مالپاس توضیح داد که این طرح به دنبال برنامه مالی ۱۶۰ میلیارد دلاری بانک جهانی برای کووید-۱۹ است که ۱۵۷ میلیارد دلار آن تا ژوئن ۲۰۲۱ تعهد شده است.

به گفته مالپاس، بزرگترین مؤلفه کاهش پیش‌بینی رشد جهان، انقباض ۴.۱ درصدی در اروپا و آسیای مرکزی - شامل اوکراین، روسیه و کشورهای اطراف- بود. او گفت که پیش بینی‌ها برای اقتصادهای پیشرفته و بسیاری از کشورهای در حال توسعه نیز به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی ناشی از اختلالات عرضه مربوط به اوکراین کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا، مالپاس خاطرنشان کرد که این کمک مالی تا حدی از کشورهایی حمایت می‌کند که پناهندگان اوکراینی را پذیرفته‌اند و به رفع مشکلات در کشورهای آسیب دیده از کمبود مواد غذایی کمک می‌کند.

کد خبر 450685

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

  • مواد غذایی چقدر گران شدند؟

    مواد غذایی چقدر گران شدند؟

    بررسی قیمت کالاهای اساسی در پایان فروردین نسبت به ماه مشابه سال قبل نشان می‌دهد که طی یک سال گذشته بیشترین افزایش قیمت مربوط به سیب زمینی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =