صورتمالی ضعیف نماد فسبزوار؛ عرضه اولیه ای که باز هم صف فروش شد

فسبزوار عرضه اولیه ای است که در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ با قیمت ۳۱۲۵ تومان عرضه شده است، این شرکت تا به امروز بازدهی منفی ۱۳ درصدی را دارد.

صدای بورس- فولاد سبزوار یا همان فسبزوار یکی از نمادهای گروه فولادی است، این شرکت با توجه به این که نسبت های خوبی در تی تی ام خود ساخته است اما بعید است نسبت های سودسازی فوروارد این شرکت نیز همین قدر خوب باشد.

فسبزوار آهن اسفنجی و بریکت را در بازار داخلی به فروش می رساند، سال مالی این شرکت در آذر ماه است، در نتیجه از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفند شامل عملکرد سه ماه آن است، عملکرد سه ماهه این شرکت در سال ۱۴۰۰ و منتهی به اسفند برابر با ۶۹۰ میلیارد تومان بوده در صورتی که در زمان مشابه در سال ۱۳۹۹ این میزان به ۱۱۹۳ میلیارد تومان می رسید. یعنی فروش این شرکت نسبت به سال گذشته در سه ماه انتهای سال ۴۲ درصد کاهشی بوده است.

سود ناخالص این شرکت نیز با افت ۸۶ درصدی مواجه شده است، سود زیان خالص هم همین وضعیت را دارد.

فولاد سبزوار در تابلوی معاملات eps ۵۲۹۴، نسبت pبرe خوب در محدوده ۵ قرار دارد، اما با توجه به گزارش سه ماهه شرکت بعید است نسبت فوروارد این شرکت به این میزان خوب باشد.

تحلیل قیمتی
فسبزوار عرضه اولیه ای است که در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ با قیمت ۳۱۲۵ تومان عرضه شده است، این شرکت تا به امروز بازدهی منفی ۱۳ درصدی را دارد.

Chart فسبزوار, D1, 2022.04.20 14:47 UTC, Mofid Securities Co., MetaTrader 5, Demo

فسبزوار عرضه اولیه ای است که از زمان ورود آن تنها ۷ ماه گذشته بنابراین نمی توان از روی نمودار وضعیت آن را بررسی کرد، بنابراین به وضعیت تحلیل تابلوخوانی آن توجه می کنیم:

۶۸ درصد سهام این شرکت متعلق به شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس و ۱۵ درصد دیگر نیز متعلق به سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران است، ۸۹ درصد سهامداران این شرکت عمده حقوقی هستند و تنها ۱۱ درصد در دست حقیقی هاست، بازارگردان این سهم نتوانسته وظیفه خود را به خوبی ایفا کند.جزئیات معاملات حقیقی و حقوقی در روز چهارشنبه عبارت است از:

در صف فروش
خرید حقیقی: ۲.۷ میلیون سهم
سرانه: ۲۲۷ میلیون تومان
فروش حقیقی: ۳.۵ میلیون سهم
سرانه: ۲۷۷ میلیون تومان
خرید حقوقی: ۷۹۵ هزار سهم
فروش حقوقی: ۳ هزار سهم

در محدوده منفی
خرید حقیقی: ۱۷.۷ میلیون سهم
سرانه: ۱۵ میلیون تومان
فروش حقیقی: ۲۱.۶ میلیون سهم
سرانه: ۲۴ میلیون تومان
خرید حقوقی: ۴ میلیون سهم
فروش حقوقی: ۱۰۹ هزار سهم

در محدوده مثبت
خرید حقیقی: ۲۹۷ هزار سهم
سرانه: ۱۴ میلیون تومان
فروش حقیقی: ۲۹۷ هزار سهم
سرانه: ۲۵ میلیون تومان

در محدوده منفی حقوقی سهم از سهم قدری حمایت کرده اما این حمایت پرقدرت نبوده بنابراین قدرت ریزش حقیقی این سهم را در آستانه صف فروش برده است، با توجه به انتشار صورت مالی ضعیف ۳ ماهه این نماد در روز چهارشنبه انتظار می رود هیجان منفی در هفته آتی نیز ادامه دار باشد.

کد خبر 450545

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =