تورم سالانه مسکن در تهران ۳۳ درصد شد

طبق اعلام مرکز آمار، نرخ تورم سالانه اسفند ماه ۱۴۰۰ املاک مسکونی شهر تهران به عدد ٣٣.٠١ درصد رسیده است.

به گزارش صدای بورس، مرکز آمار در گزارشی اعلام کرد در سال ۱۴۰۰ عدد شاخص قیمت املاک مسکونی شهر تهران بر اساس ماه پایه فروردین ۱۴۰۰ به عدد ١٠٩.٧٣ رسید که نسبت به سال ١٣٩٩ (٨٢,۵٠)، ٣٣.٠١ درصد افزایش داشته است.

منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. نرخ تورم نقطه‌ای در اسفند ماه ۱۴۰۰ به عدد ١٩.٨۵ درصد رسیده است. تورم نقطه‌ای اسفند ماه در مقایسه با تورم نقطه‌ای بهمن ماه (٢٣.٠١ درصد) ٣.١۵ واحد درصد کاهش داشته است.

کاهش تورم ماهانه مسکن


بیشتر بخوانید: برای دریافت وام مسکن چقدر هزینه کنیم؟


منظور از نرخ تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت در ماه نسبت به عدد شاخص ماه قبل آن است که در اسفند ماه ۱۴۰۰ این اطلاع به عدد ۱۰.۵۶ درصد رسیده است. تورم ماهانه اسفند در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل (٣.٢۵ درصد)، ٢.٧ واحد درصد کاهش داشته که بیشترین کاهش تورم ماهانه در سال ۱۴۰۰ است.

کاهش تورم سالانه مسکن

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه ، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است. نرخ تورم سالانه اسفند ماه ۱۴۰۰ املاک مسکونی شهر تهران به عدد ٣٣.٠١ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در سال قبل (٧٩,٠۴ درصد)، ۴۶.۰۳ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

کد خبر 450148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =