شوینده ۱۲۰۰ ریال به ازای هر سهم تقسیم کرد

شوینده ۱۲۰۰ ریال به ازای هر سهم تقسیم کرد.

به گزارشصدای بورس ، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مدیریت صنعت شوینده (سهامی‌عام) مورخ 26/12/1400 در محل پارک علم و فناوری پردیس برگزار شد
در این مجمع که با حضور ۷۸.۴۳ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی، اعضاء هیئت مدیره، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و بازرس قانونی برگزار شد.

ریاست مجمع برعهده داوود حمزه بود و همایون باقری و حمید مظفری در مقام ناظر اول و دوم و امیرعلی نعمت الهی به عنوان دبیر مجمع انتخاب شد.

در مجمع شوینده گزارش هیئت مدیره به مجمع مربوط به اهم فعالیت های انجام شده طی سال مالی منتهی به 30/09/1400 قرائت شد و پس از استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، مجمع نشینان ضمن تصویب صورت های مالی و تنفیذ معاملات مشمول ماده ۱۲۹، با تقسیم سود ۱۲۰۰ ریالی به ازای هر سهم به کار خود پایان دادند.
امیرعلی نعمت الهی مدیرعامل مدیرعامل بیدسیم گفت: مفتخریم که برای اولین بار در تاریخ شرکت موفق شدیم دو مجمع سالانه را در یکسال برگزار کنیم که این مهم نشان از شفافیت در عملکرد و تلاش گسترده کلیه آرمان مجموعه در گزارش دهی به ذینفعان می‌باشد.
وی با اعلام اینکه مدیران، روسا و کارکنان، امانتداران صاحبان محترم سهام، مالکان و ذینفعان هستند و در قبال سرمایه های به امانت سپرده مسئول هستند، اضافه کرد: با اعتقاد راسخ به این اصل مسلم، تلاش کردیم با نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش مبتنی بر آموزه های اسلامی- انسانی و با همت و همدلی و تلاش مضاعف و شناخت حقوق متقابل، به وظایف و ماموریت‌های محوله به درستی عمل کنیم.
وی جهش در تولید، رشد صادرات، رونمایی از محصولات جدید در شرکتهای تابعه، افزایش سود ۲۱ درصدی شرکت اصلی و کسب سهم ۱۳ درصدی از سهم بازار شوینده کشور را از دستاوردهای مجموعه بیدسیم در سال مالی گزارش دانست و تاکید کرد: بهره بردن از دانش و پتانسیل مدیران پیشین و متخصصان در کمیته‌های ریسک، برنامه ریزی، جهش صادرات، برندینگ و... باعث شد با یک خرد جمعی و نهادینه کردن دانش به نتایج چشمگیری دست یابیم.

نعمت الهی، افزایش دوبرابری مواد اولیه، کاهش قدرت خرید مردم، عدم تناسب قیمت بین بهای تمام شده و نرخ فروش محصولات بخاطر عدم اصلاح قیمت فروش مواد شوینده را از چالش هایی عنوان کرد که در سال سخت اقتصادی گذشته بر عملکرد شرکت‌های تولید کننده محصولات بهداشتی تاثیر گذار بود.
مدیرعامل «بیدسیم» در ادامه با تبیین اینکه شرکت مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در سال مالی منتهی به 30/09/1400 موفق شد به ازای هر سهم ۲۸۱۴ ریال سود محقق سازد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: فروش خالص تلفیقی این شرکت در سال مالی مورد گزارش بالغ بر ۴۰,۵۳۲ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته (۲۵,۰۷۴ میلیارد ریال) نشانگر رشد ۶۲ درصدی می‌باشد.
به گفته وی ضمنا طبق آمار رسمی سازمان مدیریت صنعتی، این هلدینگ در سال مالی ۱۳۹۹ توانسته رتبۀ دوم فروش را در بین شرکت‌های گروه محصولات شیمیایی از آن خود کند.

عملکرد و دستاوردها

متمایز شدن نقش راهبری و ارتقای جایگاه هلدینگ
تأمین نقدینگی برای شرکت‌های سرمایه پذیر در جهت رشد و توسعه آن‌ها به‌نحوی‌که در سال جاری عملکرد مطلوب برای شرکت‌های بورسی و غیر بورسی زیرمجموعه کسب‌شده است.
پیگیری انجام افزایش سرمایه شرکت‌های زیرمجموعه
سیاست‌گذاری و حمایت از جهش صادرات شرکت‌ها از طریق تشکیل شورای تخصصی جهش صادرات
حلقه واصل و کنشگر فعال میان شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های تولیدی زیرمجموعه به‌منظور بهبود سطح فناوری در فعالیت‌های اصلی آن‌ها و متعاقبا کاهش بهای تمام‌شده
عقد تفاهم‌نامه همکاری‌های آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی ازجمله با سازمان مدیریت صنعتی و شرکت نوآوران توسعه ملی
حضور در میان سه برگزیده نخست اجلاس سراسری مدیرعالی سال 1400
برای اولین بار، کسب 5 استاندارد بین‌المللی ازجمله ایزو 9001:2015 و ایزو 10015:2019 مدیریت کیفیت و ایزو 27001:2013 مدیریت امنیت اطلاعات
برای نخستین بار، تدوین نقشه راه جامع هلدینگ شوینده با بررسی 18 سند کلان کشوری و پیگیری اقدامات در این چهارچوب
عقد تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ایرانی فعال در زمینۀ تولید اسانس با هدف جهش کاهش واردات
اجرای کامل اصول حاکمیت شرکتی با هدف تقویت کنترل‌های داخلی
تعامل مستمر و بهبود عملکرد تنظیمگری و تلاش در رفع تعارض منافع میان بخش‌های تولید و توزیع و جهش هم‌افزایی با شرکت به‌پخش


برنامه‌های آتی هلدینگ

۱_ مدیریت بهینه شرکت‌های کم‌بازده و در صورت ضرورت خروج از آن‌ها با هدف افزایش اثربخشی سرمایه‌گذاری‌ها و بهبود ثروت‌آفرینی برای سهام‌داران
۲_ واگذاری دارایی‌های غیرمولد با هدف افزایش بهره‌وری و بازده دارایی‌ها
۳_ جهش هم‌افزایی درون‌گروهی در ابعاد گسترده، به‌ویژه اهتمام در استفاده از ظرفیت سرمایه‌های انسانی شرکت‌های اصلی و تابعه
۴_حفظ سهم بازار داخلی و ارتقای آن
۵_اصلاح و افزایش ساختار سرمایه شرکت‌های زیرمجموعه
۶_ایجاد بسترهای لازم جهت پذیرش و عرضه سهام شرکت مروارید هامون و آلی شیمی در فرابورس


پیام هیئت‌مدیره

منت خدای را عزّوجل که باران رحمت بی‌حسابش همه را رسیده و خوان نعمت بی‌دریغش همه‌جا کشیده است. ثناگزار ایزد منان هستیم که در ظِلّ عنایات امام عصر (عج)، منویات مقام معظم رهبری،‌ آن مقتدای مهتدی‌ و استقامت و استواری مردمان نجیب این مرز و بوم، بر همهمه‌ها و تلاطم‌ها فائق آمده‌ایم و تجربه‌های گران این سال و سال‌های پیشین را توشه راه اقتدار و صلابت میهن عزیز اسلامی‌مان کرده‌ایم.ضمن تبریک ایام مبارک ماه شعبان و آرزوی آغاز سالی پربرکت، اکنون که سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» را به پشتوانه اعتماد و همراهی سهام‌داران گرامی و با تکیه بر توان، تعهد وa تخصص همکاران عالی‌قدر در گروه مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر پشت سر گذاشته‌ایم، کارنامه‌ای متمایز و درخشان به جا مانده که از یک سو حاکی از نقش تعیین‌کننده و مؤثر این گروه در اقتصاد ملی بوده و از سویی، انگیزهای برای همت مضاعف، همدلی و تعامل مطلوب شرکتهای تابعه در نیل به اهداف کلان گروه مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر خواهد بود.
بنظر می رسد در سال مالی منتهی به 30/09/1400، با وجود موانع، مشکلات و تنگناهای ناشی از بحران همه‌گیری کوویدـ19 و تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه، عملکرد شفاف این شرکت، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های تخصصی در صنعت شوینده کشور، قرین به افتخار و بالندگی بوده است و جایگاه راهبردی شرکت را بیش از پیش تثبیت نموده و نیز آن را به‌عنوان الگویی موفق حتی در سطح منطقه‌ای مطرح کرده است. بی‌شک، انسجام، هماهنگی و تلاش بی‌وقفه کارگران، مهندسان و مدیران ساعیِ گروه، در راستای حمایت سهامداران محترم و به خصوص راهبردها و خط‌مشی‌های سهام‌دار عمده (شرکت معظم توسعه صنایع بهشهر) به ثمر نشسته و دستاوردهای بزرگی را به ارمغان آورده است.

کد خبر 448884

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =